22 Sierpień 2017
Nawigacja
ZAJĘCIA ADAPTACYJNE W DOLINIE SMYKÓW-PRZYPOMNIENIE
WAKACJE POWOLI ZBLIŻAJĄ SIĘ DO METY I PRZYPOMINAMY RODZICOM WSZYSTKICH NOWYCH 3-LATKÓW, ŻE W CZWARTEK 31 SIERPNIA O GODZINIE 15.00 ODBĘDĄ SIĘ KOLEJNE ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA NASZYCH MALUSZKÓW ZAPISANYCH NA NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018. SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA TE ZAJĘCIA, KTÓRE UŁATWIĄ KRASNOLUDKOM WEJŚCIE W PRZEDSZKOLNĄ CODZIENNOŚĆ I ROZPOCZĘCIE PIERWSZEGO EDUKACYJNEGO ETAPU W SWOIM ŻYCIU.
NA ZAKOŃCZENIE AKCJI ROWEROWY MAJ PRACUSIE W LOOPY'S WORLD
Na zakończenie Akcji Rowerowy Maj, nasze przedszkole w rankingu
55 placówek uczestniczących w akcji zajęło24 miejsce. Najlepszą frekwencję rowerową miała grupa IV - Pracusie.
W nagrodę za swoją aktywność dzieci pod koniec roku szkolnego wybrały się do Parku Rozrywki Loopy 's World, a dokładnie w czwartek 29 czerwca. Wycieczka na Plac Zabaw, to wspaniałe zakończenie roku szkolnego i zapoczątkowanie wakacyjnych zabaw. Życzymy Pracusiom i wszystkim naszym przedszkolakom PIĘKNYCH, SŁONECZNYCH I UDANYCH WAKACJI!
POŻEGNANIE PRACUSIÓW Z DOLINĄ SMYKÓW

W grupie Pracusiów odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty oraz pożegnania dzieci z przedszkolem.
W atmosferę uroczystego spotkania wprowadziła Pani Dyrektor, która serdecznie powitała dzieci oraz wszystkich gości. Pracusie zaprezentowały Gościom przedstawienie musicalowe pt. „Na morza dnie” oraz kilka piosenek w języku polskim i angielskim, którymi podziękowały całemu personelowi za trud włożony w ich edukację.
Przedszkolaki otrzymały z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola oraz upominki książkowe. Tradycyjnie uhonorowaniem całej uroczystości był pyszny, truskawkowy tort.
Wiele wzruszających słów wdzięczności wyrazili Rodzice małych absolwentów, którzy podziękowali za kilkuletni trud wychowania i opieki nad swoimi pociechami.
Bardzo dziękujemy Wam Kochani Rodzice, za pomoc w zorganizowaniu przedszkolnej uroczystości a naszym przyszłym uczniom życzymy samych sukcesów na kolejnym szczeblu edukacji.


CZERWCOWE ŚWIĘTOWANIE DNIA MAMY I TATY


W tym roku szkolnym obchodziliśmy w maju uroczystość Złotego Jubileuszu Placówki, dlatego Dzień Mamy i Taty, nasze przedszkolaki świętowały w czerwcu, bliżej Dnia Ojca. Z okazji święta Kochanych Rodziców mali artyści zaprezentowali przepiękne przedstawienia musicalowe z Olafem W Krainie Śniegu i Na morza Dnie, a wszystko w kolorowych bajkowych strojach. Po musicalowym wystąpieniu, dzieci wręczyły Mamie i Tacie własnoręcznie wykonane upominki i zaśpiewały piosenki z życzeniami w języku polskim i angielskim, a Wesołki zaprezentowały taniec jubileuszowy przygotowany na 50-te urodziny Przedszkola. Po zakończeniu części artystycznej, wszyscy przystąpili do rozpieszczania podniebienia na wspólnym słodkim poczęstunku.
ROK NA SPORTOWOTen rok szkolny minął nam w bardzo sportowym klimacie, braliśmy udział w różnych zabawach, zawodach i spotkaniach sportowych. Najstarsze grupy uczestniczyły w turniejach i sportowych rozgrywkach organizowanych przez Gdański Klub Sportowy Korsarz, w ramach Narodowego Programu Upowszechniania i Usportowiania Dzieci i Młodzieży. Zawodnicy z Doliny Smyków zostali też zwycięzcami Pierwszej Gdańskiej Spartakiady Sportowej Przedszkolaków. W zawodach wystartowało ponad 110 przedszkolaków z 11 przedszkoli. Podczas spartakiady uczestnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach - Celne oko, Tunel, Czworakowanie, Bieg z przeszkodami i Wyścig gąsienic. Najlepszy łączny czas uzyskany we wszystkich tych konkurencjach zapewnił nam
I-wsze zwycięskie miejsce. Cztery najlepsze przedszkola otrzymały puchary. Dolina Smyków została tegorocznym Mistrzem Gdańskiej Spartakiady, z czego bardzo się cieszymy i gratulujemy naszym wspaniałym małym reprezentantom i złotym medalistom.
INDIAŃSKI DZIEŃ DZIECKA
W tym roku Dzień Dziecka w Dolinie Smyków spędziliśmy w wielkiej indiańskiej wiosce, w jaką zamienił się nasz przedszkolny ogród. Każda grupa przygotowała sobie własnoręcznie wykonane opaski z piórami i wszystkie plemiona Doliny Smyków spotkały się przy symbolicznym ognisku indiańskim, w przygotowanej wcześniej wiosce. Tu czekały na małych Indian rozmaite zadania do wykonania, dzieci musiały wykonać taniec indiański, uczestniczyły w polowaniu na bizony, ujeżdżały dzikiego mustanga, poszukiwały złota i wykonywały biżuterię indiańską według własnego pomysłu. Na zakończenie zabawy wszystkie plemiona zatańczyły wspólny taniec przyjaźni i pokoju i mali Indianie ruszyli na podbój przedszkolnego placu zabaw.
FINAŁ AKCJI AUTOCHODZIK 2016/20179 czerwca w Parku Reagana odbył się Finał Akcji AUTOCHODZIK"Gotowi do drogi". Pracusie aktywnie uczestniczyły w przygotowanych konkurencjach - układanie puzzli obrazkowych, przestrzennych, rozwiązywanie zagadek, rebusów, konkurencjach sportowych , podczas których mogły wykazać się wiedzą z zakresu ruchu drogowego i sprawnością fizyczną. Atrakcją było spotkanie z ratownikami medycznymi (poznawanie wnętrza karetki), jak również spotkanie z policjantem (rozmowy na temat jego pracy i motoru patrolowego). Wszystkie dzieciaki otrzymały medale i słodki poczęstunek w podziękowaniu za udział w akcji.
NASZA WYCIECZKA 2017Zawsze cały rok szkolny, z niecierpliwością czekamy na naszą wiosenną wycieczkę. W tym roku autokary zabrały nas do Parku Miniatur i Gigantów w Stryszej Budzie.
W Kaszubskim Parku Miniatur dzieci zobaczyły najbardziej popularne obiekty Kaszub, Polski i całego Świata, takie jak między innymi osada kaszubska, latarnie morskie, Statua Wolności, Sfinks, Krzywa Wieża w Pizie, twarze amerykańskich prezydentów wykute w skale, Chrystus z Rio czy Wieża Eiffla.
To tylko niektóre obiekty które mogliśmy zobaczyć w tym Parku. O każdej budowli opowiadała przedszkolakom pani przewodnik. Po zwiedzaniu miniatur architektury, dzieci posiliły się, żeby nabrać sił do pokonania Tunelu Strachu i odwiedzenia Małego ZOO oraz bajkowego placu zabaw. Po tych atrakcjach nadszedł czas na wizytę w Parku Gigantów, gdzie dla odmiany mogły zobaczyć wielkie przedmioty, owady w wymiarze XXL, mega ryby, monster truck, prawdziwy samolot o długości niespełna 40m, kącik najmłodszych z kulkolandią i potężne ptaki. Tu mali wycieczkowicze mogli sprawdzić też swoją sportową sprawność na specjalnie przygotowanych boiskach do gier i torze samochodzikowym. To była wspaniała i pełna wrażeń wycieczka edukacyjna, a do przedszkola wróciliśmy wszyscy wybawieni, z pięknymi wspomnieniami i uśmiechami radości. Już czekamy z zaciekawieniem na kolejną wycieczkę w nowym roku szkolnym.
ZAJĘCIA ADAPTACYJNE W DOLINIE SMYKÓW

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NASZE NOWE
3-LETNIE KRASNOLUDKI, PRZYJĘTE DO PRZEDSZKOLA NA NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018, NA PIERWSZE ZAJĘCIA ADAPTACYJNE,
KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W CZWARTEK 29 CZERWCA O GODZ. 15.00. KOLEJNE ZAJĘCIA ODBĘDĄ SIĘ
W CZWARTEK 31 SIERPNIA O GODZ.15.00.
ŚWIĘTOWANIE URODZIN PRZEDSZKOLA Z RODZICAMI
We wtorek 16 maja po oficjalnej części obchodów, zaraz po obiedzie w ogrodzie przedszkolnym rozpoczęło się nasze świętowanie urodzin
z Rodzicami. Wspólne zabawy, konkursy i degustacja różnych przysmaków, stworzyły klimat radosnego rodzinnego spotkania. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za podarowanie przedszkolakom pięknych strojów marynarskich na jubileuszowy występ, wyrażamy także naszą ogromną wdzięczność wszystkim Rodzicom aktywnie zaangażowanym w przygotowania do wspólnego święta Doliny Smyków. Życzymy Państwu, dzieciom i sobie, by ta wspaniała 50-letnia Placówka była zawsze drugim domem dla swoich wychowanków, pełnym miłości ciepła, z gwarancją najlepszych i bezpiecznych warunków do rozwijania nowoczesnej i kreatywnej edukacji dla obecnych i kolejnych pokoleń przedszkolaków. NIECH ŻYJE DOLINA SMYKÓW!
OFICJALNE OBCHODY ZŁOTEGO JUBILEUSZU


Długo i ciężko wszyscy pracowali nad przygotowaniem się do naszego przedszkolnego święta i wreszcie nadszedł ten ważny DZIEŃ. We wtorek 16 maja o godz. 10-tej rozpoczęła się oficjalna i artystyczna część Jubileuszu z udziałem zaproszonych Przedstawicieli Władz Miasta, Kuratorium i Wydziału Edukacji, naszego Kościoła Parafialnego, Dyrektorów Placówek Oświatowych i wielu innych Gości. Program artystyczny był zaproszeniem do podróży historycznej po kartach Złotej Księgi Przedszkola 42, w której przewodnikami były nasze przedszkolaki. Dzieci zaprezentowały kolorowy wachlarz wspomnień związanych z rozwojem placówki na przestrzeni całego minionego 50-lecia, od czasów komunistycznych po dzisiejsze lata. Po krótkim wstępie wygłoszonym przez Panią Dyrektor, wszystkie grupy powitały Gości, a potem Sztandar Placówki wspólnym, uroczystym odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Piosenka o Gdańsku nawiązała do rozpoczęcia historycznej podróży i na scenę wkroczyły dzielne Krasnoludki w strojach budowniczych z klockowymi cegłami, by do słów piosenki "Budujemy nowy dom", w tanecznym stylu wybudować symboliczne Przedszkole 42. Po najmłodszych przedstawicielach, w świetle czerwonych reflektorów przy piosence "Przyśpieszmy kroku chłopcy i dziewczęta", wmaszerowały na scenę Smykusie, które specjalnie opracowanym układem tanecznym, pokazały jak dzielnie kiedyś maluchy maszerowały w pochodzie pierwszomajowym, bo "...czy to był chłopak, czy była to dziewczyna, każdy chciał wtedy wyrosnąć
z przedszkolaka na Gagarina." W początkowych latach istnienia Placówki naszym Patronem był Kuter Rakietowy ORP Gdynia, dlatego w kolejnej odsłonie jubileuszowego występu, wkroczyli mali marynarze, wnosząc piękny model okrętu stanowiącego idealną miniaturę oryginału. Jednostka Marynarki Wojennej zameldowała się uroczyście i wykonała marynarski taniec z mopami. Po roztańczonych marynarzach pojawili się przedstawiciele różnych grup i zaprezentowali Gościom swoje umiejętności po angielsku, by za chwilę przekazać scenę zespołowi z grupy Wesołków, które zatańczyły nowoczesny taniec z pomponami. Na zakończenie scena jubileuszowa znowu zapełniła się wszystkimi grupami i przedszkolaki zaśpiewały piosenkę Doliny Smyków - "...Smykiem bądź i się śmiej, to przedszkole jest OK!" W trakcie występów dzieci , na tablicy była wyświetlana specjalnie opracowana Jubileuszowa Prezentacja multimedialna, ściśle skorelowana z całym programem. Jeden ze slajdów ukazał publiczności cenny dokument, w postaci 50-letniego filmu, na którym okiem kamery, Pan Julian Jaskólski zapisał moment wręczenia przez władze miasta, symbolicznego klucza do Przedszkola 42. Dziękujemy Panu Julianowi za bezcenne fotografie i film podarowane nam w urodzinowym prezencie.
Część artystyczną zakończyły przemówienia Gości, którzy następnie udali się na urodzinowy poczęstunek do sali gimnastycznej, gdzie mogli wpisać się do pamiątkowej Księgi Gości i obejrzeć specjalną wystawę fotograficzną ukazującą 50-letnią historię przedszkola.
50 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ, ale ten dzień pozostanie na długo w naszej przedszkolnej pamięci. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspaniałe Złote Urodziny Doliny Smyków, za wszelką pomoc, prezenty dla przedszkola, aktywne zaangażowanie i za obecność wśród nas w tej tak ważnej i uroczystej historycznej chwili.
Strona 1 z 38 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka