22 Wrzesień 2018
Nawigacja
Zakończenie roku szkolnego w Smykusiach
Na uroczyste zakończenie roku szkolnego, 4-latki – Smykusie, przygotowały inscenizację pt. „Jedzie pociąg na wakacje”. Wierszem i piosenką dzieci zachęcały do spędzania wolnego czasu nad morzem, nad jeziorem, w górach lub w lesie. Przypominały też o zachowaniu bezpieczeństwa
i konieczności szanowania przyrody. Pięknie śpiewały także piosenki angielskie. Na koniec zaprezentowały taniec z kolorowymi chustkami. Serdecznie dziękujemy Rodzicom Smykusiów za przygotowanie poczęstunku dla dzieci.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO U PRACUSIÓW.

14 czerwca w grupie Pracusiów odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2010/2011 oraz pożegnania dzieci z przedszkolem. Wszystkie przedszkolaki wyglądały bardzo wytwornie i elegancko. W atmosferę uroczystego spotkania wprowadziła Pani Dyrektor Doliny Smyków, która serdecznie powitała dzieci oraz wszystkich Gości. Następnie Pracusie przedstawiły program artystyczny w języku polskim i angielskim, którym podziękowały Pani Dyrektor i całemu personelowi za trud włożony w ich edukację. Przedszkolaki otrzymały z rąk Pani Dyrektor i swoich pań nauczycielek pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola oraz upominki książkowe.
Wiele wzruszających słów wdzięczności wyrazili Rodzice małych absolwentów, którzy podziękowali za kilkuletni trud wychowania i opieki nad swoimi pociechami.
Bardzo dziękujemy Wam, kochani Rodzice, za pomoc w zorganizowaniu przedszkolnej uroczystości a dzieciom życzymy wielu sukcesów w dalszej, szkolnej edukacji.
MIĘDZYPRZEDSZKOLNA SPARTAKIADA SPORTOWA

W tym roku zawody sportowe dla sąsiadujących ze sobą placówek przygotowało Przedszkole nr 17 w Gdańsku –Wrzeszczu. W spartakiadzie wzięły udział zespoły z trzech przedszkoli, w kategorii 6-latków i 5-latków. Nasi dzielni zawodnicy zajęli dwa drugie miejsca i wrócili do Doliny Smyków z nagrodami w postaci sprzętu sportowego. Gratulujemy wszystkim Smykom sukcesu i życzymy dalszej, tak owocnej kariery sportowej.
DZIEŃ SPORTU W DOLINIE SMYKÓW

Nasze smyki uwielbiają gry i zabawy ruchowe dlatego zaprosiliśmy studentów AWF,
którzy przygotowali dla naszych wychowanków wesołą olimpiadę wiosenną z podziałem na różne stacje sportowe. Mali zawodnicy ze wszystkich grup dzielnie pokonywali i wykonywali wyznaczone zadania i przeszkody. Na zakończenie każdy sportowiec został nagrodzony medalem i słodkim upominkiem. Dziękujemy studentom za przygotowanie Dnia Sportu, a naszym dzieciom gratulujemy sprawności sportowej.
WIZYTA W TEATRZE MINIATURA

Cała Dolina Smyków wybrała się do Gdańskiego Teatru Miniatura, gdzie dzieci przeniosły się w swojej wyobraźni do Nibylandii na spotkanie z Piotrusiem Panem. Przedstawienie było barwnym widowiskiem słowno-muzycznym, które bardzo podobało się zwłaszcza tym starszym przedszkolakom. Cała powrotną drogę do przedszkola dzieci wymieniały między sobą wrażenia i przeżycia z przedstawienia.
WYCIECZKA NA POLE GOLFOWE

Wiosenna wycieczka Doliny Smyków tym razem połączona była z prawdziwym treningiem sportowym. Wyjechaliśmy do Tokar na profesjonalne pole golfowe, gdzie pod czujnym okiem trenera-golfisty, dzieci uczyły się prawidłowo odbijać piłeczkę golfową. Natychmiast ujawniło się kilka talentów, ale wszystkie nasze Smyki radziły sobie wspaniale i każdy zasłużył na Certyfikat Prawdziwego Golfisty. Poza treningiem, dzieci przeżyły wiele radosnych przygód-niespodzianek, po pożegnaniu z polem golfowym pojechaliśmy do Otomina, gdzie czekały już na dzieci pyszne gofry, zabawy sportowe i jazda konna. Zaplanowane atrakcje i zabawy nie pozwoliły dzieciom nawet na chwile nudy.
MAJOWY FESTYN RODZINNY 2011
Na tegorocznym Festynie Majowym w Dolinie Smyków, tradycyjnie już dzieci uczciły swoje Kochane Mamy i Tatusiów. Rodzice zostali przywitani specjalnym koncertem muzycznym w wykonaniu orkiestry składającej się z małych, utalentowanych muzyków ze wszystkich grup wiekowych. Potem zaprosiliśmy odważnych Rodziców do stworzenia orkiestry i trzeba przyznać, że Mamy i Tatusiowie stanęli na wysokości zadania. Po koncertach każda grupa zaśpiewała piosenki z życzeniami dla Rodziców i zaczęła się wspaniała wspólna, rodzinna zabawa. Jak zwykle nie zabrakło bufetu z przysmakami, loterii i był także punkt malowania twarzy, gdzie dzieci przeobrażały się w różne zwierzątka. Dziękujemy Wszystkim za wspólne zaangażowanie w nasz Rodzinny Festyn, a Rodzicom życzymy wszystkiego najlepszego i dużo radości ze Swoich pociech.
WIELKANOCNE SPOTKANIA Z RODZICAMI
W tradycję życia przedszkolnego Doliny Smyków wpisały się Warsztatowe Spotkania Wielkanocne z Rodzicami, które odbyły się w poszczególnych grupach. Dzieci przedstawiły Gościom przygotowane świąteczne programy muzyczno teatralne, w czasie których przybliżyły zwyczaje Wielkanocne. Po występach małych artystów popłynęły wzajemne życzenia, a następnie wszyscy przystąpili do udziału w Przedszkolnym Konkursie Plastycznym na najbardziej pomysłową Palemkę Wielkanocną. Sale dzieci zamieniły się w prawdziwe warsztaty artystyczne, w czasie których powstawały przepiękne dzieła w postaci Palm Wielkanocnych. Każda Rodzina uczestnicząca w konkursie zasłużyła na pochwałę, dlatego wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak aktywny udział w naszej przedszkolnej codzienności.
SMYKUSIE U WETERYNARZA
31 marca „Smykusie” dzięki uprzejmości pani Dominiki z Przychodni Weterynaryjnej przy ul. Michałowskiego miały możliwość poznania pracy weterynarza. Przedszkolaki z zaciekawieniem przysłuchiwały się jak należy dbać o zwierzęta, zwłaszcza o psy i w jaki sposób zachowywać się w stosunku do nich, aby być bezpiecznym. Odważnie zadawały pytania dotyczące zwierząt. Osobiście mogły posłuchać bicia serduszka psa. Widziały, jak pani Weterynarz czyści uszy, podaje witaminy, bada zwierzaka. Ciekawym doświadczeniem było też zwiedzanie sali, gdzie przeprowadzane są zabiegi i operacje. Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki, po powrocie do przedszkola dzieliły się wrażeniami.

KONKURS RECYTATORSKO-MUZYCZNY
25 marca odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorsko-Muzyczny pt. „Bezpieczny przedszkolak”. Występy dzieci poprzedził teatrzyk pt. „Przygody odważnego misia Puńcia” przygotowany przez nauczycielki z grupy Smykusiów. Następnie dzieci prezentowały swoje wiersze na scenie. Ich występy nagradzane były gromkimi brawami przez widownię. Podczas obrad jury, Smyki popisywały się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa rozwiązując zagadki. Nagrodzony został trud każdego uczestnika konkursu. W kategorii dzieci młodszych II miejsce otrzymała Kasia Bieniecka, zaś III miejsce Kasia Jagłowska, natomiast Marysia Brosowska i Ania Stybor zajęły miejsce II w kategorii dzieci starszych.
POWITANIE WIOSNY
21 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Zielony. Przygotowania trwały już od kilku dni, kiedy to dzieci wykonywały różne ozdoby wiosenne. Krasnoludki zrobiły wiosenne kwiaty, Smykusie przygotowały kolorowe, kwiatowe kapelusze, Wesołki – żabki, zaś Pracusie – zielone wiatraczki. Obchody Zielonego Dnia rozpoczęły się na sali gimnastycznej, gdzie spotkały się wszystkie przedszkolaki, ubrane na zielono. Tutaj zaprezentowano Marzannę. Dzieci w trakcie krótkiej pogadanki dowiedziały się o tradycji żegnania zimy i witania wiosny. Smyki nauczyły się krótkiego zawołania na pożegnanie Marzanny: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno! Już Cię wyganiamy, bo Wiosnę witamy!” Następnie rozwiązywaliśmy zagadki wiosenne, rozmawialiśmy o zwiastunach wiosny. Kolejnym punktem było odczytanie wspólnie z dziećmi listu od Pani Wiosny oraz zaśpiewanie piosenki. Potem wszystkie dzieci z nauczycielkami i Marzanną ruszyły na pochód wokół osiedla. Po powrocie na teren przedszkola pożegnaliśmy Marzannę okrzykami, zaśpiewaliśmy wiosenną piosenkę a Marzannę zostawiliśmy w ogrodzie przedszkolnym, skąd miał ją porwać wiatr.
Strona 41 z 44 << < 38 39 40 41 42 43 44 >
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka