19 Lipiec 2018
Nawigacja
SPOTKANIE Z MAMĄ I TATĄ W SMYKUSIACH
Smykusie zaprosiły swoich Rodziców na przedstawienie „Reksio - super piesek”. Był to prezent od dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty. To wyjątkowe święto, któremu towarzyszyły niesamowite emocje, wzruszenie, uśmiech i radość. W nastrój spotkania, mali aktorzy, wprowadzili wszystkich wierszykami i piosenką w języku angielskim. Swoim występem przedszkolaki wyraziły wielką miłość do Rodziców. Po części artystycznej Smykusie wręczyły Gościom wykonane przez siebie prezenty i zaprosiły na wspólny poczęstunek przygotowany przez przedszkolną kuchnię.

DZIEŃ MAMY I TATY W KRASNOLUDKACH
Dnia 21 maja w grupie Krasnoludków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, na którą najmłodsze przedszkolaki przygotowały inscenizację słowno-muzyczną, którą zaprezentowały swoim kochanym Rodzicom. Nie obyło się bez wzruszeń, uścisków i oklasków ze strony zaproszonych Gości. Po przedstawieniu i wręczeniu prezentów wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku. A my wszystkim rodzicom jeszcze raz życzymy Wszystkiego Najcudowniejszego!!!
WYCIECZKA AUTOKAROWA DO BOROWCA
22 maja cała Dolina Smyków wyruszyła autokarami do "Rajskiego Ogrodu" w Borowcu koło Sianowa. Na miejscu dzieci zostały zaczarowane w łowców bursztynu i słuchając bajki o jego powstaniu, odkrywały bursztynowe tajemnice sprzed milionów lat. Potem wszystkie przedszkolaki udały się na przejażdżkę bryczką w poszukiwaniu zaginionej skrzyni. Po odnalezieniu skarbu każdy mały łowca otrzymał jeden bursztyn, który musiał samodzielnie obrobić i wyszlifować. Na zakończenie wyprawy po skarb, wszyscy spotkali się na wspólnym posiłku, a potem na dzieci czekał plac zabaw. Wycieczka była wspaniałą wyprawą, pełną przygód, które sprawiły dzieciom wiele radości.
MAJOWY FESTYN RODZINNY 2018
15 maja spotkaliśmy się z rodzinami naszych wychowanków na Rodzinnym Festynie wiosennym w ogrodzie Doliny Smyków. Tradycyjnie już wspólnie spędzony czas umilały różne atrakcje jak malowanie twarzy, kącik balonikowy, dmuchany zamek i zabawy oraz konkursy, do których zapraszał teatr Qfer. W przerwach między zabawą, przedszkolny bufet festynowy przyciągał zapachami, polecając pyszne przysmaki zdrowej kuchni.
Takie spotkania integrują naszą przedszkolną wspólnotę i sprawiają, że czujemy się jedną wielką rodziną.
KONCERT O PSOTNYM CHOCHLIKU
W środę, 9 maja, gościliśmy w „Dolinie Smyków” artystów z Agencji Muzycznej Pro Musica z przedstawieniem „Psotny chochlik w gitarowym pudle” . Dzieci zapoznały się z brzmieniem gitary klasycznej, saksofonu i kastanietów. Poznały również elementy hiszpańskich strojów. Bajkowy koncert w gorących, południowych rytmach wprowadził wszystkich w nastrój radosnej i wesołej zabawy.

GIPSOWE PLANETY
Dwie najstarsze grupy uczestniczyły w warsztatach Edu Fun „Gipsowe planety”. Dzieci miały okazję wykonać własnoręcznie planetę Ziemię z gipsu. Oprócz plastycznych zajęć dzieci poznały ciekawostki na temat tajemniczego kosmosu. A planety, które wykonały zabrały do domu, aby ozdobić je farbami. Już wkrótce następne warsztaty.
MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY
Nasze przedszkole zorganizowało Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny na temat "Mój Przyjaciel Komputer" W konkursie wzięły udział trzy przedszkola. Wszystkie prace były wyjątkowe, a ich wykonanie wymagało ogromnego wkładu pracy. Przy ocenie prac brano pod uwagę między innymi pomysłowość i oryginalność wykonanego zadania. I miejsce zajął komputer Bartka z Pracusiów, nagrodę za II miejsce otrzymał Stasiu z Wesołków, a III miejsce jury przyznało Mateuszowi z Pracusiów. Przyznano także trzy wyróżnienia, które otrzymali: Kamil z Przedszkola Nr 12 Leśny Domek, Natalka z Pracusiów i Franek z Wesołków. Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów, jednocześnie przypominamy, że w takich konkursach najważniejsza jest dobra wspólna zabawa i rozwijanie swoich zdolności, umiejętności oraz zainteresowań.
ZAJĘCIA OTWARTE W WESOŁKACH
W grupie Wesołków odbyły się zajęcia otwarte, w ramach których dzieci i rodzice zapoznali się ze szczegółami programu "Dzieci bezpieczne w sieci". Przyjaciel Necio, którego Wesołki wykonały na zajęciach plastycznych pomaga przedszkolakom nauczyć się zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z Internetu. W trakcie zajęć otwartych każda obecna rodzina wspólnie wykonała model komputera lub laptopa, realizując projekt wymyślony przez dziecko. Powstały bardzo pomysłowe i ciekawe modele sprzętu komputerowego, które wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie plastycznym pt. "Mój Przyjaciel Komputer".
KINO W DOLINIE SMYKÓW
Tego jeszcze nie było – kino w przedszkolu. W czwartek 19 kwietnia wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w niezwykłym seansie kinowym. Dzieci obejrzały bajki, m.in. „Rafa koralowa” w kinie sferycznym. Ogromny namiot , pojawił się na sali gimnastycznej, a gdy mali widzowie weszli do środka, nagle przenieśli się do innego świata. Przedszkolaki były pod dużym wrażeniem i chciałyby, aby takie atrakcje były stałym elementem przedszkolnej codzienności.
SPOTKANIE Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ
W ramach akcji „Zaczytane Maluchy”, dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z panią bibliotekarką z Biblioteki Manhattan, która opowiadała o swojej pracy w bibliotece. Zaprezentowała małym słuchaczom kilka ciekawych książek. Akcja „Zaczytane Maluchy” skierowana jest do przedszkolaków, które wraz z rodzicami mogą udać się do biblioteki, aby założyć kartę biblioteczną. Wtedy otrzymają specjalny paszport i przy każdym wypożyczeniu książki zdobywają pieczątkę. Dla wytrwałych, po uzbieraniu 10 pieczątek, czeka nagroda niespodzianka. Jest to ciekawy sposób , aby zainteresować dzieci czytelnictwem. Dziękujemy za miłe i ciekawe spotkanie edukacyjne.
WESOŁKI NA MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM KONKURSIE PIOSENKI
6 kwietnia nasze Wesołki wyruszyły autokarem na muzyczny konkurs piosenki pt. "Wyśpiewaj Bałtyckie nuty", który zorganizowało Przedszkole Nr 84 "Bursztynowy Domek" na gdańskiej Morenie. Przesłuchania odbyły się w kategorii dzieci młodszych i starszych. Nasi reprezentanci z grupy Wesołków ubrani w marynarskie stroje, zaśpiewali piosenkę autorstwa Pani Katarzyny Błaszkiewicz, radośnie ilustrując tekst układami tanecznymi. Mali marynarze z Doliny Smyków zajęli II miejsce w kategorii dzieci starszych, zdobywając dyplom, nagrodę dla przedszkola i medale w kształcie kotwicy. Serdecznie gratulujemy Wesołkom talentów i życzymy kolejnych sukcesów na scenach w przedszkolu i poza placówką.
Strona 2 z 44 < 1 2 3 4 5 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka