22 Wrzesień 2018
Nawigacja
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA 2018

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT TEGOROCZNEJ REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA, ZNAJDUJĄ SIĘ W KĄCIKU DLA RODZICÓW.
ZAPROSZENIE NA DZIEŃ OTWARTY
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY W DOLINIE SMYKÓW. WSZYSTKICH PRZYSZŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW, ZACIEKAWIONYCH NASZĄ PRZEDSZKOLNĄ CODZIENNOŚCIĄ OCZEKUJEMY W CZWARTEK 8 MARCA OD GODZINY 10.00. PRZYGOTOWALIŚMY WIELE NIESPODZIANEK DLA MAŁYCH KANDYDATÓW DO PRZEDSZKOLA. ZAPRASZAMY TEŻ DO ZWIEDZANIA NASZEJ PLACÓWKI I OTACZAJĄCEGO JĄ PIĘKNEGO PLACU ZABAW DLA DZIECI. PRZYJDŹ I PRZEKONAJ SIĘ SAM JAKĄ WSPANIAŁĄ PLACÓWKĄ BĘDZIEMY DLA TWOJEGO DZIECKA. CZEKAMY NA WSZYSTKICH Z RADOŚCIĄ.
IMIENINOWE PRZYJĘCIE DLA DZIECI U KSIĘDZA PROBOSZCZA
Każdego roku, dzieci z Doliny Smyków pamiętają o swoim Księdzu Proboszczu, który od lat współpracuje z naszą placówką
i jak prawdziwy przyjaciel jest z nami zawsze w najważniejszych wydarzeniach w życiu Doliny Smyków.
Przedszkolaki w podziękowaniu za taką przyjaźń i współpracę odwiedzają zawsze Księdza Proboszcza w dniu Jego imienin na plebanii, gdzie w salce katechetycznej Solenizant przygotowuje dla małych gości spotkanie i słodki poczęstunek. W tym roku Wesołki przygotowały prezent w postaci wspomnień zebranych
w przygotowanej specjalnie książce, którą wręczyły Księdzu Mirosławowi po zaprezentowaniu imieninowego programu artystycznego. Po występie dzieci, Ksiądz Mirek opowiedział dzieciom o swoich czasach przedszkolnych, kiedy to On był przedszkolakiem i chętnie się z dziećmi pobawił w zabawy, które Wesołki świetnie znały. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za takie radosne i miłe spotkanie i życzymy Mu wszystkiego najlepszego.
MALI STOCZNIOWCY Z WESOŁKÓW
W ramach zajęć edukacyjnych Gdańskiej Akademii Przedszkolaka prowadzący pan Andrzej Jaroszyński zaprosił Wesołki na wycieczkę po stoczni. Opowiadał o pierwszej stoczni noszącej imię Lastadia, a potem podawał ciekawostki na temat drewnianych okrętów zwanych kogami. Zapoznał również dzieci z czynnościami wykonywanymi na wydziałach stoczni, podczas prac zespołowych stoczniowców. Wesołki miały też możliwość działania w małych zespołach podczas budowania własnego kadłuba statku. Pan prowadzący zajęcia, zwrócił też uwagę dzieci na fakt, że wszystkie elementy wykonane przez różne wydziały łączone są w całość i wtedy powstaje statek – jako efekt końcowy ich pracy. Wszyscy mali stoczniowcy nadawali imię swojej jednostce i uczestniczyli w jej wodowaniu, wypowiadając słowa : „płyń po morzach i oceanach sławiąc imię polskiego stoczniowca. Nadaję ci imię Wesołek”. To było dla 5-latków bardzo ciekawe spotkanie edukacyjne.
ZAKLĘTE W BURSZTYNIE
W środę 21.02. 2018, Pani E. Jaroszyńska poprowadziła drugą część zajęć z Gdańskiej Akademii Przedszkolaka
pt.” Zaklęte w bursztynie” i opowiedziała dzieciom o bursztynie oraz wspaniałych przedmiotach, które można z niego wykonać. Niczym prawdziwi Gdańscy Bursztyniarze, dzieci miały okazję pobawić się w robienie bursztynów i odróżnić oszlifowane i nieoszlifowane kawałki bursztynu. Na zakończenie wszyscy wykonali wspaniałe herby naszego miasta, ozdobione prawdziwymi drobinkami z bursztynu.
MSZA WIZYTACYJNA Z UDZIAŁEM NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

W naszej Parafii, w Kościele pw. Św. Stanisława Kostki przy ul. Abrahama odbyła się Uroczysta Msza Wizytacyjna z udziałem Ks. Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z Pracusiów, które w procesji z darami wręczyły podarunek w postaci logo naszej placówki, otoczone małymi dłońmi przedszkolaków odbitymi na materiale farbą. Nasza Dolina Smyków od wielu lat współpracuje z kościołem parafialnym i z pracującymi w nim księżmi, o czym Ksiądz Proboszcz wspomniał Księdzu Arcybiskupowi, zdając sprawozdania wizytacyjne z życia parafii.
TŁUSTY CZWARTEK
Na Tłusty Czwartek, tradycyjnie już wszystkie panie nauczycielki przygotowały dla swoich wychowanków pacynkowe przedstawienie teatralne pt."Smykowa rodzina świętować zaczyna". Aktorki przywitały widownię piosenką pączkową i zaprosiły do wspólnego świętowania. Po inscenizacji teatralnej, dzieci obejrzały prezentację ukazującą jak się robi pączki i faworki, a na zakończenie wszyscy udali się do sali Pracusiów na pyszny słodki poczęstunek.
BAL KARNAWAŁOWY W DOLINIE SMYKÓW
Jak w każdym karnawale Doliny Smyków, wszystkie przedszkolaki bawiły się na Balu przebierańców zatytułowanym „ W Królestwie Faraona”. U podnóży piramid, przy rytmach aktualnych przebojów, wszystkie Smyki w swoich karnawałowych kreacjach, tanecznym krokiem tworzyły kółka, węże i korowody. W przerwach krokodyl z Nilu zapraszał do połowu ryb, wielbłądy przygotowywały do dalekiej podróży, natomiast Sfinks wszystkich chętnych zapraszał do krainy zagadek.
Zabawa jak zawsze była wspaniała!
UROCZYSTE SPOTKANIE BABĆ I DZIADKÓW Z WNUKAMI
W tym roku z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowaliśmy przedstawienie teatralne, w którym wzięły udział wszystkie przedszkolaki wspólnie ze swoimi paniami. Po uroczystym programie artystycznym, wnuki zaprosiły Gości do swoich sal na poczęstunek oraz wnukowe życzenia i wręczenie przygotowanych specjalnie dla Babci i Dziadka upominków. Dzień Babci i Dziadka w Dolinie Smyków był jak zawsze dniem pełnym radosnych przeżyć i chwil wzruszenia, które pozostaną nam wszystkim w pamięci na długo.
GOŚCIE W DOLINIE SMYKÓW
Tradycyjnie już nasze przedszkolaki zaprosiły do Doliny Smyków Seniorów z Domu Pogodnej Starości oraz pacjentów
z Ośrodka dla chorych na Alzheimera. Mali aktorzy wspólnie ze swoimi paniami wystawili dla Gości wspaniałą inscenizację świąteczną, połączoną z elementami życzeń wyśpiewanych
z okazji Dnia Babci i Dziadka. Seniorzy byli bardzo wzruszeni i dziękowali wszystkim aktorom oklaskami.
Po przedstawieniu dzieci wręczyły Gościom własnoręcznie przygotowane upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Dziękujemy Kochanym Seniorom za odwiedziny i zawsze zapraszamy do nas na kolejne tak miłe i radosne spotkania.
SPOTKANIE Z KUBĄ I BUBĄ W MULTIKINIE
W środę 10 stycznia przedszkolaki z „Wesołków” oraz „Pracusiów” pojechały do Multikina na „Kubę i Bubę”, przedstawienie na podstawie książki Grzegorza Kasdepke. Tytułowi bohaterowie Kuba i Buba podczas wakacji spędzanych u babci uczyli się zasad dobrego wychowania i grzeczności, a pomagał im w tym przyjaciel-robot. Przedstawienie zaskakiwało też świetlnymi efektami specjalnymi, które bardzo się dzieciom podobały.
Strona 4 z 44 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka