22 Styczeń 2017
Nawigacja
EDU-FUN I TAJEMNICE POGODY

20 grudnia w „Dolinie Smyków” odbyły się kolejne zajęcia o charakterze naukowym, rozbudzające zamiłowania matematyczne i fizyczne poprowadzone przez animatorów z Centrum Interaktywnej Zabawy i Edukacji „EduFun” w Gdyni. Tym razem to zjawiska pogodowe stały się głównymi bohaterami warsztatowego spotkania pod hasłem: „Pogoda i jej tajemnice” Dzieci biorące udział w zajęciach mogły zamienić się w profesjonalnych prezenterów pogody, wystepujących na duzym ekranie.
ODWIEDZINY PSA - RATOWNIKA WOPR
Do Doliny Smyków przyjechała na spotkanie z dziećmi śliczna labradorka - ratownik WOPR. Właścicielka psa opowiedziała dzieciom jak wygląda służba ratownicza takiego czworonoga, a labradorka zaprezentowała swoje ratownicze, psie umiejętności. Przedszkolaki dowiedziały się, ile szkoleń, testów i egzaminów musi przejść taki piesek, który jest kandydatem do ratowania ludzi. Potem dzieci podzieliły się swoją wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa w czasie przebywania nad wodą i dowiedziały się, że bardzo dobrze zdały egzamin z tej ważnej wiedzy. Na zakończenie spotkania każdy mógł pogłaskać psiego ratownika z podziękowaniem za piękną służbę i przyjaźń z człowiekiem. Spotkanie było kolejną bardzo ciekawą lekcją na temat bezpieczeństwa dzieci.
WIGILIJNE WIDOWISKO MUZYCZNO TANECZNE SMYKUSIÓW I PRACUSIÓW

W tym roku Smykusie i Pracusie połączyły swoje siły w przygotowaniu wspólnej wielkiej Wigilii Rodzinnej, która odbyła się poza Doliną Smyków, w sali teatralnej Domu Parafialnego przy Kościele św Stanisława Kostki, gdzie mogliśmy wystąpić dzięki uprzejmości i gościnności naszego Proboszcza Księdza Prałata dr Mirosława Parackiego.
Rodzice zajęli miejsca na widowni, a nasi mali, zdolni artyści z grupy Smykusiów i Pracusiów zaprezentowali się w przepięknym widowisku muzyczno tanecznym pt. "Cud Maleńkiej Miłości". Wstępem do przedstawienia był taniec aniołów z wachlarzami do pastorałki "Śliczna Gwiazdka", wykonanej przez dwie małe solistki Natalkę i Julkę. Nagle anielską radość przerwały groźne dźwięki muzyki towarzyszącej diabełkom, które świecąc na czerwono zapalonymi rogami, próbowały namieszać i ogłosić swoją władzę, choć po chwili straszenia śmiały się same z siebie, bo na scenie pojawili się mali zakonnicy w habitach, ze światełkami nadziei i jak prorocy zapowiedzieli specjalnym układem tanecznym przyjście Maleńkiej Miłości, którą wniosła Laura grająca rolę Matki Bożej. Mała Maryja z wielkim przejęciem pobłogosławiła wszystkich, unosząc Jezuska na cztery strony świata, a potem zaśpiewała pastorałkę "Maleńka Miłość w żłobie śpi". Na zakończenie na scenę wjechały zaprzęgi reniferów z Elfami i zatańczyły wesoły taniec z mopami w trakcie którego posprzątały całe zło, by na świecie zapanował pokój i dobro. Diabełki pojednały się z aniołkami, a panie nauczycielki zaśpiewały wzruszającą pastorałkę "Czas na opłatek", zapraszając do wspólnego przełamania tej magicznej tafli białego chleba. Każde z pięćdziesięciu małych aktorów mistrzowsko odegrało swoją rolę, a profesjonalne efekty specjalne, sprawiły, że całość widowiska odbyła się na najwyższym poziomie. W oczach zebranych pojawiły się łzy wzruszenia, a wszystkiemu towarzyszyła cudowna atmosfera wzajemnej miłości, radości i przyjaźni. Na zakończenie wszystkich połączyła kolęda i spotkanie przy wspólnym wigilijnym stole. Dziękujemy z całego serca wieloletniemu Przyjacielowi Doliny Smyków Księdzu Mirosławowi Parackiemu za obecność na naszym spotkaniu, za życzliwość i udostępnienie sali z prawdziwą sceną teatralną oraz za upominki świąteczne dla naszych dzieci, dziękujemy Księdzu Seniorowi Henrykowi Tribowskiemu za wieloletnią przyjaźń i obecność w przedszkolnej codzienności. Wyrazy wdzięczności składamy Państwu Sasin za pomoc w organizacji profesjonalnej sceny do widowiska i za wszelką tak wspaniałą współpracę. Jesteśmy wdzięczni Pani Dyrektor i Mamom, które szyły stroje potrzebne do widowiska i dziękujemy wszystkim naszym Rodzicom za zaangażowanie w to wigilijne dzieło oraz za przepiękne wspólne świąteczne spotkanie rodzinne. Niech cud Maleńkiej Miłośći trwa w nas wszystkich i przynosi nam wszelkie potrzebne łaski w Nowym 2017 roku.
WIGILIJNE SPOTKANIE W WESOŁKACH
Dzieci z grupy Wesołków oraz nauczycielki zaprosiły Rodziców na Świąteczne Przedstawienie Muzyczne w piątek 16 grudnia. Chłopcy przedstawili taniec z lampionami do muzyki „Jest taki dzień…”. Dziewczynki zatańczyły taniec śnieżynek do piosenki „Alleluja”. Nie zabrakło świątecznych piosenek, również w języku angielskim. Był mały koncert do nastrojowej kolędy, a Ania zagrała kolędę na keyboardzie. Na zakończenie wszystkie dzieci zatańczyły taniec Mikołajów do piosenki „Merry Christmas Everyone”. Wesołki wręczyły Rodzicom upominki wykonane własnoręcznie. Było składanie życzeń oraz świętowanie przy wigilijnym stole.
Dzieci spisały się fantastycznie!
JASEŁKOWE SPOTKANIE W KRASNOLUDKACH
W połowie grudnia nasze Krasnoludki wystąpiły w świątecznym przedstawieniu dla swoich Rodziców. Na scenie pojawiali się kolejno: Pastuszkowie, Aniołki, Archanioł, Gwiazdka, Maryja i Józef oraz Królowie. W pięknych strojach dzieci śpiewały pastorałki i mówiły swoje role. Na koniec występu zatańczyły. Goście nagrodzili przedszkolaki brawami. Potem był czas na dzielenie się opłatkiem, życzenia, wspólny poczęstunek. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci oraz poczęstunku.
PRACUSIE W CENTRUM HEWELIANUM
W czwartek, 8 grudnia, Pracusie wybrały się do Centrum Hewelianum na zajęcie edukacyjne pod hasłem „Świąteczny harmider”. Przedszkolaki szukały odpowiedzi na pytania: Czy wszędzie Święta Bożego Narodzenia są białe? Czy drzewko świąteczne zawsze wygląda tak samo? Czy Święty Mikołaj do wszystkich przybywa na saniach? Ponadto dzieci wykonały prace plastyczne o tematyce zimowo – świątecznej. Na koniec spotkania, na uczestników czekało zadanie konstrukcyjne - zbudowanie z dużych, piankowych klocków zaczarowanego pojazdu dla Świętego Mikołaja, aby mógł on na czas dostarczyć wszystkie świąteczne prezenty. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone i pełne wrażeń.

MIKOŁAJOWY KONCERT

7 grudnia w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny pt. "Tajemnicze zniknięcie Św. Mikołaja" w wykonaniu artystów z Pro - Musica. Okazało się, że czarownica Dysharmonia porwała Św. Mikołaja i uwięziła go w wieży. Przedszkolaki dzielnie pomagały Skrzatowi, który po pomoc wyruszył do królowej Zimy. W końcu dzięki czarom i sprytowi udało się go uratować. Na koncercie dzieci poznały też budowę klarnetu i gitary elektrycznej. Mogły wysłuchać polskich kolęd i śpiewać razem z artystami, którzy wprowadzili nas w świąteczny nastrój.

ROZTAŃCZONE MIKOŁAJKIW tym roku 6 grudnia, dzieci jak zawsze z niecierpliwością wypatrywały od rana śladów św Mikołaja i czekały na Jego odwiedziny w Dolinie Smyków. Tym razem Gość przyjechał do dzieci w towarzystwie roztańczonego Mikołajowego Zespołu z Klubu Tańca Just Dance. Cała Dolina Smyków zamieniła się w kolorową świąteczną krainę, a Mikołaj zaprezentował specjalnie dla dzieci przygotowany Taniec- Połamaniec, w czasie którego Gość nawet stanął na rękach. Mali widzowie byli zachwyceni popisem akrobatycznym Mikołaja i nagrodzili Go głośnymi brawami.
Po tej części artystycznej, Mikołaj odwiedził każdą grupę i wręczył przedszkolakom piękne prezenty, a dzieci obdarowały Gościa przygotowanymi własnoręcznie laurkami. Po miłych spotkaniach Mikołaj pożegnał dzieci i umówił się już na kolejną tradycyjną wizytę w nowym roku szkolnym.
PLUSZOWA OPOWIEŚĆ O PRZYJAŹNI


We wtorek 29 listopada Teatr Co – Nieco zaprosił przedszkolaki na przedstawienie teatralne pt. „Pluszowa opowieść o przyjaźni”. Wzruszająca historia o Bałwanku, który chce mieć gorące serce dla przyjaciół (dla Króliczka, Małpki, Misia, Pingwina i Renifera) i nawet jest gotów wyruszyć do Afryki. Podróż zakończyła się szczęśliwie, a kiedy Bałwanek powrócił dowiedział się, że gorące serce mamy wtedy gdy pomagamy innym i robimy dobre uczynki oraz niespodzianki dla przyjaciół. Wtedy Święta mogą trwać przez cały rok.
ZABAWY KONSTRUKCYJNE Z EDU-FUNEM
W piątek, 25 listopada, w Dolinie Smyków odbyły się kolejne warsztaty edukacyjne przygotowane przez Centrum Interaktywnej Edukacji EduFun z Gdyni, tym razem pod hasłem „Niesamowite konstrukcje”. Przedszkolaki miały okazję samodzielnie wykonywać eksperymenty pod okiem osoby prowadzącej zajęcia, korzystając z różnorodnych materiałów i urządzeń technicznych. W drugiej części spotkania, dzieci działając w zespołach, samodzielnie zaprojektowały i skonstruowały budowle z drewnianych elementów. Zadanie, choć na pozór proste, wcale nie było takie łatwe, ale mali konstruktorzy wspaniale sobie z nim poradzili, ucząc się przy okazji kreatywnego myślenia oraz twórczej pełnej radości współpracy w grupie.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MISIA 2016

W tym roku Dzień Misia, obchodziliśmy w Dolinie Smyków trzy dni. Dzieci we wszystkich grupach wzięły udział w zabawach plastycznych pt. "Nasze misie", w czasie których powstały piękne misiowe portrety wykonane w różnych technikach plastycznych. W kolejnym dniu świętowania rodzice przynieśli do przedszkola stroje misia, wykonane w ramach ogłoszonego konkursu rodzinnego, a dzieci z radością przymierzały przebrania i opowiadały jak powstawały.
Trzeciego dnia przedszkolaki przyniosły do Doliny Smyków swoje ukochane pluszowe misiaki i ubrane w misiowe kreacje spotkały się na teatrzyku pt. "Urodziny Misia". Przedstawienie zaprezentowały dzieciom panie nauczycielki, a po inscenizacji wszyscy razem bawili się do słów piosenki "Ja jestem niedźwiadek".
Na zakończenie wesołych obchodów Międzynarodowego Dnia Misia, Pani Dyrektor wręczyła przedszkolakom nagrody za najbardziej pomysłowe stroje i wtedy rozpoczął się przedszkolny bal misiów, który trwał aż do obiadu. niecierpliwie czekamy już na kolejne urodziny pluszowego misia, a naszym Rodzicom dziękujemy serdecznie za tak piękne zaangażowanie do konkursu.
Strona 1 z 35 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka