26 Marzec 2017
Nawigacja
EDU-FUN i TAJEMNICE ŚWIATŁA
W czwartek 2 lutego Smykusie, Wesołki oraz Pracusie brały udział w warsztatach interaktywnych pt. „Skąd się bierze światło?”. Dzieci poprzez udział w różnych doświadczeniach dowiedziały się jakie są źródła światła i jak radzili sobie ludzie, gdy nie było prądu. Do czego wykorzystywane są soczewki i w jaki sposób możemy wyczarować tęczę oraz stworzyć nowe kolory. Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach, były zainteresowane tematem i wykazały się sporą wiedzą. Czekamy na następne zajęcia.
BAL KARNAWAŁOWY 2017
W środę 1 lutego w przedszkolu zrobiło się bardzo kolorowo. Pojawiły się księżniczki, rycerze, kotki, motylki, bohaterowie z różnych bajek. Tak wspaniale poprzebierały się nasze przedszkolaki na bal przebierańców w Dolinie Smyków. Zabawa została poprowadzona przez p. Gajewskiego z Teatru Qfer, który zaprosił nas do Królestwa Sezama. Były tańce w kółkach, korowodach, solo ze śpiewem oraz liczne konkursy. Dzieci świetnie się bawiły, a wszystko zostało uwiecznione przez fotografa i kamerzystę.

SENIORZY GOŚĆMI W DOLINIE SMYKÓW
Z okazji Dnia Babci i Dziadka, Smykusie i Pracusie zaprosiły do Doliny Smyków pensjonariuszy Domu Pogodnej Starości oraz pacjentów Ośrodka dla chorych na Alzheimera. Mali aktorzy zaprezentowali Gościom Widowisko Muzyczno - Taneczne, złożyli życzenia piosenką i wręczyli samodzielnie wykonane upominki. Po części artystycznej dzieci zaprosiły Seniorów na słodki poczęstunek.
SMYKUSIE I PRACUSIE SKŁADAJĄ ŻYCZENIA BABCIOM I DZIADKOM

W dniu 11 stycznia przedszkolaki, wspólnie z grupy Smykusiów i Pracusiów, zaprosiły kochane Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Ich zbliżającego się święta. W tym roku program artystyczny był szczególny, bo formie pięknego, musicalowego widowiska. Tańcem wnuczęta wyraziły swoją wielką miłość i szacunek oraz podziękowały Babciom i Dziadkom za Ich ciepło i wielkie serce. Po części artystycznej dzieci wręczyły Gościom samodzielnie wykonane upominki i zaprosiły na wspólny poczęstunek przygotowany przez przedszkolną kuchnię, A Babcie i Dziadkowie wzruszeni dziękowali za piękne spotkanie.
WESOŁKI WITAJĄ BABCIE I DZIADKÓW
Dzieci oraz nauczycielki zaprosiły Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta w piątek 13 stycznia. Dzieci przygotowały wierszyki oraz piosenki, a także zaprezentowały tańce oraz dały mały koncert na instrumentach perkusyjnych. Po przedstawieniu wnuki wręczyły kochanym Dziadkom prezenty wykonane własnoręcznie. Wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Było to bardzo miłe spotkanie.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KRASNOLUDKACH
13 stycznia Krasnoludki zaprosiły Kochane Babcie oraz Kochanych Dziadków do przedszkola z okazji Ich święta. Dzieci przygotowały prezenty oraz krótki program artystyczny: wiersze i piosenki. Wzruszeni Goście nagradzali wnuczęta brawami. Potem przedszkolaki zaprosiły Bacie i Dziadków do wspólnej zabawy. Wszyscy wesoło bawili się przy piosenkach: "Wiewióreczka mała" oraz "Kaczuszki". Z ciekawością goście czytali zapiski z rozmów z dziećmi pt. "Jak wnuczęta opisują swoje babcie i dziadków". Na koniec były życzenia oraz wspólny poczęstunek.
AKCJA - DZIEŃ TUMBO
03.01 .2017 r. wszystkie dzieci uczestniczyły w podsumowaniu Akcji „Tumbo w Dolinie Smyków”. Słonik Tumbo od 10 lat jest symbolem Fundacji Dzieci Osieroconych, działającego przy Fundacji Hospicyjnej. Program ten był połączeniem idei edukacyjnej i pomocy finansowej. Dzieci słuchały bajki, uczestniczyły w scenkach dramowych, dzieliły się własnymi odczuciami i wrażeniami. Wspólnie z nauczycielkami wykonywały prace plastyczne na kiermasz charytatywny, zachęcały do ich kupna. Celem kwesty i kiermaszu charytatywnego była pomoc w organizowaniu w Fundacji pomocy socjalnej i psychologicznej dzieci w żałobie. Wszystkim dzieciom i ich Rodzicom dziękujemy za duże zaangażowanie, otwarcie na potrzeby innych i pomoc w trudnych sytuacjach życiowych.
EDU-FUN I TAJEMNICE POGODY


20 grudnia w „Dolinie Smyków” odbyły się kolejne zajęcia o charakterze naukowym, rozbudzające zamiłowania matematyczne i fizyczne poprowadzone przez animatorów z Centrum Interaktywnej Zabawy i Edukacji „EduFun” w Gdyni. Tym razem to zjawiska pogodowe stały się głównymi bohaterami warsztatowego spotkania pod hasłem: „Pogoda i jej tajemnice” Dzieci biorące udział w zajęciach mogły zamienić się w profesjonalnych prezenterów pogody, wystepujących na duzym ekranie.
ODWIEDZINY PSA - RATOWNIKA WOPR

Do Doliny Smyków przyjechała na spotkanie z dziećmi śliczna labradorka - ratownik WOPR. Właścicielka psa opowiedziała dzieciom jak wygląda służba ratownicza takiego czworonoga, a labradorka zaprezentowała swoje ratownicze, psie umiejętności. Przedszkolaki dowiedziały się, ile szkoleń, testów i egzaminów musi przejść taki piesek, który jest kandydatem do ratowania ludzi. Potem dzieci podzieliły się swoją wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa w czasie przebywania nad wodą i dowiedziały się, że bardzo dobrze zdały egzamin z tej ważnej wiedzy. Na zakończenie spotkania każdy mógł pogłaskać psiego ratownika z podziękowaniem za piękną służbę i przyjaźń z człowiekiem. Spotkanie było kolejną bardzo ciekawą lekcją na temat bezpieczeństwa dzieci.
WIGILIJNE WIDOWISKO MUZYCZNO TANECZNE SMYKUSIÓW I PRACUSIÓWW tym roku Smykusie i Pracusie połączyły swoje siły w przygotowaniu wspólnej wielkiej Wigilii Rodzinnej, która odbyła się poza Doliną Smyków, w sali teatralnej Domu Parafialnego przy Kościele św Stanisława Kostki, gdzie mogliśmy wystąpić dzięki uprzejmości i gościnności naszego Proboszcza Księdza Prałata dr Mirosława Parackiego. Rodzice zajęli miejsca na widowni, a nasi mali, zdolni artyści z grupy Smykusiów i Pracusiów zaprezentowali się w przepięknym widowisku muzyczno tanecznym pt. "Cud Maleńkiej Miłości". Wstępem do przedstawienia był taniec aniołów z wachlarzami do pastorałki "Śliczna Gwiazdka", wykonanej przez dwie małe solistki Natalkę i Julkę. Nagle anielską radość przerwały groźne dźwięki muzyki towarzyszącej diabełkom, które świecąc na czerwono zapalonymi rogami, próbowały namieszać i ogłosić swoją władzę, choć po chwili straszenia śmiały się same z siebie, bo na scenie pojawili się mali zakonnicy w habitach, ze światełkami nadziei i jak prorocy zapowiedzieli specjalnym układem tanecznym przyjście Maleńkiej Miłości, którą wniosła Laura grająca rolę Matki Bożej. Mała Maryja z wielkim przejęciem pobłogosławiła wszystkich, unosząc Jezuska na cztery strony świata, a potem zaśpiewała pastorałkę "Maleńka Miłość w żłobie śpi". Na zakończenie na scenę wjechały zaprzęgi reniferów z Elfami i zatańczyły wesoły taniec z mopami w trakcie którego posprzątały całe zło, by na świecie zapanował pokój i dobro. Diabełki pojednały się z aniołkami, a panie nauczycielki zaśpiewały wzruszającą pastorałkę "Czas na opłatek", zapraszając do wspólnego przełamania tej magicznej tafli białego chleba. Każde z pięćdziesięciu małych aktorów mistrzowsko odegrało swoją rolę, a profesjonalne efekty specjalne, sprawiły, że całość widowiska odbyła się na najwyższym poziomie. W oczach zebranych pojawiły się łzy wzruszenia, a wszystkiemu towarzyszyła cudowna atmosfera wzajemnej miłości, radości i przyjaźni. Na zakończenie wszystkich połączyła kolęda i spotkanie przy wspólnym wigilijnym stole. Dziękujemy z całego serca wieloletniemu Przyjacielowi Doliny Smyków Księdzu Mirosławowi Parackiemu za obecność na naszym spotkaniu, za życzliwość i udostępnienie sali z prawdziwą sceną teatralną oraz za upominki świąteczne dla naszych dzieci, dziękujemy Księdzu Seniorowi Henrykowi Tribowskiemu za wieloletnią przyjaźń i obecność w przedszkolnej codzienności. Wyrazy wdzięczności składamy Państwu Sasin za pomoc w organizacji profesjonalnej sceny do widowiska i za wszelką tak wspaniałą współpracę. Jesteśmy wdzięczni Pani Dyrektor i Mamom, które szyły stroje potrzebne do widowiska i dziękujemy wszystkim naszym Rodzicom za zaangażowanie w to wigilijne dzieło oraz za przepiękne wspólne świąteczne spotkanie rodzinne. Niech cud Maleńkiej Miłośći trwa w nas wszystkich i przynosi nam wszelkie potrzebne łaski w Nowym 2017 roku.
WIGILIJNE SPOTKANIE W WESOŁKACH
Dzieci z grupy Wesołków oraz nauczycielki zaprosiły Rodziców na Świąteczne Przedstawienie Muzyczne w piątek 16 grudnia. Chłopcy przedstawili taniec z lampionami do muzyki „Jest taki dzień…”. Dziewczynki zatańczyły taniec śnieżynek do piosenki „Alleluja”. Nie zabrakło świątecznych piosenek, również w języku angielskim. Był mały koncert do nastrojowej kolędy, a Ania zagrała kolędę na keyboardzie. Na zakończenie wszystkie dzieci zatańczyły taniec Mikołajów do piosenki „Merry Christmas Everyone”. Wesołki wręczyły Rodzicom upominki wykonane własnoręcznie. Było składanie życzeń oraz świętowanie przy wigilijnym stole.
Dzieci spisały się fantastycznie!
Strona 1 z 36 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka