23 Luty 2019
Nawigacja
GIPSOWE PLANETY

Dwie najstarsze grupy uczestniczyły w warsztatach Edu Fun „Gipsowe planety”. Dzieci miały okazję wykonać własnoręcznie planetę Ziemię z gipsu. Oprócz plastycznych zajęć dzieci poznały ciekawostki na temat tajemniczego kosmosu. A planety, które wykonały zabrały do domu, aby ozdobić je farbami. Już wkrótce następne warsztaty.
MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY
Nasze przedszkole zorganizowało Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny na temat "Mój Przyjaciel Komputer" W konkursie wzięły udział trzy przedszkola. Wszystkie prace były wyjątkowe, a ich wykonanie wymagało ogromnego wkładu pracy. Przy ocenie prac brano pod uwagę między innymi pomysłowość i oryginalność wykonanego zadania. I miejsce zajął komputer Bartka z Pracusiów, nagrodę za II miejsce otrzymał Stasiu z Wesołków, a III miejsce jury przyznało Mateuszowi z Pracusiów. Przyznano także trzy wyróżnienia, które otrzymali: Kamil z Przedszkola Nr 12 Leśny Domek, Natalka z Pracusiów i Franek z Wesołków. Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów, jednocześnie przypominamy, że w takich konkursach najważniejsza jest dobra wspólna zabawa i rozwijanie swoich zdolności, umiejętności oraz zainteresowań.
ZAJĘCIA OTWARTE W WESOŁKACH
W grupie Wesołków odbyły się zajęcia otwarte, w ramach których dzieci i rodzice zapoznali się ze szczegółami programu "Dzieci bezpieczne w sieci". Przyjaciel Necio, którego Wesołki wykonały na zajęciach plastycznych pomaga przedszkolakom nauczyć się zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z Internetu. W trakcie zajęć otwartych każda obecna rodzina wspólnie wykonała model komputera lub laptopa, realizując projekt wymyślony przez dziecko. Powstały bardzo pomysłowe i ciekawe modele sprzętu komputerowego, które wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie plastycznym pt. "Mój Przyjaciel Komputer".
KINO W DOLINIE SMYKÓW
Tego jeszcze nie było – kino w przedszkolu. W czwartek 19 kwietnia wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w niezwykłym seansie kinowym. Dzieci obejrzały bajki, m.in. „Rafa koralowa” w kinie sferycznym. Ogromny namiot , pojawił się na sali gimnastycznej, a gdy mali widzowie weszli do środka, nagle przenieśli się do innego świata. Przedszkolaki były pod dużym wrażeniem i chciałyby, aby takie atrakcje były stałym elementem przedszkolnej codzienności.
SPOTKANIE Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ
W ramach akcji „Zaczytane Maluchy”, dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z panią bibliotekarką z Biblioteki Manhattan, która opowiadała o swojej pracy w bibliotece. Zaprezentowała małym słuchaczom kilka ciekawych książek. Akcja „Zaczytane Maluchy” skierowana jest do przedszkolaków, które wraz z rodzicami mogą udać się do biblioteki, aby założyć kartę biblioteczną. Wtedy otrzymają specjalny paszport i przy każdym wypożyczeniu książki zdobywają pieczątkę. Dla wytrwałych, po uzbieraniu 10 pieczątek, czeka nagroda niespodzianka. Jest to ciekawy sposób , aby zainteresować dzieci czytelnictwem. Dziękujemy za miłe i ciekawe spotkanie edukacyjne.
WESOŁKI NA MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM KONKURSIE PIOSENKI
6 kwietnia nasze Wesołki wyruszyły autokarem na muzyczny konkurs piosenki pt. "Wyśpiewaj Bałtyckie nuty", który zorganizowało Przedszkole Nr 84 "Bursztynowy Domek" na gdańskiej Morenie. Przesłuchania odbyły się w kategorii dzieci młodszych i starszych. Nasi reprezentanci z grupy Wesołków ubrani w marynarskie stroje, zaśpiewali piosenkę autorstwa Pani Katarzyny Błaszkiewicz, radośnie ilustrując tekst układami tanecznymi. Mali marynarze z Doliny Smyków zajęli II miejsce w kategorii dzieci starszych, zdobywając dyplom, nagrodę dla przedszkola i medale w kształcie kotwicy. Serdecznie gratulujemy Wesołkom talentów i życzymy kolejnych sukcesów na scenach w przedszkolu i poza placówką.
PRZEGLĄD PIOSENKI - PRACUSIE ŚPIEWAJĄ O GDAŃSKU

Dzieci z grupy „Pracusiów” reprezentowały nasze Przedszkole w 5 Przeglądzie Piosenki „Dzieci śpiewają o Gdańsku”. Przegląd Piosenki odbył się w Europejskim Centrum Solidarności. Dzieci zaprezentowały piosenkę pt. „Stary Gdańsk”, autorką tekstu i muzyki jest pani rytmiczka Katarzyna Błaszkiewicz. Pracusie bardzo zaangażowały się w przygotowania i wystąpiły rewelacyjnie. Niestety ze względu na dużą ilość występujących zespołów (ok.62) nie udało nam się zdobyć żadnego miejsca na podium. Jednak warto było wystąpić na gdańskiej scenie i zdobyć kolejne cenne doświadczenie i niezapomniane wrażenia.
GDAŃSKA AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA W PRACUSIACH
28 marca i 4 kwietnia dzieci z grupy Pracusiów uczestniczyły w zajęciach o „Znanych Gdańszczankach i Gdańszczanach” w ramach cyklu zajęć z Gdańskiej Akademii Przedszkolaka. Zajęcia te przygotowała i poprowadziła pani przewodnik Danuta Lietke. Dzieci mogły poznać różne postacie historyczne, np.: Johannę Schopenhauer – literatkę, Daniela Fahrenheita – fizyka, Jana Heweliusza – astronoma oraz Pawła Beneke- kapra, pirata, który złupił i przywiózł do Gdańska obraz „Sąd Ostateczny” Memlinga . W nawiązaniu do gdańskich piratów dzieci miały okazję wykonać dla siebie czapkę pirata. Dziękujemy za kolejne już ciekawe zajęcia i wspaniałą zabawę.
ZABAWY Z ZAJĄCZKIEM WIELKANOCNYM
27 marca Dolinę Smyków odwiedził tajemniczy gość – Zajączek. Powitał dzieci i rozpoczął wizytę od przedstawienia historii swoich przodków oraz opowieści o ich zwyczajach. Zadaniem specjalnym była nauka piosenki „Zając długie uszy ma” i ilustrowanie jej ruchem. W koszyku, który przyniósł znajdowało się wiele zadań do wykonania – konkursy, zabawy zręcznościowe oraz wiosenne zagadki. To one wskazały nam drogę dalszych poszukiwań niespodzianek przygotowanych przez Zajączka w postaci prezentów z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Przedszkolaki świetnie się bawiły ze świątecznym Gościem i wielką radość sprawiły im podarowane przez Zajączka upominki.
POWITANIE WIOSNY NA ZIELONO
21 marca w w Dolinie Smyków królował kolor zielony, bo tak wszystkie przedszkolaki przygotowały się na pierwszy Dzień Wiosny. Jej powitanie rozpoczęliśmy od koncertu muzycznego pt: „Wiosenne porządki w krainie owadów”, podczas którego dzieci słuchały opowieści na temat przygotowań owadów do wiosny, poznawały różne instrumenty ich budowę oraz brzmienie. Kolejnym punktem dnia było poszukiwanie listu od Pani Wiosny w ogrodzie przedszkolnym, w którym zawarte były różnorodne zadania do wykonania, między innymi rozwiązywanie różnych zagadek, śpiew prostych rymowanek i nauka wiersza na pożegnanie Marzanny – Zimowej Panny. Przy dźwiękach muzyki, z wykorzystaniem instrumentów muzycznych pożegnaliśmy Zimę, która musi zrobić miejsce nowej porze roku. Wiosno serdecznie witamy, bo wszyscy z utęsknieniem czekamy na budzącą się do życia przyrodę, na coraz dłuższe i słoneczne dni.
ZAJĘCIA Z EDU-FUNEM "PRZESTRZEŃ WOKÓŁ NAS"
Na kolejnych zajęciach z Edu-Funem, pod patronatem Politechniki Gdańskiej, przedszkolaki z najstarszych grup tym razem zapoznały się z techniką działania drukarek 3D, a potem samodzielnie bawiły się w projektowanie przestrzeni przez wypełnianie podanych konturów specjalnymi elektrycznymi piórami. Dzieci mogły znowu poczuć się jak mali inżynierowie - projektanci, rozwijając przy tym swoją kreatywność i sprawność manualną.
Strona 3 z 44 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka