25 Kwiecień 2018
Nawigacja
NOWY CYKL ZAJĘĆ EKSPERYMENTALNYCH
6 października dwie grupy „Wesołków” i „Pracusiów” uczestniczyły w pierwszych w tym roku zajęciach eksperymentalnych prowadzonych przez firmę EDU-FUN pod tytułem: „Tajemnice kryształów”. Przedszkolaki oglądały przeróżne kamienie szlachetne i półszlachetne. Obserwowały pod mikroskopem wytrącenie się kryształu soli. Miały okazję wykonać i przygotować samodzielnie doświadczenie krystalizacji soli.
PRACUSIE NA OŁOWIANCE

22 września, w piątek, grupa Pracusiów pojechała na wycieczkę do Narodowego Muzeum Morskiego na Ołowiance, w ramach programu edukacji morskiej dla najmłodszych pt: "Coś tam stuka, coś tam puka - żeglarskie przesądy". Podczas zajęć Pracusie miały okazję obejrzeć eksponaty Muzeum, makiety łodzi żeglarskich, mogły zajrzeć do wnętrza żaglowca, dowiedzieć się jak dawniej wyglądała praca na statku oraz poznać wiele ciekawych opowieści i przesądów żeglarskich.
DALSZE ŚWIĘTOWANIE

W czwartek 21 września, od rana trwały dalsze wesołe obchody Święta Przedszkolaka. Tego dnia, w naszym Przedszkolu miała miejsce niesamowita Bajkowa Przygoda z Akademią Tańca JUST DANCE. Wraz z postaciami z różnych bajek i baśni przeżyliśmy wspaniałą zabawę. Na dzieci czekały pełne atrakcji wyzwania takie jak, wykonanie zadań smoka, odnalezienie drogi do Myszki Miki, spotkanie ze Smerfami i ucieczka przed Gargamelem. Przy wykonywaniu zadań dzieciom pomagała również Królewna Śnieżka, która gdy dowiedziała się o najmłodszej grupie nazwanej na cześć jej przyjaciół Krasnoludkami, postanowiła wraz z Panią Dyrektor i Myszką Miki dokonać Uroczystego Pasowania naszych nowych trzylatków na Przedszkolaki Doliny Smyków. Po pasowaniu każdy Krasnoludek otrzymał upominek i brawa od wszystkich przedszkolaków. Serdecznie gratulujemy Krasnoludkom i witamy w naszej przedszkolnej rodzinie.
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W DOLINIE SMYKÓW

Nasze przedszkolne świętowanie rozpoczęliśmy dzień wcześniej przed Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka, zamieniając Dolinę Smyków w Wyspę Małych Piratów. Dzieci ze wszystkich grup przyszły przebrane w pirackie stroje, a nasza tajemnicza wyspa była pełna niespodzianek i zabaw, które zapewniły małym piratom wspaniałą przygodę, pełną zadań i zagadek do rozwiązania, mających doprowadzić dzieci do skrzyni skarbów.
Po odkryciu i zdobyciu skarbu, wszyscy piraci bawili się przy muzyce w ogrodzie przedszkolnym.
WRZEŚNIOWE ATRAKCJE W DOLINIE SMYKÓW


Miesiąc nowego roku szkolnego za nami i już przedszkolaki Doliny Smyków przeżyły pierwsze wspaniałe przygody i atrakcje. We wrześniu tradycyjnie już obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, którego świętowanie w tym roku rozłożyliśmy na kilka dni. Nasze dzieci wzięły udział w Gdańskim Projekcie zorganizowanym właśnie z tej okazji i w ramach tego Projektu pt. GDAŃSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2017 „Poza mapą – tam gdzie wzrasta przygoda”. organizowane były różne zajęcia i zadania.
Celem edukacyjnym projektu było kształtowanie w podopiecznych przedszkola świadomości istnienia ciekawych, interesujących, ważnych i przyjaznych przestrzeni w mieście, kształtowanie otwartości na innych.
Od pierwszego dnia projektu nasi wychowankowie aktywnie uczestniczyli w wyznaczonych zadaniach i wspólnie z Rodzicami wykonywali mapy, w których mogli pokazać swoją drogę z domu do przedszkola i wskazać miejsca im przyjazne.. W ten sposób wyrażały swoje spostrzeżenia dotyczące najbliższej okolicy i miejsc gotowych na ich przygodę. Miały też możliwość stworzenia własnej , ich zdaniem przyjaznej przestrzeni w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci utworzyły małe miasteczko , w którym znalazły się domki, przedszkole i drzewa uformowane z wikliny i własnoręcznie ozdobionych parasolek. Mapy tworzyły drogi z różnych stron miasteczka do przedszkola , gdzie przedszkolaki wykorzystując pluszaki stworzyły własny ogród -miejsce na wesołą i wspólną zabawę . Wytwory dzieci, w postaci trójwymiarowego planu przestrzennego, wystawione były w przestrzeni publicznej, wywołując zainteresowanie przechodniów. Podsumowaniem projektu była wystawa map i wręczenie nagród dla wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w nasza akcję.
PO WAKACJACH
WITAMY SERDECZNIE CAŁĄ PRZEDSZKOLNĄ RODZINĘ DOLINY SMYKÓW I PO WAKACYJNYM WYPOCZYNKU ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY I EDUKACJI. ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018, JAK ZAWSZE Z UŚMIECHEM I RADOŚCIĄ, GOTOWI DO PRZEŻYCIA NOWEJ WSPANIAŁEJ PRZYGODY I DO ODKRYWANIA TAJEMNIC OTACZAJĄCEGO NAS ŚWIATA.
ŻYCZYMY KAŻDEMU WSPANIAŁEJ ZABAWY I WIELU SUKCESÓW!!!
ZAJĘCIA ADAPTACYJNE W DOLINIE SMYKÓW-PRZYPOMNIENIE
WAKACJE POWOLI ZBLIŻAJĄ SIĘ DO METY I PRZYPOMINAMY RODZICOM WSZYSTKICH NOWYCH 3-LATKÓW, ŻE W CZWARTEK 31 SIERPNIA O GODZINIE 15.00 ODBĘDĄ SIĘ KOLEJNE ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA NASZYCH MALUSZKÓW ZAPISANYCH NA NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018. SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA TE ZAJĘCIA, KTÓRE UŁATWIĄ KRASNOLUDKOM WEJŚCIE W PRZEDSZKOLNĄ CODZIENNOŚĆ I ROZPOCZĘCIE PIERWSZEGO EDUKACYJNEGO ETAPU W SWOIM ŻYCIU.
NA ZAKOŃCZENIE AKCJI ROWEROWY MAJ PRACUSIE W LOOPY'S WORLD
Na zakończenie Akcji Rowerowy Maj, nasze przedszkole w rankingu
55 placówek uczestniczących w akcji zajęło24 miejsce. Najlepszą frekwencję rowerową miała grupa IV - Pracusie.
W nagrodę za swoją aktywność dzieci pod koniec roku szkolnego wybrały się do Parku Rozrywki Loopy 's World, a dokładnie w czwartek 29 czerwca. Wycieczka na Plac Zabaw, to wspaniałe zakończenie roku szkolnego i zapoczątkowanie wakacyjnych zabaw. Życzymy Pracusiom i wszystkim naszym przedszkolakom PIĘKNYCH, SŁONECZNYCH I UDANYCH WAKACJI!
POŻEGNANIE PRACUSIÓW Z DOLINĄ SMYKÓW

W grupie Pracusiów odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty oraz pożegnania dzieci z przedszkolem.
W atmosferę uroczystego spotkania wprowadziła Pani Dyrektor, która serdecznie powitała dzieci oraz wszystkich gości. Pracusie zaprezentowały Gościom przedstawienie musicalowe pt. „Na morza dnie” oraz kilka piosenek w języku polskim i angielskim, którymi podziękowały całemu personelowi za trud włożony w ich edukację.
Przedszkolaki otrzymały z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola oraz upominki książkowe. Tradycyjnie uhonorowaniem całej uroczystości był pyszny, truskawkowy tort.
Wiele wzruszających słów wdzięczności wyrazili Rodzice małych absolwentów, którzy podziękowali za kilkuletni trud wychowania i opieki nad swoimi pociechami.
Bardzo dziękujemy Wam Kochani Rodzice, za pomoc w zorganizowaniu przedszkolnej uroczystości a naszym przyszłym uczniom życzymy samych sukcesów na kolejnym szczeblu edukacji.


CZERWCOWE ŚWIĘTOWANIE DNIA MAMY I TATY


W tym roku szkolnym obchodziliśmy w maju uroczystość Złotego Jubileuszu Placówki, dlatego Dzień Mamy i Taty, nasze przedszkolaki świętowały w czerwcu, bliżej Dnia Ojca. Z okazji święta Kochanych Rodziców mali artyści zaprezentowali przepiękne przedstawienia musicalowe z Olafem W Krainie Śniegu i Na morza Dnie, a wszystko w kolorowych bajkowych strojach. Po musicalowym wystąpieniu, dzieci wręczyły Mamie i Tacie własnoręcznie wykonane upominki i zaśpiewały piosenki z życzeniami w języku polskim i angielskim, a Wesołki zaprezentowały taniec jubileuszowy przygotowany na 50-te urodziny Przedszkola. Po zakończeniu części artystycznej, wszyscy przystąpili do rozpieszczania podniebienia na wspólnym słodkim poczęstunku.
ROK NA SPORTOWOTen rok szkolny minął nam w bardzo sportowym klimacie, braliśmy udział w różnych zabawach, zawodach i spotkaniach sportowych. Najstarsze grupy uczestniczyły w turniejach i sportowych rozgrywkach organizowanych przez Gdański Klub Sportowy Korsarz, w ramach Narodowego Programu Upowszechniania i Usportowiania Dzieci i Młodzieży. Zawodnicy z Doliny Smyków zostali też zwycięzcami Pierwszej Gdańskiej Spartakiady Sportowej Przedszkolaków. W zawodach wystartowało ponad 110 przedszkolaków z 11 przedszkoli. Podczas spartakiady uczestnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach - Celne oko, Tunel, Czworakowanie, Bieg z przeszkodami i Wyścig gąsienic. Najlepszy łączny czas uzyskany we wszystkich tych konkurencjach zapewnił nam
I-wsze zwycięskie miejsce. Cztery najlepsze przedszkola otrzymały puchary. Dolina Smyków została tegorocznym Mistrzem Gdańskiej Spartakiady, z czego bardzo się cieszymy i gratulujemy naszym wspaniałym małym reprezentantom i złotym medalistom.
Strona 4 z 42 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka