27 Maj 2018
Nawigacja
PASOWANIE NA KRASNOLUDKA


27 października w grupie 3-latków odbyło się uroczyste pasowanie na „Krasnoludka”. Dzieci przedstawiły zaproszonym gościom inscenizację słowno – muzyczną w języku polskim i angielskim. Pani Dyrektor ogromnym lizakiem pasowała każdego malucha na przedszkolaka najmłodszej grupy i wręczyła nowo mianowanym Smykom czapki Krasnoludków, oraz drobne upominki pamiątkowe. Po części uroczystej Rodzice zostali zaproszeni do twórczej pracy przy wykonywaniu rodzinnych jesiennych kompozycji .Każda praca była inna , a w zajęcia plastyczne zaangażowały się całe rodziny naszych Krasnoludków. Dzieciom wspólne prace dostarczały wiele radości. Dziękujemy wszystkim za przybycie i za udział w spotkaniu!
PASOWANIE NA PRACUSIA


W czwartek 28 października odbyło się pierwsze, w tym roku szkolnym, wspólne, rodzinne spotkanie u „Pracusiów”. Okazja ku temu była nie byle jaka, bo związana z uroczystym pasowaniem na „Pracusia” Na początku spotkania mali aktorzy przedstawili rodzicom inscenizację słowno-muzyczną pt. „Jak miło być „Pracusiem”. Ważny to był dzień dla dzieci z najstarszej grupy. Musiały złożyć przyrzeczenie, którego świadkami byli zaproszeni goście. Pani Dyrektor przy pomocy magicznego ołówka zaczarowała wszystkie przedszkolaki z naszej grupy w prawdziwych „Pracusiów”. Następnie dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami przygotowały owocową sałatkę. Udała się znakomicie, wszystkim bardzo smakowała.
Dziękujemy Wam Kochani Rodzice za pomoc w przygotowaniu uroczystości i pysznego owocowego poczęstunku.

JESIENNA WYCIECZKAWe wtorek 5.X.br. dwie najstarsze grupy z przedszkola wyjechały na wycieczkę autokarową do "OYCOWEJ ZAGRODY" w Gowinie, gdzie znajduje się tajemnicza Kraina Przygód dla dzieci. Na miejscu Smyki musiały natychmiast zabrać się do pracy, bo czekało na nie wiele zadań do wykonania, najpierw dzieci kisiły kapustę, pod okiem szefa kuchni, potem wybrały się na grzybobranie i zapełniły swoje koszyczki pieczarkami. Po grzybobraniu czekał już na małych łowców przygód jesienny tor przeszkód do pokonania, a w nagrodę wszyscy udali się na wspaniały plac zabaw, na którym trzeba było znaleźć Kapuścianego Króla. Na zakończenie wspólnej zabawy, każda grupa układała wspaniałe jesienne bukiety, które razem z wesołymi Smykami wróciły do naszego przedszkola. To była Super-Wycieczka.
Z TEATREM ZA PAN BRAT

W ramach edukacji teatralnej, już od września zapewniamy naszym Smykom systematyczne spotkania z aktorami teatrzyków dla dzieci, którzy przybliżają
małym widzom tajemnice teatralnej sceny i uczą przez dobieranie odpowiedniej tematyki przedstawień i inscenizacji.

Teatr QferOd wielu lat współpracujemy z Teatrem Qfer i dzięki tej współpracy dzieci mają możliwość nie tylko oglądać ciekawe przedstawienia, ale także stają się ich częścią i występują na scenie, z prawdziwymi aktorami, poznając trud tej ciężkiej i ciekawej pracy. Na początku roku szkolnego Pan Gajewski przyjechał do Doliny Smyków z bajką o Królewnie Śnieżce, w której krasnoludkami były nasze Smyki i pięknie prezentowały się w czerwonych czapeczkach na teatralnej scenie.

Wybieram 11228 września dzieci z Doliny Smyków zostały zaproszone na przedstawienie teatralne pt. „Wybieram numer 112” w wykonaniu Teatru Gargulec. W zabawny sposób aktorzy wyjaśnili dzieciom kiedy należy używać numeru alarmowego 112, a w jakich sytuacjach nie należy tego robić. Dzieci aktywnie brały udział w przedstawieniu , były zapraszane na scenę aby wykonywać pewne zadania i uczyły się piosenek. Dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
Strona 42 z 42 << < 39 40 41 42
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka