19 Styczeń 2019
Nawigacja
UROCZYSTE SPOTKANIE BABĆ I DZIADKÓW Z WNUKAMI
W tym roku z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowaliśmy przedstawienie teatralne, w którym wzięły udział wszystkie przedszkolaki wspólnie ze swoimi paniami. Po uroczystym programie artystycznym, wnuki zaprosiły Gości do swoich sal na poczęstunek oraz wnukowe życzenia i wręczenie przygotowanych specjalnie dla Babci i Dziadka upominków. Dzień Babci i Dziadka w Dolinie Smyków był jak zawsze dniem pełnym radosnych przeżyć i chwil wzruszenia, które pozostaną nam wszystkim w pamięci na długo.
GOŚCIE W DOLINIE SMYKÓW
Tradycyjnie już nasze przedszkolaki zaprosiły do Doliny Smyków Seniorów z Domu Pogodnej Starości oraz pacjentów
z Ośrodka dla chorych na Alzheimera. Mali aktorzy wspólnie ze swoimi paniami wystawili dla Gości wspaniałą inscenizację świąteczną, połączoną z elementami życzeń wyśpiewanych
z okazji Dnia Babci i Dziadka. Seniorzy byli bardzo wzruszeni i dziękowali wszystkim aktorom oklaskami.
Po przedstawieniu dzieci wręczyły Gościom własnoręcznie przygotowane upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Dziękujemy Kochanym Seniorom za odwiedziny i zawsze zapraszamy do nas na kolejne tak miłe i radosne spotkania.
SPOTKANIE Z KUBĄ I BUBĄ W MULTIKINIE
W środę 10 stycznia przedszkolaki z „Wesołków” oraz „Pracusiów” pojechały do Multikina na „Kubę i Bubę”, przedstawienie na podstawie książki Grzegorza Kasdepke. Tytułowi bohaterowie Kuba i Buba podczas wakacji spędzanych u babci uczyli się zasad dobrego wychowania i grzeczności, a pomagał im w tym przyjaciel-robot. Przedstawienie zaskakiwało też świetlnymi efektami specjalnymi, które bardzo się dzieciom podobały.
WARSZTATY Z EDU-FUN "MÓJ PRZYJACIEL ROBOT"
We wtorek 9 stycznia dzieci z grupy „Wesołków” i „Pracusiów” uczestniczyły w warsztatach Edu Fun „Mój przyjaciel RoboBox”. Dzieci miały okazję poznać budowę robotów, w jaki sposób można nimi sterować. Wykonywały ćwiczenie gimnastyczne wspólnie z robotem. A później każdy przedszkolak wykonał własnego robota z samodzielnie zainstalowanym światełkiem, którego dzieci zabrały do domu. To była świetna zabawa.

WIELKIE JASEŁKOWE SPOTKANIE 2017
13 i 14 grudnia nasza Dolina Smyków zamieniła się w prawdziwe przedszkolne Betlejem, w którym zebrali się rodzice i zaproszeni Goście, by wspólnie z dziećmi i personelem przenieść się do tej cudownej świętej nocy, kiedy to w stajence betlejemskiej narodził się maleńki Jezus. W tym roku przygotowaliśmy wspólne przedstawienie jasełkowe zaprezentowane przez dzieci ze wszystkich grup i przez panie nauczycielki. Nasze przedsięwzięcie rozpoczęło wspólne śpiewanie kolędy przez całą Dolinę Smyków, a następnie scena zamieniła się we wnętrze domu, w którym trwały świąteczne przygotowania. Był to teatralny przekaz z głęboką refleksją, wskazującą na dobro ludzkich serc, jako najpotężniejszą siłę gwarantującą człowiekowi szczęśliwe i piękne życie wzbogacone mocą i niepowtarzalnym klimatem tej jedynej w roku Świętej Nocy. Potem Józef i Maryja ukazali widowni Bożą Dziecinę, a dzieci ze wszystkich grup różnymi tańcami uczciły narodziny Jezusa i złożyły mu świąteczny pokłon. Całe przedstawienie było przepięknym wspólnym Bożym Narodzeniem w Dolinie Smyków a jednocześnie pełnym ciepła i wzruszenia przygotowaniem do tych niezwykłych świąt obchodzonych w naszych rodzinnych domach. Dziękujemy za wszelką pomoc wszystkim Rodzicom którzy zaangażowali się w nasze Jasełka, a w szczególny sposób naszą wdzięczność kierujemy do Państwa Sasin i Pracowników firmy EVESA za całą pomoc z serca i przygotowanie profesjonalnego oświetlenia do naszego przedstawienia.
WSPÓLNA RODZINNA WIGILIA W NASZYM PRZEDSZKOLU
W piękny grudniowy dzień w Dolinie Smyków, na dwóch połączonych rozkładanymi drzwiami salach, stanął długi stół, udekorowany świątecznie. O godzinie jedenastej całe nasze przedszkole zasiadło do wspólnej Wigilijnej Wieczerzy, na której Gościem Specjalnym był proboszcz z naszej parafii, Ksiądz Prałat dr Mirosław Paracki. Po odczytaniu Ewangelii Bożego Narodzenia, cała przedszkolna rodzina podzieliła się opłatkiem i popłynęły ciepłe życzenia. Po wieczerzy wspólnie śpiewaliśmy kolędy przy słodkim poczęstunku. To było prawdziwe przedszkolne spotkanie wigilijne w atmosferze rodzinnej i w ciepłym świątecznym klimacie.
UKOCHANY ŚW MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ DOLINĘ SMYKÓW
Nadszedł dzień tak niecierpliwie oczekiwany przez dzieci. Sale pięknie wysprzątane dzieci grzeczne od rana i wreszcie w środę 6 grudnia wszystkie dzieci doczekały się spotkania najbardziej wyczekiwanego przez nie w roku. Tego dnia wszystkie nasze przedszkolaki uczestniczyły w imprezie „ Roztańczone Mikołajki z Just Dance. Do wspólnej zabawy, zagadek muzycznych i tanecznych korowodów zapraszała Mikołajka, Myszka Miki, choinka i Pingwinek z ulubionej bajki. Opowieść muzyczna i zabawy pozwoliły dzieciom dotrzeć na spotkanie z wytęsknionym, tajemniczym Gościem – Mikołajem. Miłą zabawę w jego towarzystwie zakończyło wręczenie wszystkim dzieciom prezentów oraz wspólna sesja zdjęciowa:)To był jak zawsze wspaniały dzień pełen niespodzianek i cudownych niezapomnianych wrażeń.
AKCJA TUMBO W DOLINIE SMYKÓW 2017
W Dzień Życzliwości i Pozdrowień wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola spędzały czas ze słonikiem Tumbo - symbolem Fundacji Hospicyjnej. Podczas Jego Urodzin dzieci słuchały opowiadania, brały udział w zabawach dramowych, składały życzenia według własnego pomysłu, wspólnie z nim bawiły się w rytm ulubionej muzyki . Wrzucały też symboliczny grosik rozpoczynając w ten sposób kwestę wspierającą dzieci i młodzież w żałobie zgodnie z hasłem Tumbo pomaga.
ZAJĘCIA EDUKACYJNE O GDAŃSKU W WESOŁKACH I SMYKUSIACH

W grupie Smykusiów i Wesołków odbyły się zajęcia edukacyjne „Wokół Motławy”, które poprowadziła pani Joanna Kruszewska. Podczas dwóch spotkań, dzieci dowiedziały się czym dla Gdańska była przed wiekami Motława, a czym jest dzisiaj oraz jakie wokół niej powstały obiekty. W trakcie zabawy objaśniona została rola rzeki w historii miasta. Przedszkolaki poznały dwa typy statków: kogę i galeon oraz rolę żagli, masztów, wioseł i tzw. bocianiego gniazda. Zabawa w portowych tragarzy pozwoliła najmłodszym zrozumieć
na czym polegała praca w dawnym porcie, a magiczne woreczki pomogły poznać produkty przewożone przed wiekami przez gdański port. Dzieci poznały też zabytki otaczające rzekę, ale także dowiedziały się czym jest Sołdek oraz co można zobaczyć w Narodowym Muzeum Morskim.

JESIENNE ZAJĘCIA OTWARTE W PRACUSIACH
Na jesiennych zajęciach otwartych w Pracusiach, dzieci dostały zadanie od sowy - musiały rozwiązać jesienne zagadki, a w nagrodę otrzymały sówki do samodzielnego ozdobienia. Wszyscy przystąpili do pracy, każda rodzina tworzyła jesienne kompozycje z naturalnych i plastycznych materiałów. Prace wyszły przepięknie i oryginalnie. Dziękujemy dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie.
JESIENNY POKAZ MODY W WESOŁKACH

Wesołki w tym roku zaprosiły swoich rodziców do stworzenia rodzinnych domów mody i zaprojektowania oryginalnych jesiennych kreacji. Na wstępie spotkania, panie nauczycielki oraz Pani Dyrektor wystąpiły w inscenizacji ruchowej jesiennej piosenki, a następnie, na przedszkolnym wybiegu w sali, całe rodziny z Wesołków prezentowały swoje stroje, którymi mógłby się zainteresować nie jeden znany projektant. To był bardzo profesjonalny pokaz, dzieci dumnie kroczyły po wybiegu, a wszyscy bawili się przy tym doskonale. Na zakończenie każdy Wesołek otrzymał nagrody, a rodzice dyplom za wykonanie pięknych i bardzo pomysłowych propozycji rodzinnych na JESIEŃ 2017. Serdecznie gratulujemy każdej zaangażowanej rodzinie i bardzo dziękujemy za taką aktywną współpracę.
Strona 5 z 44 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka