19 Styczeń 2019
Nawigacja
DROGĄ KRÓLEWSKĄ W WESOŁKACH

5 czerwca, w grupie Wesołków odbyły się zajęcia edukacyjne o Gdańsku w ramach Gdańskiej Akademii Przedszkolaka, które poprowadziła Pani Przewodnik Ewa Kowalska.
Podczas zabawy dzieci odkryły kim jest przewodnik turystyczny, poznały sztandarowe zabytki Drogi Królewskiej, "gasiły pożar" jednej z gdańskich kamienic, zgłębiały historię herbu Gdańska oraz zastanawiały się wspólnie czy Neptun Gdański nosi majtki.
Na zakończenie zajęć przedszkolaki ozdabiały królewskie korony, które zabrały do swoich domów.
Dziękujemy Pani Ewie za ciekawe zajęcia o naszym mieście.
BAL RYCERZY I KSIĘŻNICZEK W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

Kiedy starsze grupy bawiły się na warsztatach biologicznych na Uniwersytecie Gdańskim, w naszym przedszkolnym ogrodzie odbył się Bal Księżniczek i Rycerzy przygotowany dla najmłodszych grup wiekowych – Krasnoludków i Smykusiów. Nawiązując do hasła balu dziewczynki wybrały dla siebie stroje księżniczek znanych z baśni, bajek i filmów. Natomiast chłopcy przywdziali królewskie korony z balonów oraz wykonane przez rodziców Olka, kartonowe tarcze. Przedszkolny ogród zamienił się w magiczną, bajkową krainę. W tej scenerii bawiły się księżniczki i rycerze przy dynamicznych, dyskotekowych rytmach. Taneczną zabawę urozmaiciły liczne gry i konkursy. Bal zakończył się wręczeniem wszystkim uczestnikom okolicznościowych dyplomów.

WESOŁKI I PRACUSIE NA WYKŁADACH
Na początku czerwca, w ramach obchodów Dni Dziecka w Dolinie Smyków, dwie najstarsze grupy wybrały się na wykłady na Wydzial Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Na wstępie zajęć, dzieci zwiedziły korytarze uczelni, oglądając wielkie zwierzęce szkielety, modele i fotografie owadów, sylwety różnych zwierząt oraz mrowisko w specjalnych szklanych gablotach. Potem studenci zaprosili dzieci na przygotowane dla przedszkolaków warsztaty edukacyjne pt. "Lato w ptasim raju". Wesołki i Pracusie oglądały prezentację, która zapoznała dzieci z różnymi gatunkami ptaków, potem musiały ułożyć oglądane ptaki z puzzli, a następnie bawiły się techniką Origami, składając papierowe ptaszki i kolorując je samodzielnie. W kolejnym punkcie zajęć, w sali obok nasi mali studenci przeprowadzali eksperymenty z piórkami i ptasimi jajkami.
Wszystkie Wesołki i Pracusie wzorowo zdały egzaminy końcowe i z nagrodami wróciły do przedszkola.
DZIEŃ MAMY I TATY W PRACUSIACH
21 maja w grupie Pracusiów odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty. Była to inscenizacja słowno – muzyczna pt. „We are going on holidays”. Dzieci wystąpiły w języku angielskim, prezentując Rodzicom swoje językowe umiejętności.
Po części artystycznej Pracusie wręczyły Mamie i Tacie upominki i zaprosiły do stołu na poczęstunek.

MAMA I TATA W WESOŁKACH
Wesołki na Dzień Mamy i Taty zaprosiły swoich Rodziców na "Bajkę o uprzejmym rycerzu". Wszyscy zamienili się w małych aktorów i zaprezentowali profesjonalnie swoje role przedstawiając rycerzy, króla, królewnę, damy dworu i smoka. Akcja toczyła się na zamku, gdzie wybrane pary zatańczyły Menueta, a potem przeniosła się w okolice smoczej jamy, gdzie dzielni rycerze stoczyli tanecznym krokiem, walkę z groźnym smokiem. Niestety smok pokonał wszystkich śmiałków i dopiero Uprzejmy Rycerz zwyciężył bestię swoją grzecznością i dobrym słowem. Na zakończenie, jak to w bajkach zwykle bywa, królewna poślubiła odważnego rycerza, a po zatańczeniu Marsza Weselnego, żyli długo i szczęśliwie. Po bajce na Rodziców czekała niespodzianka i z głośnika popłynęły pełne miłości i wdzięczności dziecięce życzenia, nagrane przez Wesołki w Radiu Plus. Łzy wzruszenia wypełniły oczy Mam i Tatusiów, a potem przytulaniom nie było końca. Wesołki wręczyły też własnoręcznie ozdobione ramki ze swoimi zdjęciami i wszyscy zasiedli do wspólnego słodkiego poczęstunku. To było piękne świętowanie. Kochamy Was Mamo i Tato!
WYCIECZKA WESOŁKÓW DO SIEDZIBY RADIA PLUS
Grupa Wesołków otrzymała zaproszenie do siedziby Radia Plus i wyruszyła na zrealizowanie tej atrakcyjnej wycieczki. Na miejscu już czekał na Wesołki radiowy redaktor, który oprowadził przedszkolaki po całym budynku i wprowadził dzieci w tajemnice pracy radiowców. Po zwiedzeniu wszystkich pomieszczeń, Wesołki trafiły do profesjonalnego studia nagrań, gdzie każdy mógł nagrać życzenia dla mamy i taty z okazji Ich święta.
Na zakończenie chętne Wesołki udzieliły profesjonalnego wywiadu na temat Dnia Dziecka, a potem wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii. Dzieci wręczyły Panu Redaktorowi laurkę z podziękowaniem i szczęśliwe, pełne wrażeń, wróciły do Doliny Smyków. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Radia Plus za pozwolenie na odwiedziny przedszkolaków, a Panu Redaktorowi dziękujemy za całe tak ciekawe spotkanie edukacyjne.
SPOTKANIE Z MAMĄ I TATĄ W SMYKUSIACH
Smykusie zaprosiły swoich Rodziców na przedstawienie „Reksio - super piesek”. Był to prezent od dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty. To wyjątkowe święto, któremu towarzyszyły niesamowite emocje, wzruszenie, uśmiech i radość. W nastrój spotkania, mali aktorzy, wprowadzili wszystkich wierszykami i piosenką w języku angielskim. Swoim występem przedszkolaki wyraziły wielką miłość do Rodziców. Po części artystycznej Smykusie wręczyły Gościom wykonane przez siebie prezenty i zaprosiły na wspólny poczęstunek przygotowany przez przedszkolną kuchnię.

DZIEŃ MAMY I TATY W KRASNOLUDKACH
Dnia 21 maja w grupie Krasnoludków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, na którą najmłodsze przedszkolaki przygotowały inscenizację słowno-muzyczną, którą zaprezentowały swoim kochanym Rodzicom. Nie obyło się bez wzruszeń, uścisków i oklasków ze strony zaproszonych Gości. Po przedstawieniu i wręczeniu prezentów wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku. A my wszystkim rodzicom jeszcze raz życzymy Wszystkiego Najcudowniejszego!!!
WYCIECZKA AUTOKAROWA DO BOROWCA
22 maja cała Dolina Smyków wyruszyła autokarami do "Rajskiego Ogrodu" w Borowcu koło Sianowa. Na miejscu dzieci zostały zaczarowane w łowców bursztynu i słuchając bajki o jego powstaniu, odkrywały bursztynowe tajemnice sprzed milionów lat. Potem wszystkie przedszkolaki udały się na przejażdżkę bryczką w poszukiwaniu zaginionej skrzyni. Po odnalezieniu skarbu każdy mały łowca otrzymał jeden bursztyn, który musiał samodzielnie obrobić i wyszlifować. Na zakończenie wyprawy po skarb, wszyscy spotkali się na wspólnym posiłku, a potem na dzieci czekał plac zabaw. Wycieczka była wspaniałą wyprawą, pełną przygód, które sprawiły dzieciom wiele radości.
MAJOWY FESTYN RODZINNY 2018
15 maja spotkaliśmy się z rodzinami naszych wychowanków na Rodzinnym Festynie wiosennym w ogrodzie Doliny Smyków. Tradycyjnie już wspólnie spędzony czas umilały różne atrakcje jak malowanie twarzy, kącik balonikowy, dmuchany zamek i zabawy oraz konkursy, do których zapraszał teatr Qfer. W przerwach między zabawą, przedszkolny bufet festynowy przyciągał zapachami, polecając pyszne przysmaki zdrowej kuchni.
Takie spotkania integrują naszą przedszkolną wspólnotę i sprawiają, że czujemy się jedną wielką rodziną.
KONCERT O PSOTNYM CHOCHLIKU
W środę, 9 maja, gościliśmy w „Dolinie Smyków” artystów z Agencji Muzycznej Pro Musica z przedstawieniem „Psotny chochlik w gitarowym pudle” . Dzieci zapoznały się z brzmieniem gitary klasycznej, saksofonu i kastanietów. Poznały również elementy hiszpańskich strojów. Bajkowy koncert w gorących, południowych rytmach wprowadził wszystkich w nastrój radosnej i wesołej zabawy.

Strona 2 z 44 < 1 2 3 4 5 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka