17 Grudzień 2017
Nawigacja
INDIAŃSKI DZIEŃ DZIECKA
W tym roku Dzień Dziecka w Dolinie Smyków spędziliśmy w wielkiej indiańskiej wiosce, w jaką zamienił się nasz przedszkolny ogród. Każda grupa przygotowała sobie własnoręcznie wykonane opaski z piórami i wszystkie plemiona Doliny Smyków spotkały się przy symbolicznym ognisku indiańskim, w przygotowanej wcześniej wiosce. Tu czekały na małych Indian rozmaite zadania do wykonania, dzieci musiały wykonać taniec indiański, uczestniczyły w polowaniu na bizony, ujeżdżały dzikiego mustanga, poszukiwały złota i wykonywały biżuterię indiańską według własnego pomysłu. Na zakończenie zabawy wszystkie plemiona zatańczyły wspólny taniec przyjaźni i pokoju i mali Indianie ruszyli na podbój przedszkolnego placu zabaw.
FINAŁ AKCJI AUTOCHODZIK 2016/20179 czerwca w Parku Reagana odbył się Finał Akcji AUTOCHODZIK"Gotowi do drogi". Pracusie aktywnie uczestniczyły w przygotowanych konkurencjach - układanie puzzli obrazkowych, przestrzennych, rozwiązywanie zagadek, rebusów, konkurencjach sportowych , podczas których mogły wykazać się wiedzą z zakresu ruchu drogowego i sprawnością fizyczną. Atrakcją było spotkanie z ratownikami medycznymi (poznawanie wnętrza karetki), jak również spotkanie z policjantem (rozmowy na temat jego pracy i motoru patrolowego). Wszystkie dzieciaki otrzymały medale i słodki poczęstunek w podziękowaniu za udział w akcji.
NASZA WYCIECZKA 2017Zawsze cały rok szkolny, z niecierpliwością czekamy na naszą wiosenną wycieczkę. W tym roku autokary zabrały nas do Parku Miniatur i Gigantów w Stryszej Budzie.
W Kaszubskim Parku Miniatur dzieci zobaczyły najbardziej popularne obiekty Kaszub, Polski i całego Świata, takie jak między innymi osada kaszubska, latarnie morskie, Statua Wolności, Sfinks, Krzywa Wieża w Pizie, twarze amerykańskich prezydentów wykute w skale, Chrystus z Rio czy Wieża Eiffla.
To tylko niektóre obiekty które mogliśmy zobaczyć w tym Parku. O każdej budowli opowiadała przedszkolakom pani przewodnik. Po zwiedzaniu miniatur architektury, dzieci posiliły się, żeby nabrać sił do pokonania Tunelu Strachu i odwiedzenia Małego ZOO oraz bajkowego placu zabaw. Po tych atrakcjach nadszedł czas na wizytę w Parku Gigantów, gdzie dla odmiany mogły zobaczyć wielkie przedmioty, owady w wymiarze XXL, mega ryby, monster truck, prawdziwy samolot o długości niespełna 40m, kącik najmłodszych z kulkolandią i potężne ptaki. Tu mali wycieczkowicze mogli sprawdzić też swoją sportową sprawność na specjalnie przygotowanych boiskach do gier i torze samochodzikowym. To była wspaniała i pełna wrażeń wycieczka edukacyjna, a do przedszkola wróciliśmy wszyscy wybawieni, z pięknymi wspomnieniami i uśmiechami radości. Już czekamy z zaciekawieniem na kolejną wycieczkę w nowym roku szkolnym.
ZAJĘCIA ADAPTACYJNE W DOLINIE SMYKÓW

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NASZE NOWE
3-LETNIE KRASNOLUDKI, PRZYJĘTE DO PRZEDSZKOLA NA NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018, NA PIERWSZE ZAJĘCIA ADAPTACYJNE,
KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W CZWARTEK 29 CZERWCA O GODZ. 15.00. KOLEJNE ZAJĘCIA ODBĘDĄ SIĘ
W CZWARTEK 31 SIERPNIA O GODZ.15.00.
ŚWIĘTOWANIE URODZIN PRZEDSZKOLA Z RODZICAMI
We wtorek 16 maja po oficjalnej części obchodów, zaraz po obiedzie w ogrodzie przedszkolnym rozpoczęło się nasze świętowanie urodzin
z Rodzicami. Wspólne zabawy, konkursy i degustacja różnych przysmaków, stworzyły klimat radosnego rodzinnego spotkania. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za podarowanie przedszkolakom pięknych strojów marynarskich na jubileuszowy występ, wyrażamy także naszą ogromną wdzięczność wszystkim Rodzicom aktywnie zaangażowanym w przygotowania do wspólnego święta Doliny Smyków. Życzymy Państwu, dzieciom i sobie, by ta wspaniała 50-letnia Placówka była zawsze drugim domem dla swoich wychowanków, pełnym miłości ciepła, z gwarancją najlepszych i bezpiecznych warunków do rozwijania nowoczesnej i kreatywnej edukacji dla obecnych i kolejnych pokoleń przedszkolaków. NIECH ŻYJE DOLINA SMYKÓW!
OFICJALNE OBCHODY ZŁOTEGO JUBILEUSZU


Długo i ciężko wszyscy pracowali nad przygotowaniem się do naszego przedszkolnego święta i wreszcie nadszedł ten ważny DZIEŃ. We wtorek 16 maja o godz. 10-tej rozpoczęła się oficjalna i artystyczna część Jubileuszu z udziałem zaproszonych Przedstawicieli Władz Miasta, Kuratorium i Wydziału Edukacji, naszego Kościoła Parafialnego, Dyrektorów Placówek Oświatowych i wielu innych Gości. Program artystyczny był zaproszeniem do podróży historycznej po kartach Złotej Księgi Przedszkola 42, w której przewodnikami były nasze przedszkolaki. Dzieci zaprezentowały kolorowy wachlarz wspomnień związanych z rozwojem placówki na przestrzeni całego minionego 50-lecia, od czasów komunistycznych po dzisiejsze lata. Po krótkim wstępie wygłoszonym przez Panią Dyrektor, wszystkie grupy powitały Gości, a potem Sztandar Placówki wspólnym, uroczystym odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Piosenka o Gdańsku nawiązała do rozpoczęcia historycznej podróży i na scenę wkroczyły dzielne Krasnoludki w strojach budowniczych z klockowymi cegłami, by do słów piosenki "Budujemy nowy dom", w tanecznym stylu wybudować symboliczne Przedszkole 42. Po najmłodszych przedstawicielach, w świetle czerwonych reflektorów przy piosence "Przyśpieszmy kroku chłopcy i dziewczęta", wmaszerowały na scenę Smykusie, które specjalnie opracowanym układem tanecznym, pokazały jak dzielnie kiedyś maluchy maszerowały w pochodzie pierwszomajowym, bo "...czy to był chłopak, czy była to dziewczyna, każdy chciał wtedy wyrosnąć
z przedszkolaka na Gagarina." W początkowych latach istnienia Placówki naszym Patronem był Kuter Rakietowy ORP Gdynia, dlatego w kolejnej odsłonie jubileuszowego występu, wkroczyli mali marynarze, wnosząc piękny model okrętu stanowiącego idealną miniaturę oryginału. Jednostka Marynarki Wojennej zameldowała się uroczyście i wykonała marynarski taniec z mopami. Po roztańczonych marynarzach pojawili się przedstawiciele różnych grup i zaprezentowali Gościom swoje umiejętności po angielsku, by za chwilę przekazać scenę zespołowi z grupy Wesołków, które zatańczyły nowoczesny taniec z pomponami. Na zakończenie scena jubileuszowa znowu zapełniła się wszystkimi grupami i przedszkolaki zaśpiewały piosenkę Doliny Smyków - "...Smykiem bądź i się śmiej, to przedszkole jest OK!" W trakcie występów dzieci , na tablicy była wyświetlana specjalnie opracowana Jubileuszowa Prezentacja multimedialna, ściśle skorelowana z całym programem. Jeden ze slajdów ukazał publiczności cenny dokument, w postaci 50-letniego filmu, na którym okiem kamery, Pan Julian Jaskólski zapisał moment wręczenia przez władze miasta, symbolicznego klucza do Przedszkola 42. Dziękujemy Panu Julianowi za bezcenne fotografie i film podarowane nam w urodzinowym prezencie.
Część artystyczną zakończyły przemówienia Gości, którzy następnie udali się na urodzinowy poczęstunek do sali gimnastycznej, gdzie mogli wpisać się do pamiątkowej Księgi Gości i obejrzeć specjalną wystawę fotograficzną ukazującą 50-letnią historię przedszkola.
50 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ, ale ten dzień pozostanie na długo w naszej przedszkolnej pamięci. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspaniałe Złote Urodziny Doliny Smyków, za wszelką pomoc, prezenty dla przedszkola, aktywne zaangażowanie i za obecność wśród nas w tej tak ważnej i uroczystej historycznej chwili.
UROCZYSTE OBCHODY 50-LECIA PLACÓWKI

W poniedziałek 15 maja rozpoczęliśmy uroczyste obchody naszego 50-lecia
w Kościele św. Stanisława Kostki, gdzie Ksiądz Prałat dr Mirosław Paracki, proboszcz parafii odprawił Jubileuszową Mszę Świętą w intencji całej przedszkolnej rodziny. W czasie Mszy Ksiądz Proboszcz uroczyście poświęcił nowy Sztandar Przedszkola, który ufundował naszej Placówce z okazji 50 urodzin. Ksiądz Mirosław i Pani Dyrektor na zakończenie dokonali uroczystego ucałowania Sztandaru, z dumą prezentowanego przez Poczet Sztandarowy Doliny Smyków.
Serdecznie dziękujemy naszemu wiernemu Przyjacielowi - Księdzu Proboszczowi za ten cenny dar dla przedszkola oraz za odprawienie Jubileuszowej Mszy św. w intencji naszej całej przedszkolnej rodziny.
AKCJA ZZ ZAKOŃCZONA
Zakończyliśmy pomyślnie AKCJĘ ZZ. We wszystkich grupach wiekowych przeprowadzone zostały rozmowy na temat bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dzieci u uczestniczyły w różnych zabawach, oglądały materiały i bajki na temat bezpieczeństwa podczas podróży. Na podsumowanie akcji wykonywaliśmy prace plastyczne pt „Mamo i Tato zawsze zapinajmy pasy”. Większość dzieci ((87 ) przyjeżdża do przedszkola samochodem. Wszystkie przedszkolaki, niezależnie od tego czy to krótkie trasy, czy długie zapinają pasy. Kolejna wspólna AKCJA zakończona i duże gratulacje dla wszystkich Rodziców dbających o bezpieczeństwo naszych wychowanków.
ROWEROWY MAJ 2017
Nasze przedszkole bierze udział w czwartej edycji kampanii Rowerowy Maj. Już od 4 maja zachęcamy naszych przedszkolaków, żeby drogę do przedszkola pokonywali na rowerach, hulajnogach i rolkach. W tym roku honorową ambasadorką kampanii jest triatlonista i blogerka Natalia Wodyńska–Stosik. Zapraszamy wszystkie przedszkolaki do aktywnego udziału. Szczegółowe informacje dotyczące kampanii zamieszczone są w ogłoszeniu, które można pobrać w Kąciku dla Rodziców.
WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK 2017
ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ AKCJI WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK
Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji Wielkiej Zbiórki Książek 2017
Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 23.04 - 21.05.17 r w 5 miastach: Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków i Trójmiasto.
Akcja została objęta Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Ministra Praw Pacjenta oraz Prezydentów Zaczytanych miast.
W tym roku zbieramy książki dla MAŁYCH i DUŻYCH Pacjentów!
Jeżeli mają Państwo w swoich zbiorach książki w dobrym stanie dla dzieci i młodzieży oraz “czytadła” dla dorosłych dołączcie do Zaczytanego świata i weźcie udział w akcji. My książki przekażemy do placówek medycznych tworząc kolejne Zaczytane biblioteki dla dzieci i dorosłych.

AKCJA ZZ - ZAWSZE ZAPINAM

W trosce o bezpieczeństwo po raz kolejny bierzemy udział w Akcji organizowanej przez Autochodzik ZZ -Zawsze Zapinam. Celem tej akcji jest uwrażliwienie dzieci, rodziców, opiekunów na znaczenie zapinania pasów, zakładania kasków i noszenia odblasków.
ZAWSZE ZAPINAJ PASY, DBAJ O BEZPIECZEŃSTWO WŁASNE I NAJBLIŻSZYCH, A W SZCZEGÓLNOŚCI DZIECI!

Strona 3 z 40 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka