20 Sierpień 2018
Nawigacja
WESOŁKI NA MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM KONKURSIE PIOSENKI
6 kwietnia nasze Wesołki wyruszyły autokarem na muzyczny konkurs piosenki pt. "Wyśpiewaj Bałtyckie nuty", który zorganizowało Przedszkole Nr 84 "Bursztynowy Domek" na gdańskiej Morenie. Przesłuchania odbyły się w kategorii dzieci młodszych i starszych. Nasi reprezentanci z grupy Wesołków ubrani w marynarskie stroje, zaśpiewali piosenkę autorstwa Pani Katarzyny Błaszkiewicz, radośnie ilustrując tekst układami tanecznymi. Mali marynarze z Doliny Smyków zajęli II miejsce w kategorii dzieci starszych, zdobywając dyplom, nagrodę dla przedszkola i medale w kształcie kotwicy. Serdecznie gratulujemy Wesołkom talentów i życzymy kolejnych sukcesów na scenach w przedszkolu i poza placówką.
PRZEGLĄD PIOSENKI - PRACUSIE ŚPIEWAJĄ O GDAŃSKU
Dzieci z grupy „Pracusiów” reprezentowały nasze Przedszkole w 5 Przeglądzie Piosenki „Dzieci śpiewają o Gdańsku”. Przegląd Piosenki odbył się w Europejskim Centrum Solidarności. Dzieci zaprezentowały piosenkę pt. „Stary Gdańsk”, autorką tekstu i muzyki jest pani rytmiczka Katarzyna Błaszkiewicz. Pracusie bardzo zaangażowały się w przygotowania i wystąpiły rewelacyjnie. Niestety ze względu na dużą ilość występujących zespołów (ok.62) nie udało nam się zdobyć żadnego miejsca na podium. Jednak warto było wystąpić na gdańskiej scenie i zdobyć kolejne cenne doświadczenie i niezapomniane wrażenia.
GDAŃSKA AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA W PRACUSIACH
28 marca i 4 kwietnia dzieci z grupy Pracusiów uczestniczyły w zajęciach o „Znanych Gdańszczankach i Gdańszczanach” w ramach cyklu zajęć z Gdańskiej Akademii Przedszkolaka. Zajęcia te przygotowała i poprowadziła pani przewodnik Danuta Lietke. Dzieci mogły poznać różne postacie historyczne, np.: Johannę Schopenhauer – literatkę, Daniela Fahrenheita – fizyka, Jana Heweliusza – astronoma oraz Pawła Beneke- kapra, pirata, który złupił i przywiózł do Gdańska obraz „Sąd Ostateczny” Memlinga . W nawiązaniu do gdańskich piratów dzieci miały okazję wykonać dla siebie czapkę pirata. Dziękujemy za kolejne już ciekawe zajęcia i wspaniałą zabawę.
ZABAWY Z ZAJĄCZKIEM WIELKANOCNYM
27 marca Dolinę Smyków odwiedził tajemniczy gość – Zajączek. Powitał dzieci i rozpoczął wizytę od przedstawienia historii swoich przodków oraz opowieści o ich zwyczajach. Zadaniem specjalnym była nauka piosenki „Zając długie uszy ma” i ilustrowanie jej ruchem. W koszyku, który przyniósł znajdowało się wiele zadań do wykonania – konkursy, zabawy zręcznościowe oraz wiosenne zagadki. To one wskazały nam drogę dalszych poszukiwań niespodzianek przygotowanych przez Zajączka w postaci prezentów z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Przedszkolaki świetnie się bawiły ze świątecznym Gościem i wielką radość sprawiły im podarowane przez Zajączka upominki.
POWITANIE WIOSNY NA ZIELONO
21 marca w w Dolinie Smyków królował kolor zielony, bo tak wszystkie przedszkolaki przygotowały się na pierwszy Dzień Wiosny. Jej powitanie rozpoczęliśmy od koncertu muzycznego pt: „Wiosenne porządki w krainie owadów”, podczas którego dzieci słuchały opowieści na temat przygotowań owadów do wiosny, poznawały różne instrumenty ich budowę oraz brzmienie. Kolejnym punktem dnia było poszukiwanie listu od Pani Wiosny w ogrodzie przedszkolnym, w którym zawarte były różnorodne zadania do wykonania, między innymi rozwiązywanie różnych zagadek, śpiew prostych rymowanek i nauka wiersza na pożegnanie Marzanny – Zimowej Panny. Przy dźwiękach muzyki, z wykorzystaniem instrumentów muzycznych pożegnaliśmy Zimę, która musi zrobić miejsce nowej porze roku. Wiosno serdecznie witamy, bo wszyscy z utęsknieniem czekamy na budzącą się do życia przyrodę, na coraz dłuższe i słoneczne dni.
ZAJĘCIA Z EDU-FUNEM "PRZESTRZEŃ WOKÓŁ NAS"
Na kolejnych zajęciach z Edu-Funem, pod patronatem Politechniki Gdańskiej, przedszkolaki z najstarszych grup tym razem zapoznały się z techniką działania drukarek 3D, a potem samodzielnie bawiły się w projektowanie przestrzeni przez wypełnianie podanych konturów specjalnymi elektrycznymi piórami. Dzieci mogły znowu poczuć się jak mali inżynierowie - projektanci, rozwijając przy tym swoją kreatywność i sprawność manualną.
ZAGRODA "POWROTY" W DOLINIE SMYKÓW
W naszym przedszkolu odbyły się pierwsze zajęcia z edukacyjnego cyklu spotkań z gospodyniami z Zagrody "Powroty". Przedszkolaki zapoznały się z wiosennym kurnikiem i poznały różne ciekawostki na temat wiosennej przemiany ptaków z wiejskiego podwórka. Gospodynie opowiedziały dzieciom o zwyczajach i zachowaniach kur, koguta, gęsi, indyka i kaczek, zaprezentowały przedszkolakom jaja tych ptaków, a potem dzieci karmiły ptasich gości i mogły przytulić maleńkie pisklęta. Ta chwilowa zamiana sali gimnastycznej w wiejskie podwórko, była dla naszych wychowanków bardzo ciekawą przygodą i już z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.
DZIEŃ OTWARTY W DOLINIE SMYKÓW
Dzień Otwarty już za nami, w czwartek 8 marca do Doliny Smyków przyszły małe trzylatki - tegoroczni kandydaci na przedszkolaka, żeby razem z rodzicami zapoznać się z naszą przedszkolną codziennością. O godzinie 10.00 przywitaliśmy przyszłych przedszkolaków teatrzykiem o Czerwonym Kapturku i oswojonym wilku, zaprezentowanym przez nauczycielki. Po przedstawieniu mali goście przeszli do sali Krasnoludków, gdzie czekały już na nich zabawy z chustą Klanzy, krótka przygoda z muzyką, a także zabawa plastyczna, wesołe zajęcia po angielsku i poczęstunek. Po tych wszystkich atrakcjach dzieci mogły się pobawić zabawkami w sali, a rodzice mieli możliwość zwiedzania przedszkola i rozmowy z Panią Dyrektor. Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie Doliną Smyków i mamy nadzieję, że nasza placówka spełnia Państwa oczekiwania i może uda nam się spotkać we wrześniu w nowej grupie Krasnoludków. Trzymamy kciuki za pomyślną rekrutację i do zobaczenia.
MALI WIOŚLARZE
Do Doliny Smyków przyjechali nauczyciele-trenerzy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego sportów wodnych w Gdańsku i ustawili w sali Pracusiów cztery ergometry podłączone do dużej tablicy interaktywnej. Panowie opowiedzieli przedszkolakom o sportach wodnych i wyświetlili film pokazujący najlepszych wioślarzy na świecie.
Po części teoretycznej, przyszedł czas na rywalizację sportową i mali ochotnicy czwórkami siadali na ergometry i brali udział w autentycznych zawodach, wiosłując z całych sił i śledząc swoje wyniki wyświetlane na tablicy. Klimat sportowy potęgował głośny doping rówieśników z grupy. Po zawodach małych wioślarzy do rywalizacji przystąpiły panie z przedszkola. W takim radosnym turnieju nie jest ważne kto wygrał, a kto przegrał, ale najważniejsze jest to, że wszyscy się świetnie bawili. Szkoła Mistrzostwa Sportowego z ulicy Głębokiej w Gdańsku zaprasza 7-letnich kandydatów na wioślarzy i żeglarzy do przeżycia wspaniałej sportowej przygody.
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA 2018

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT TEGOROCZNEJ REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA, ZNAJDUJĄ SIĘ W KĄCIKU DLA RODZICÓW.
ZAPROSZENIE NA DZIEŃ OTWARTY
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY W DOLINIE SMYKÓW. WSZYSTKICH PRZYSZŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW, ZACIEKAWIONYCH NASZĄ PRZEDSZKOLNĄ CODZIENNOŚCIĄ OCZEKUJEMY W CZWARTEK 8 MARCA OD GODZINY 10.00. PRZYGOTOWALIŚMY WIELE NIESPODZIANEK DLA MAŁYCH KANDYDATÓW DO PRZEDSZKOLA. ZAPRASZAMY TEŻ DO ZWIEDZANIA NASZEJ PLACÓWKI I OTACZAJĄCEGO JĄ PIĘKNEGO PLACU ZABAW DLA DZIECI. PRZYJDŹ I PRZEKONAJ SIĘ SAM JAKĄ WSPANIAŁĄ PLACÓWKĄ BĘDZIEMY DLA TWOJEGO DZIECKA. CZEKAMY NA WSZYSTKICH Z RADOŚCIĄ.
Strona 3 z 44 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka