19 Lipiec 2018
Nawigacja
MALI STOCZNIOWCY Z WESOŁKÓW
W ramach zajęć edukacyjnych Gdańskiej Akademii Przedszkolaka prowadzący pan Andrzej Jaroszyński zaprosił Wesołki na wycieczkę po stoczni. Opowiadał o pierwszej stoczni noszącej imię Lastadia, a potem podawał ciekawostki na temat drewnianych okrętów zwanych kogami. Zapoznał również dzieci z czynnościami wykonywanymi na wydziałach stoczni, podczas prac zespołowych stoczniowców. Wesołki miały też możliwość działania w małych zespołach podczas budowania własnego kadłuba statku. Pan prowadzący zajęcia, zwrócił też uwagę dzieci na fakt, że wszystkie elementy wykonane przez różne wydziały łączone są w całość i wtedy powstaje statek – jako efekt końcowy ich pracy. Wszyscy mali stoczniowcy nadawali imię swojej jednostce i uczestniczyli w jej wodowaniu, wypowiadając słowa : „płyń po morzach i oceanach sławiąc imię polskiego stoczniowca. Nadaję ci imię Wesołek”. To było dla 5-latków bardzo ciekawe spotkanie edukacyjne.
ZAKLĘTE W BURSZTYNIE
W środę 21.02. 2018, Pani E. Jaroszyńska poprowadziła drugą część zajęć z Gdańskiej Akademii Przedszkolaka
pt.” Zaklęte w bursztynie” i opowiedziała dzieciom o bursztynie oraz wspaniałych przedmiotach, które można z niego wykonać. Niczym prawdziwi Gdańscy Bursztyniarze, dzieci miały okazję pobawić się w robienie bursztynów i odróżnić oszlifowane i nieoszlifowane kawałki bursztynu. Na zakończenie wszyscy wykonali wspaniałe herby naszego miasta, ozdobione prawdziwymi drobinkami z bursztynu.
MSZA WIZYTACYJNA Z UDZIAŁEM NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

W naszej Parafii, w Kościele pw. Św. Stanisława Kostki przy ul. Abrahama odbyła się Uroczysta Msza Wizytacyjna z udziałem Ks. Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z Pracusiów, które w procesji z darami wręczyły podarunek w postaci logo naszej placówki, otoczone małymi dłońmi przedszkolaków odbitymi na materiale farbą. Nasza Dolina Smyków od wielu lat współpracuje z kościołem parafialnym i z pracującymi w nim księżmi, o czym Ksiądz Proboszcz wspomniał Księdzu Arcybiskupowi, zdając sprawozdania wizytacyjne z życia parafii.
TŁUSTY CZWARTEK
Na Tłusty Czwartek, tradycyjnie już wszystkie panie nauczycielki przygotowały dla swoich wychowanków pacynkowe przedstawienie teatralne pt."Smykowa rodzina świętować zaczyna". Aktorki przywitały widownię piosenką pączkową i zaprosiły do wspólnego świętowania. Po inscenizacji teatralnej, dzieci obejrzały prezentację ukazującą jak się robi pączki i faworki, a na zakończenie wszyscy udali się do sali Pracusiów na pyszny słodki poczęstunek.
BAL KARNAWAŁOWY W DOLINIE SMYKÓW
Jak w każdym karnawale Doliny Smyków, wszystkie przedszkolaki bawiły się na Balu przebierańców zatytułowanym „ W Królestwie Faraona”. U podnóży piramid, przy rytmach aktualnych przebojów, wszystkie Smyki w swoich karnawałowych kreacjach, tanecznym krokiem tworzyły kółka, węże i korowody. W przerwach krokodyl z Nilu zapraszał do połowu ryb, wielbłądy przygotowywały do dalekiej podróży, natomiast Sfinks wszystkich chętnych zapraszał do krainy zagadek.
Zabawa jak zawsze była wspaniała!
UROCZYSTE SPOTKANIE BABĆ I DZIADKÓW Z WNUKAMI
W tym roku z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowaliśmy przedstawienie teatralne, w którym wzięły udział wszystkie przedszkolaki wspólnie ze swoimi paniami. Po uroczystym programie artystycznym, wnuki zaprosiły Gości do swoich sal na poczęstunek oraz wnukowe życzenia i wręczenie przygotowanych specjalnie dla Babci i Dziadka upominków. Dzień Babci i Dziadka w Dolinie Smyków był jak zawsze dniem pełnym radosnych przeżyć i chwil wzruszenia, które pozostaną nam wszystkim w pamięci na długo.
GOŚCIE W DOLINIE SMYKÓW
Tradycyjnie już nasze przedszkolaki zaprosiły do Doliny Smyków Seniorów z Domu Pogodnej Starości oraz pacjentów
z Ośrodka dla chorych na Alzheimera. Mali aktorzy wspólnie ze swoimi paniami wystawili dla Gości wspaniałą inscenizację świąteczną, połączoną z elementami życzeń wyśpiewanych
z okazji Dnia Babci i Dziadka. Seniorzy byli bardzo wzruszeni i dziękowali wszystkim aktorom oklaskami.
Po przedstawieniu dzieci wręczyły Gościom własnoręcznie przygotowane upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Dziękujemy Kochanym Seniorom za odwiedziny i zawsze zapraszamy do nas na kolejne tak miłe i radosne spotkania.
SPOTKANIE Z KUBĄ I BUBĄ W MULTIKINIE
W środę 10 stycznia przedszkolaki z „Wesołków” oraz „Pracusiów” pojechały do Multikina na „Kubę i Bubę”, przedstawienie na podstawie książki Grzegorza Kasdepke. Tytułowi bohaterowie Kuba i Buba podczas wakacji spędzanych u babci uczyli się zasad dobrego wychowania i grzeczności, a pomagał im w tym przyjaciel-robot. Przedstawienie zaskakiwało też świetlnymi efektami specjalnymi, które bardzo się dzieciom podobały.
WARSZTATY Z EDU-FUN "MÓJ PRZYJACIEL ROBOT"
We wtorek 9 stycznia dzieci z grupy „Wesołków” i „Pracusiów” uczestniczyły w warsztatach Edu Fun „Mój przyjaciel RoboBox”. Dzieci miały okazję poznać budowę robotów, w jaki sposób można nimi sterować. Wykonywały ćwiczenie gimnastyczne wspólnie z robotem. A później każdy przedszkolak wykonał własnego robota z samodzielnie zainstalowanym światełkiem, którego dzieci zabrały do domu. To była świetna zabawa.

WIELKIE JASEŁKOWE SPOTKANIE 2017
13 i 14 grudnia nasza Dolina Smyków zamieniła się w prawdziwe przedszkolne Betlejem, w którym zebrali się rodzice i zaproszeni Goście, by wspólnie z dziećmi i personelem przenieść się do tej cudownej świętej nocy, kiedy to w stajence betlejemskiej narodził się maleńki Jezus. W tym roku przygotowaliśmy wspólne przedstawienie jasełkowe zaprezentowane przez dzieci ze wszystkich grup i przez panie nauczycielki. Nasze przedsięwzięcie rozpoczęło wspólne śpiewanie kolędy przez całą Dolinę Smyków, a następnie scena zamieniła się we wnętrze domu, w którym trwały świąteczne przygotowania. Był to teatralny przekaz z głęboką refleksją, wskazującą na dobro ludzkich serc, jako najpotężniejszą siłę gwarantującą człowiekowi szczęśliwe i piękne życie wzbogacone mocą i niepowtarzalnym klimatem tej jedynej w roku Świętej Nocy. Potem Józef i Maryja ukazali widowni Bożą Dziecinę, a dzieci ze wszystkich grup różnymi tańcami uczciły narodziny Jezusa i złożyły mu świąteczny pokłon. Całe przedstawienie było przepięknym wspólnym Bożym Narodzeniem w Dolinie Smyków a jednocześnie pełnym ciepła i wzruszenia przygotowaniem do tych niezwykłych świąt obchodzonych w naszych rodzinnych domach. Dziękujemy za wszelką pomoc wszystkim Rodzicom którzy zaangażowali się w nasze Jasełka, a w szczególny sposób naszą wdzięczność kierujemy do Państwa Sasin i Pracowników firmy EVESA za całą pomoc z serca i przygotowanie profesjonalnego oświetlenia do naszego przedstawienia.
WSPÓLNA RODZINNA WIGILIA W NASZYM PRZEDSZKOLU
W piękny grudniowy dzień w Dolinie Smyków, na dwóch połączonych rozkładanymi drzwiami salach, stanął długi stół, udekorowany świątecznie. O godzinie jedenastej całe nasze przedszkole zasiadło do wspólnej Wigilijnej Wieczerzy, na której Gościem Specjalnym był proboszcz z naszej parafii, Ksiądz Prałat dr Mirosław Paracki. Po odczytaniu Ewangelii Bożego Narodzenia, cała przedszkolna rodzina podzieliła się opłatkiem i popłynęły ciepłe życzenia. Po wieczerzy wspólnie śpiewaliśmy kolędy przy słodkim poczęstunku. To było prawdziwe przedszkolne spotkanie wigilijne w atmosferze rodzinnej i w ciepłym świątecznym klimacie.
Strona 4 z 44 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka