19 Lipiec 2018
Nawigacja
DZIEŃ SPORTU W DOLINIE SMYKÓW

Nasze smyki uwielbiają gry i zabawy ruchowe dlatego zaprosiliśmy studentów AWF,
którzy przygotowali dla naszych wychowanków wesołą olimpiadę wiosenną z podziałem na różne stacje sportowe. Mali zawodnicy ze wszystkich grup dzielnie pokonywali i wykonywali wyznaczone zadania i przeszkody. Na zakończenie każdy sportowiec został nagrodzony medalem i słodkim upominkiem. Dziękujemy studentom za przygotowanie Dnia Sportu, a naszym dzieciom gratulujemy sprawności sportowej.
WIZYTA W TEATRZE MINIATURA

Cała Dolina Smyków wybrała się do Gdańskiego Teatru Miniatura, gdzie dzieci przeniosły się w swojej wyobraźni do Nibylandii na spotkanie z Piotrusiem Panem. Przedstawienie było barwnym widowiskiem słowno-muzycznym, które bardzo podobało się zwłaszcza tym starszym przedszkolakom. Cała powrotną drogę do przedszkola dzieci wymieniały między sobą wrażenia i przeżycia z przedstawienia.
WYCIECZKA NA POLE GOLFOWE

Wiosenna wycieczka Doliny Smyków tym razem połączona była z prawdziwym treningiem sportowym. Wyjechaliśmy do Tokar na profesjonalne pole golfowe, gdzie pod czujnym okiem trenera-golfisty, dzieci uczyły się prawidłowo odbijać piłeczkę golfową. Natychmiast ujawniło się kilka talentów, ale wszystkie nasze Smyki radziły sobie wspaniale i każdy zasłużył na Certyfikat Prawdziwego Golfisty. Poza treningiem, dzieci przeżyły wiele radosnych przygód-niespodzianek, po pożegnaniu z polem golfowym pojechaliśmy do Otomina, gdzie czekały już na dzieci pyszne gofry, zabawy sportowe i jazda konna. Zaplanowane atrakcje i zabawy nie pozwoliły dzieciom nawet na chwile nudy.
MAJOWY FESTYN RODZINNY 2011
Na tegorocznym Festynie Majowym w Dolinie Smyków, tradycyjnie już dzieci uczciły swoje Kochane Mamy i Tatusiów. Rodzice zostali przywitani specjalnym koncertem muzycznym w wykonaniu orkiestry składającej się z małych, utalentowanych muzyków ze wszystkich grup wiekowych. Potem zaprosiliśmy odważnych Rodziców do stworzenia orkiestry i trzeba przyznać, że Mamy i Tatusiowie stanęli na wysokości zadania. Po koncertach każda grupa zaśpiewała piosenki z życzeniami dla Rodziców i zaczęła się wspaniała wspólna, rodzinna zabawa. Jak zwykle nie zabrakło bufetu z przysmakami, loterii i był także punkt malowania twarzy, gdzie dzieci przeobrażały się w różne zwierzątka. Dziękujemy Wszystkim za wspólne zaangażowanie w nasz Rodzinny Festyn, a Rodzicom życzymy wszystkiego najlepszego i dużo radości ze Swoich pociech.
WIELKANOCNE SPOTKANIA Z RODZICAMI
W tradycję życia przedszkolnego Doliny Smyków wpisały się Warsztatowe Spotkania Wielkanocne z Rodzicami, które odbyły się w poszczególnych grupach. Dzieci przedstawiły Gościom przygotowane świąteczne programy muzyczno teatralne, w czasie których przybliżyły zwyczaje Wielkanocne. Po występach małych artystów popłynęły wzajemne życzenia, a następnie wszyscy przystąpili do udziału w Przedszkolnym Konkursie Plastycznym na najbardziej pomysłową Palemkę Wielkanocną. Sale dzieci zamieniły się w prawdziwe warsztaty artystyczne, w czasie których powstawały przepiękne dzieła w postaci Palm Wielkanocnych. Każda Rodzina uczestnicząca w konkursie zasłużyła na pochwałę, dlatego wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak aktywny udział w naszej przedszkolnej codzienności.
SMYKUSIE U WETERYNARZA
31 marca „Smykusie” dzięki uprzejmości pani Dominiki z Przychodni Weterynaryjnej przy ul. Michałowskiego miały możliwość poznania pracy weterynarza. Przedszkolaki z zaciekawieniem przysłuchiwały się jak należy dbać o zwierzęta, zwłaszcza o psy i w jaki sposób zachowywać się w stosunku do nich, aby być bezpiecznym. Odważnie zadawały pytania dotyczące zwierząt. Osobiście mogły posłuchać bicia serduszka psa. Widziały, jak pani Weterynarz czyści uszy, podaje witaminy, bada zwierzaka. Ciekawym doświadczeniem było też zwiedzanie sali, gdzie przeprowadzane są zabiegi i operacje. Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki, po powrocie do przedszkola dzieliły się wrażeniami.

KONKURS RECYTATORSKO-MUZYCZNY
25 marca odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorsko-Muzyczny pt. „Bezpieczny przedszkolak”. Występy dzieci poprzedził teatrzyk pt. „Przygody odważnego misia Puńcia” przygotowany przez nauczycielki z grupy Smykusiów. Następnie dzieci prezentowały swoje wiersze na scenie. Ich występy nagradzane były gromkimi brawami przez widownię. Podczas obrad jury, Smyki popisywały się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa rozwiązując zagadki. Nagrodzony został trud każdego uczestnika konkursu. W kategorii dzieci młodszych II miejsce otrzymała Kasia Bieniecka, zaś III miejsce Kasia Jagłowska, natomiast Marysia Brosowska i Ania Stybor zajęły miejsce II w kategorii dzieci starszych.
POWITANIE WIOSNY
21 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Zielony. Przygotowania trwały już od kilku dni, kiedy to dzieci wykonywały różne ozdoby wiosenne. Krasnoludki zrobiły wiosenne kwiaty, Smykusie przygotowały kolorowe, kwiatowe kapelusze, Wesołki – żabki, zaś Pracusie – zielone wiatraczki. Obchody Zielonego Dnia rozpoczęły się na sali gimnastycznej, gdzie spotkały się wszystkie przedszkolaki, ubrane na zielono. Tutaj zaprezentowano Marzannę. Dzieci w trakcie krótkiej pogadanki dowiedziały się o tradycji żegnania zimy i witania wiosny. Smyki nauczyły się krótkiego zawołania na pożegnanie Marzanny: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno! Już Cię wyganiamy, bo Wiosnę witamy!” Następnie rozwiązywaliśmy zagadki wiosenne, rozmawialiśmy o zwiastunach wiosny. Kolejnym punktem było odczytanie wspólnie z dziećmi listu od Pani Wiosny oraz zaśpiewanie piosenki. Potem wszystkie dzieci z nauczycielkami i Marzanną ruszyły na pochód wokół osiedla. Po powrocie na teren przedszkola pożegnaliśmy Marzannę okrzykami, zaśpiewaliśmy wiosenną piosenkę a Marzannę zostawiliśmy w ogrodzie przedszkolnym, skąd miał ją porwać wiatr.
Tłusty Czwartek

Teatrzyki z okazji Tłustego Czwartku stały się już tradycją w Dolinie Smyków. W tym roku Panie nauczycielki ponownie stanęły na wysokości powierzonego zadania i zaprezentowały przedstawienie pacynkowe pt. "Pączki i faworki u Babci Honorki", które obejrzały wszystkie Smyki oraz zaproszeni wychowankowie z Domu Małego Dziecka i z Przedszkola dla dzieci z porażeniem mózgowym. Zabawa była wspaniała, a na deser na każdego czekały pyszne pączki i faworki z naszej przedszkolnej kuchni. Po słodkim poczęstunku mali goście zwiedzali sale poszczególnych grup, gdzie mogli się pobawić wspólnie z naszymi przedszkolakami. To było radosne i smaczne spotkanie.
MARCHEWKOWY DZIEN

18 lutego obchodziliśmy Dzień Marchewki . Każde dziecko miało opaskę na głowie lub emblemat marchewki przypięty do bluzki. Wszystkie grupy spotkały się na Sali gimnastycznej, gdzie dzieci uczestniczyły w konkursach. Przedszkolaki odgadywały zagadki, nazwę warzyw z wykorzystaniem zmysłów dotyku i węchu. Wszyscy razem śpiewali piosenkę na „Marchewki urodziny”. Następnie „Krasnoludki” kolorowały obrazki z marchewkami, zaś „Smykusie”, „Wesołki” i „Pracusie” robiły surówkę. Każde chętne dziecko mogło przy pomocy swojej pani spróbować samodzielnie ucierać warzywa i owoce. Potem Smyki z wielkim apetytem zajadały zdrową i pyszną surówkę marchewkowo-jabłkową. Wielu przedszkolakom tak bardzo smakowała, że prosili o dokładki.
MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

W Dolinie Smyków odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięły udział cztery przedszkola z Gdańska. Mali artyści prezentowali przygotowane utwory na scenie, a ich talent wokalny i wrażenie artystyczne oceniało Szanowne Jury w składzie: Kierownik Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego, Pan Michał Biełuszko oraz Ksiądz Diakon Piotr Daszkiewicz.

Wszyscy przedstawiciele swoich placówek wyglądali dostojnie i odważnie ujawniali swoje talenty muzyczne i aktorskie. Jury nie miało łatwego zadania i po wyczerpującej debacie ustaliło, że tak nagrodzi trud wokalny dzieci, aby artysta z każdego przedszkola został wyróżniony.
I-wsze miejsce w kategorii dzieci młodszych otrzymał nasz przedstawiciel z grupy Smykusiów, Wiktor Jarczewski, a Maja Wolińska z Wesołków zajęła
III miejsce w kategorii dzieci starszych.
Strona 41 z 44 << < 38 39 40 41 42 43 44 >
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka