19 Styczeń 2019
Nawigacja
SMYKUSIE U WETERYNARZA
31 marca „Smykusie” dzięki uprzejmości pani Dominiki z Przychodni Weterynaryjnej przy ul. Michałowskiego miały możliwość poznania pracy weterynarza. Przedszkolaki z zaciekawieniem przysłuchiwały się jak należy dbać o zwierzęta, zwłaszcza o psy i w jaki sposób zachowywać się w stosunku do nich, aby być bezpiecznym. Odważnie zadawały pytania dotyczące zwierząt. Osobiście mogły posłuchać bicia serduszka psa. Widziały, jak pani Weterynarz czyści uszy, podaje witaminy, bada zwierzaka. Ciekawym doświadczeniem było też zwiedzanie sali, gdzie przeprowadzane są zabiegi i operacje. Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki, po powrocie do przedszkola dzieliły się wrażeniami.

KONKURS RECYTATORSKO-MUZYCZNY
25 marca odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorsko-Muzyczny pt. „Bezpieczny przedszkolak”. Występy dzieci poprzedził teatrzyk pt. „Przygody odważnego misia Puńcia” przygotowany przez nauczycielki z grupy Smykusiów. Następnie dzieci prezentowały swoje wiersze na scenie. Ich występy nagradzane były gromkimi brawami przez widownię. Podczas obrad jury, Smyki popisywały się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa rozwiązując zagadki. Nagrodzony został trud każdego uczestnika konkursu. W kategorii dzieci młodszych II miejsce otrzymała Kasia Bieniecka, zaś III miejsce Kasia Jagłowska, natomiast Marysia Brosowska i Ania Stybor zajęły miejsce II w kategorii dzieci starszych.
POWITANIE WIOSNY
21 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Zielony. Przygotowania trwały już od kilku dni, kiedy to dzieci wykonywały różne ozdoby wiosenne. Krasnoludki zrobiły wiosenne kwiaty, Smykusie przygotowały kolorowe, kwiatowe kapelusze, Wesołki – żabki, zaś Pracusie – zielone wiatraczki. Obchody Zielonego Dnia rozpoczęły się na sali gimnastycznej, gdzie spotkały się wszystkie przedszkolaki, ubrane na zielono. Tutaj zaprezentowano Marzannę. Dzieci w trakcie krótkiej pogadanki dowiedziały się o tradycji żegnania zimy i witania wiosny. Smyki nauczyły się krótkiego zawołania na pożegnanie Marzanny: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno! Już Cię wyganiamy, bo Wiosnę witamy!” Następnie rozwiązywaliśmy zagadki wiosenne, rozmawialiśmy o zwiastunach wiosny. Kolejnym punktem było odczytanie wspólnie z dziećmi listu od Pani Wiosny oraz zaśpiewanie piosenki. Potem wszystkie dzieci z nauczycielkami i Marzanną ruszyły na pochód wokół osiedla. Po powrocie na teren przedszkola pożegnaliśmy Marzannę okrzykami, zaśpiewaliśmy wiosenną piosenkę a Marzannę zostawiliśmy w ogrodzie przedszkolnym, skąd miał ją porwać wiatr.
Tłusty Czwartek

Teatrzyki z okazji Tłustego Czwartku stały się już tradycją w Dolinie Smyków. W tym roku Panie nauczycielki ponownie stanęły na wysokości powierzonego zadania i zaprezentowały przedstawienie pacynkowe pt. "Pączki i faworki u Babci Honorki", które obejrzały wszystkie Smyki oraz zaproszeni wychowankowie z Domu Małego Dziecka i z Przedszkola dla dzieci z porażeniem mózgowym. Zabawa była wspaniała, a na deser na każdego czekały pyszne pączki i faworki z naszej przedszkolnej kuchni. Po słodkim poczęstunku mali goście zwiedzali sale poszczególnych grup, gdzie mogli się pobawić wspólnie z naszymi przedszkolakami. To było radosne i smaczne spotkanie.
MARCHEWKOWY DZIEN

18 lutego obchodziliśmy Dzień Marchewki . Każde dziecko miało opaskę na głowie lub emblemat marchewki przypięty do bluzki. Wszystkie grupy spotkały się na Sali gimnastycznej, gdzie dzieci uczestniczyły w konkursach. Przedszkolaki odgadywały zagadki, nazwę warzyw z wykorzystaniem zmysłów dotyku i węchu. Wszyscy razem śpiewali piosenkę na „Marchewki urodziny”. Następnie „Krasnoludki” kolorowały obrazki z marchewkami, zaś „Smykusie”, „Wesołki” i „Pracusie” robiły surówkę. Każde chętne dziecko mogło przy pomocy swojej pani spróbować samodzielnie ucierać warzywa i owoce. Potem Smyki z wielkim apetytem zajadały zdrową i pyszną surówkę marchewkowo-jabłkową. Wielu przedszkolakom tak bardzo smakowała, że prosili o dokładki.
MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

W Dolinie Smyków odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięły udział cztery przedszkola z Gdańska. Mali artyści prezentowali przygotowane utwory na scenie, a ich talent wokalny i wrażenie artystyczne oceniało Szanowne Jury w składzie: Kierownik Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego, Pan Michał Biełuszko oraz Ksiądz Diakon Piotr Daszkiewicz.

Wszyscy przedstawiciele swoich placówek wyglądali dostojnie i odważnie ujawniali swoje talenty muzyczne i aktorskie. Jury nie miało łatwego zadania i po wyczerpującej debacie ustaliło, że tak nagrodzi trud wokalny dzieci, aby artysta z każdego przedszkola został wyróżniony.
I-wsze miejsce w kategorii dzieci młodszych otrzymał nasz przedstawiciel z grupy Smykusiów, Wiktor Jarczewski, a Maja Wolińska z Wesołków zajęła
III miejsce w kategorii dzieci starszych.
BABCIA Z DZIADKIEM U STARSZYCH WNUKÓW

W tym roku Kochanych Gości starsze wnuki przedszkolne przyjęły wspólnie łącząc siły Pracusiów i Wesołków. Rano dzieci wzorowo posprzątały salę i po śniadaniu z radością witały swoje Babcie i Dziadków. Mali studenci z Doliny Smyków przedstawili program artystyczny pt. "Bajkowa zagadka dla Babci i Dziadka" Goście świetnie się bawili razem z wnukami, a potem otrzymali liczne wnukowe życzenia i upominki wykonane przez dzieci. Na zakończenie wszyscy usiedli do stołów na których czekał słodki poczęstunek przygotowany samodzielnie przez małych kucharzy. To było wzruszające i bardzo miłe spotkanie.
BABCIA I DZIADEK W GRUPACH MŁODSZYCH
Smykusie i Krasnoludki zaprosiły Babcie i Dziadków do przedszkola. Dzieci przygotowały dla gości program artystyczny. Mali „aktorzy” byli niezwykle przejęci występem przed tak licznie zgromadzoną publicznością. Przedszkolaki radośnie deklamowały wiersze i śpiewały piosenki. Potem każda grupa zaprosiła gości do sal na słodki poczęstunek. Tutaj dziadkowie otrzymali też upominki od wnuków z najlepszymi życzeniami.
WIZYTA W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM

Dwie najstarsze grupy z przedszkola wybrały się autokarem na wycieczkę do Muzeum w Parku Oliwskim, gdzie dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej pt. „Zabawy naszych pradziadków”. Wesołki i Pracusie miały okazję pobawić się w zabawy z dzieciństwa dzisiejszych pradziadków, a potem obejrzały różne eksponaty przybliżające ich zwyczaje i życie.

Karnawał w Dolinie Smyków

Nadszedł czas na długo wyczekiwany przez nasze smyki Bal Karnawałowy, który zgromadził w dużej przedszkolnej sali dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Mali tancerze byli tak pięknie poprzebierani, że trudno było rozpoznać kto ukrywa się pod kolorowym karnawałowym strojem. Wszystkich połączyła wspaniała zabawa przeplatana wesołymi konkursami. Na zakończenie fotograf zadbał, by dzieci miały pamiątkę z tego przedszkolnego balu przebierańców i wykonał pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne.
WESOŁKI W DOMU POGODNEJ STAROŚCI

Nasze 5-letnie Wesołki postanowiły zanieść trochę uśmiechu
Seniorom z DPS przy ul. Polanki w Oliwie. Od lat utrzymujemy współpracę
z tym domem i także w tym roku, dzieci przedstawiły Jasełka, złożyły Pensjonariuszom serdeczne życzenia noworoczne i wręczyły upieczone samodzielnie ciasteczka. To było bardzo miłe i wzruszające spotkanie, a dla dzieci nowe doświadczenie i przeżycie
będące piękną edukacyjną lekcją wychowawczą.
Strona 42 z 44 << < 39 40 41 42 43 44 >
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka