27 Maj 2018
Nawigacja
WSPÓLNA RODZINNA WIGILIA W NASZYM PRZEDSZKOLU
W piękny grudniowy dzień w Dolinie Smyków, na dwóch połączonych rozkładanymi drzwiami salach, stanął długi stół, udekorowany świątecznie. O godzinie jedenastej całe nasze przedszkole zasiadło do wspólnej Wigilijnej Wieczerzy, na której Gościem Specjalnym był proboszcz z naszej parafii, Ksiądz Prałat dr Mirosław Paracki. Po odczytaniu Ewangelii Bożego Narodzenia, cała przedszkolna rodzina podzieliła się opłatkiem i popłynęły ciepłe życzenia. Po wieczerzy wspólnie śpiewaliśmy kolędy przy słodkim poczęstunku. To było prawdziwe przedszkolne spotkanie wigilijne w atmosferze rodzinnej i w ciepłym świątecznym klimacie.
UKOCHANY ŚW MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ DOLINĘ SMYKÓW
Nadszedł dzień tak niecierpliwie oczekiwany przez dzieci. Sale pięknie wysprzątane dzieci grzeczne od rana i wreszcie w środę 6 grudnia wszystkie dzieci doczekały się spotkania najbardziej wyczekiwanego przez nie w roku. Tego dnia wszystkie nasze przedszkolaki uczestniczyły w imprezie „ Roztańczone Mikołajki z Just Dance. Do wspólnej zabawy, zagadek muzycznych i tanecznych korowodów zapraszała Mikołajka, Myszka Miki, choinka i Pingwinek z ulubionej bajki. Opowieść muzyczna i zabawy pozwoliły dzieciom dotrzeć na spotkanie z wytęsknionym, tajemniczym Gościem – Mikołajem. Miłą zabawę w jego towarzystwie zakończyło wręczenie wszystkim dzieciom prezentów oraz wspólna sesja zdjęciowa:)To był jak zawsze wspaniały dzień pełen niespodzianek i cudownych niezapomnianych wrażeń.
AKCJA TUMBO W DOLINIE SMYKÓW 2017
W Dzień Życzliwości i Pozdrowień wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola spędzały czas ze słonikiem Tumbo - symbolem Fundacji Hospicyjnej. Podczas Jego Urodzin dzieci słuchały opowiadania, brały udział w zabawach dramowych, składały życzenia według własnego pomysłu, wspólnie z nim bawiły się w rytm ulubionej muzyki . Wrzucały też symboliczny grosik rozpoczynając w ten sposób kwestę wspierającą dzieci i młodzież w żałobie zgodnie z hasłem Tumbo pomaga.
ZAJĘCIA EDUKACYJNE O GDAŃSKU W WESOŁKACH I SMYKUSIACH

W grupie Smykusiów i Wesołków odbyły się zajęcia edukacyjne „Wokół Motławy”, które poprowadziła pani Joanna Kruszewska. Podczas dwóch spotkań, dzieci dowiedziały się czym dla Gdańska była przed wiekami Motława, a czym jest dzisiaj oraz jakie wokół niej powstały obiekty. W trakcie zabawy objaśniona została rola rzeki w historii miasta. Przedszkolaki poznały dwa typy statków: kogę i galeon oraz rolę żagli, masztów, wioseł i tzw. bocianiego gniazda. Zabawa w portowych tragarzy pozwoliła najmłodszym zrozumieć
na czym polegała praca w dawnym porcie, a magiczne woreczki pomogły poznać produkty przewożone przed wiekami przez gdański port. Dzieci poznały też zabytki otaczające rzekę, ale także dowiedziały się czym jest Sołdek oraz co można zobaczyć w Narodowym Muzeum Morskim.

JESIENNE ZAJĘCIA OTWARTE W PRACUSIACH
Na jesiennych zajęciach otwartych w Pracusiach, dzieci dostały zadanie od sowy - musiały rozwiązać jesienne zagadki, a w nagrodę otrzymały sówki do samodzielnego ozdobienia. Wszyscy przystąpili do pracy, każda rodzina tworzyła jesienne kompozycje z naturalnych i plastycznych materiałów. Prace wyszły przepięknie i oryginalnie. Dziękujemy dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie.
JESIENNY POKAZ MODY W WESOŁKACH

Wesołki w tym roku zaprosiły swoich rodziców do stworzenia rodzinnych domów mody i zaprojektowania oryginalnych jesiennych kreacji. Na wstępie spotkania, panie nauczycielki oraz Pani Dyrektor wystąpiły w inscenizacji ruchowej jesiennej piosenki, a następnie, na przedszkolnym wybiegu w sali, całe rodziny z Wesołków prezentowały swoje stroje, którymi mógłby się zainteresować nie jeden znany projektant. To był bardzo profesjonalny pokaz, dzieci dumnie kroczyły po wybiegu, a wszyscy bawili się przy tym doskonale. Na zakończenie każdy Wesołek otrzymał nagrody, a rodzice dyplom za wykonanie pięknych i bardzo pomysłowych propozycji rodzinnych na JESIEŃ 2017. Serdecznie gratulujemy każdej zaangażowanej rodzinie i bardzo dziękujemy za taką aktywną współpracę.
JESIENNE SPOTKANIE Z RODZICAMI W SMYKUSIACH

W grupie Smykusiów także odbyły się jesienne, plastyczne zabawy z udziałem Rodziców. Podczas spotkania każda rodzina miała za zadanie wykonać kukiełkę z dowolnych warzyw lub owoców. Twórczej pracy towarzyszyła niesamowita, radosna atmosfera. Powstały prawdziwe dzieła sztuki, które w oryginalny sposób udekorowały naszą salę. Dzieci były zadowolone, że mogły bawić się i wspólnie tworzyć ze swoimi Rodzicami. Serdecznie dziękujemy Wam kochani Rodzice za udział i zaangażowanie podczas naszego przedszkolnego spotkania.
JESIENNE WARSZTATY W KRASNOLUDKACH
Jak co roku, w każdej grupie, również w Krasnoludkach, odbyły się jesienne warsztaty z rodzicami. Takie momenty są bardzo ważne dla wszystkich dzieci, gdyż podekscytowanie w oczekiwaniu na wizytę rodziców jest wyczuwane przez cały dzień. Wspólne zajęcia niezwykle łączą, integrują, a przy okazji dają wiele radości. Wszyscy wykonali piękne prace, które jeszcze bardziej utwierdziły nas w przekonaniu, że Krasnoludki i ich rodzice mają ogromny talent! Bardzo dziękujemy wszystkim uczestniczącym za przybycie.
DZIEŃ ZIEMNIAKA

W jednym z listopadowych dni naszym przedszkolu odbył się Ziemniaczany Bal... zabaw z ziemniakiem w roli głównej nie było końca. Dzieci miały okazję wziąć udział w zabawach tanecznych, konkursie wiedzy o ziemniaku a także mini zawodach i pokazie mody.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W DOLINIE SMYKÓW
W naszym przedszkolu, jak co roku wspólnie z dziećmi świętowaliśmy Dzień Niepodległości, ponieważ zapewniając wychowankom wszechstronny rozwój, w sposób szczególny dbamy o to, by wychowywać małych patriotów na Polaków świadomych swojej tożsamości narodowej i dumnych ze swojej Ojczyzny. W czwartek najstarsza grupa 6-latków wyruszyła z nauczycielkami pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie Gdański IPN przygotował akcję edukacyjną, a w ramach trwającego tygodnia Polskiej Flagi rozdawano mieszkańcom i naszym Pracusiom Flagi Narodowe. W piątek w przeddzień 99 rocznicy odzyskania niepodległości, trzy najstarsze grupy zebrały się w jednej sali, na specjalnie zorganizowanej dla nich lekcji historii. Dzieci słuchając montażu słowno - muzycznego zaczerpniętego z teatru pt. „Pisk Orła Białego”, dowiedziały się najważniejszych faktów na temat odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, potem obejrzały film edukacyjny pt. „Polak Mały”, przypominający dzieciom nasze symbole narodowe. Następnie wszystkie przedszkolaki wspólnie ze swoimi nauczycielkami stanęły na baczność i zaśpiewały cztery zwrotki Hymnu Narodowego. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczne z Polskimi Symbolami Narodowymi, które stworzyły specjalną dekorację na przedszkolnym korytarzu.
ZAJĘCIA O STOCZNI
Dzieci z grupy „Pracusiów” uczestniczyły w zajęciach „O Stoczni i Stoczniowcach” w środy 8 i 15 listopada. Zajęcia poprowadził gdański przewodnik pan Andrzej Jaroszyński. Przybliżył dzieciom w bardzo ciekawy i przystępny sposób zagadnienia związane z budowaniem statków oraz pracą stoczniowców. Przez chwilę sala przedszkolna zamieniła się w stocznię i mieliśmy okazję zobaczyć wodowanie statku. Mamy nadzieję, że w przyszłości odbędą się następne zajęcia.
Strona 3 z 42 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka