22 Wrzesień 2018
Nawigacja
DZIEŃ MAMY I TATY W PRACUSIACH
21 maja w grupie Pracusiów odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty. Była to inscenizacja słowno – muzyczna pt. „We are going on holidays”. Dzieci wystąpiły w języku angielskim, prezentując Rodzicom swoje językowe umiejętności.
Po części artystycznej Pracusie wręczyły Mamie i Tacie upominki i zaprosiły do stołu na poczęstunek.

MAMA I TATA W WESOŁKACH
Wesołki na Dzień Mamy i Taty zaprosiły swoich Rodziców na "Bajkę o uprzejmym rycerzu". Wszyscy zamienili się w małych aktorów i zaprezentowali profesjonalnie swoje role przedstawiając rycerzy, króla, królewnę, damy dworu i smoka. Akcja toczyła się na zamku, gdzie wybrane pary zatańczyły Menueta, a potem przeniosła się w okolice smoczej jamy, gdzie dzielni rycerze stoczyli tanecznym krokiem, walkę z groźnym smokiem. Niestety smok pokonał wszystkich śmiałków i dopiero Uprzejmy Rycerz zwyciężył bestię swoją grzecznością i dobrym słowem. Na zakończenie, jak to w bajkach zwykle bywa, królewna poślubiła odważnego rycerza, a po zatańczeniu Marsza Weselnego, żyli długo i szczęśliwie. Po bajce na Rodziców czekała niespodzianka i z głośnika popłynęły pełne miłości i wdzięczności dziecięce życzenia, nagrane przez Wesołki w Radiu Plus. Łzy wzruszenia wypełniły oczy Mam i Tatusiów, a potem przytulaniom nie było końca. Wesołki wręczyły też własnoręcznie ozdobione ramki ze swoimi zdjęciami i wszyscy zasiedli do wspólnego słodkiego poczęstunku. To było piękne świętowanie. Kochamy Was Mamo i Tato!
WYCIECZKA WESOŁKÓW DO SIEDZIBY RADIA PLUS
Grupa Wesołków otrzymała zaproszenie do siedziby Radia Plus i wyruszyła na zrealizowanie tej atrakcyjnej wycieczki. Na miejscu już czekał na Wesołki radiowy redaktor, który oprowadził przedszkolaki po całym budynku i wprowadził dzieci w tajemnice pracy radiowców. Po zwiedzeniu wszystkich pomieszczeń, Wesołki trafiły do profesjonalnego studia nagrań, gdzie każdy mógł nagrać życzenia dla mamy i taty z okazji Ich święta.
Na zakończenie chętne Wesołki udzieliły profesjonalnego wywiadu na temat Dnia Dziecka, a potem wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii. Dzieci wręczyły Panu Redaktorowi laurkę z podziękowaniem i szczęśliwe, pełne wrażeń, wróciły do Doliny Smyków. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Radia Plus za pozwolenie na odwiedziny przedszkolaków, a Panu Redaktorowi dziękujemy za całe tak ciekawe spotkanie edukacyjne.
SPOTKANIE Z MAMĄ I TATĄ W SMYKUSIACH
Smykusie zaprosiły swoich Rodziców na przedstawienie „Reksio - super piesek”. Był to prezent od dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty. To wyjątkowe święto, któremu towarzyszyły niesamowite emocje, wzruszenie, uśmiech i radość. W nastrój spotkania, mali aktorzy, wprowadzili wszystkich wierszykami i piosenką w języku angielskim. Swoim występem przedszkolaki wyraziły wielką miłość do Rodziców. Po części artystycznej Smykusie wręczyły Gościom wykonane przez siebie prezenty i zaprosiły na wspólny poczęstunek przygotowany przez przedszkolną kuchnię.

DZIEŃ MAMY I TATY W KRASNOLUDKACH
Dnia 21 maja w grupie Krasnoludków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, na którą najmłodsze przedszkolaki przygotowały inscenizację słowno-muzyczną, którą zaprezentowały swoim kochanym Rodzicom. Nie obyło się bez wzruszeń, uścisków i oklasków ze strony zaproszonych Gości. Po przedstawieniu i wręczeniu prezentów wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku. A my wszystkim rodzicom jeszcze raz życzymy Wszystkiego Najcudowniejszego!!!
WYCIECZKA AUTOKAROWA DO BOROWCA
22 maja cała Dolina Smyków wyruszyła autokarami do "Rajskiego Ogrodu" w Borowcu koło Sianowa. Na miejscu dzieci zostały zaczarowane w łowców bursztynu i słuchając bajki o jego powstaniu, odkrywały bursztynowe tajemnice sprzed milionów lat. Potem wszystkie przedszkolaki udały się na przejażdżkę bryczką w poszukiwaniu zaginionej skrzyni. Po odnalezieniu skarbu każdy mały łowca otrzymał jeden bursztyn, który musiał samodzielnie obrobić i wyszlifować. Na zakończenie wyprawy po skarb, wszyscy spotkali się na wspólnym posiłku, a potem na dzieci czekał plac zabaw. Wycieczka była wspaniałą wyprawą, pełną przygód, które sprawiły dzieciom wiele radości.
MAJOWY FESTYN RODZINNY 2018
15 maja spotkaliśmy się z rodzinami naszych wychowanków na Rodzinnym Festynie wiosennym w ogrodzie Doliny Smyków. Tradycyjnie już wspólnie spędzony czas umilały różne atrakcje jak malowanie twarzy, kącik balonikowy, dmuchany zamek i zabawy oraz konkursy, do których zapraszał teatr Qfer. W przerwach między zabawą, przedszkolny bufet festynowy przyciągał zapachami, polecając pyszne przysmaki zdrowej kuchni.
Takie spotkania integrują naszą przedszkolną wspólnotę i sprawiają, że czujemy się jedną wielką rodziną.
KONCERT O PSOTNYM CHOCHLIKU
W środę, 9 maja, gościliśmy w „Dolinie Smyków” artystów z Agencji Muzycznej Pro Musica z przedstawieniem „Psotny chochlik w gitarowym pudle” . Dzieci zapoznały się z brzmieniem gitary klasycznej, saksofonu i kastanietów. Poznały również elementy hiszpańskich strojów. Bajkowy koncert w gorących, południowych rytmach wprowadził wszystkich w nastrój radosnej i wesołej zabawy.

GIPSOWE PLANETY

Dwie najstarsze grupy uczestniczyły w warsztatach Edu Fun „Gipsowe planety”. Dzieci miały okazję wykonać własnoręcznie planetę Ziemię z gipsu. Oprócz plastycznych zajęć dzieci poznały ciekawostki na temat tajemniczego kosmosu. A planety, które wykonały zabrały do domu, aby ozdobić je farbami. Już wkrótce następne warsztaty.
MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY
Nasze przedszkole zorganizowało Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny na temat "Mój Przyjaciel Komputer" W konkursie wzięły udział trzy przedszkola. Wszystkie prace były wyjątkowe, a ich wykonanie wymagało ogromnego wkładu pracy. Przy ocenie prac brano pod uwagę między innymi pomysłowość i oryginalność wykonanego zadania. I miejsce zajął komputer Bartka z Pracusiów, nagrodę za II miejsce otrzymał Stasiu z Wesołków, a III miejsce jury przyznało Mateuszowi z Pracusiów. Przyznano także trzy wyróżnienia, które otrzymali: Kamil z Przedszkola Nr 12 Leśny Domek, Natalka z Pracusiów i Franek z Wesołków. Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów, jednocześnie przypominamy, że w takich konkursach najważniejsza jest dobra wspólna zabawa i rozwijanie swoich zdolności, umiejętności oraz zainteresowań.
ZAJĘCIA OTWARTE W WESOŁKACH
W grupie Wesołków odbyły się zajęcia otwarte, w ramach których dzieci i rodzice zapoznali się ze szczegółami programu "Dzieci bezpieczne w sieci". Przyjaciel Necio, którego Wesołki wykonały na zajęciach plastycznych pomaga przedszkolakom nauczyć się zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z Internetu. W trakcie zajęć otwartych każda obecna rodzina wspólnie wykonała model komputera lub laptopa, realizując projekt wymyślony przez dziecko. Powstały bardzo pomysłowe i ciekawe modele sprzętu komputerowego, które wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie plastycznym pt. "Mój Przyjaciel Komputer".
Strona 2 z 44 < 1 2 3 4 5 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka