20 Sierpień 2018
Nawigacja
MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

W Dolinie Smyków odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięły udział cztery przedszkola z Gdańska. Mali artyści prezentowali przygotowane utwory na scenie, a ich talent wokalny i wrażenie artystyczne oceniało Szanowne Jury w składzie: Kierownik Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego, Pan Michał Biełuszko oraz Ksiądz Diakon Piotr Daszkiewicz.

Wszyscy przedstawiciele swoich placówek wyglądali dostojnie i odważnie ujawniali swoje talenty muzyczne i aktorskie. Jury nie miało łatwego zadania i po wyczerpującej debacie ustaliło, że tak nagrodzi trud wokalny dzieci, aby artysta z każdego przedszkola został wyróżniony.
I-wsze miejsce w kategorii dzieci młodszych otrzymał nasz przedstawiciel z grupy Smykusiów, Wiktor Jarczewski, a Maja Wolińska z Wesołków zajęła
III miejsce w kategorii dzieci starszych.
BABCIA Z DZIADKIEM U STARSZYCH WNUKÓW

W tym roku Kochanych Gości starsze wnuki przedszkolne przyjęły wspólnie łącząc siły Pracusiów i Wesołków. Rano dzieci wzorowo posprzątały salę i po śniadaniu z radością witały swoje Babcie i Dziadków. Mali studenci z Doliny Smyków przedstawili program artystyczny pt. "Bajkowa zagadka dla Babci i Dziadka" Goście świetnie się bawili razem z wnukami, a potem otrzymali liczne wnukowe życzenia i upominki wykonane przez dzieci. Na zakończenie wszyscy usiedli do stołów na których czekał słodki poczęstunek przygotowany samodzielnie przez małych kucharzy. To było wzruszające i bardzo miłe spotkanie.
BABCIA I DZIADEK W GRUPACH MŁODSZYCH
Smykusie i Krasnoludki zaprosiły Babcie i Dziadków do przedszkola. Dzieci przygotowały dla gości program artystyczny. Mali „aktorzy” byli niezwykle przejęci występem przed tak licznie zgromadzoną publicznością. Przedszkolaki radośnie deklamowały wiersze i śpiewały piosenki. Potem każda grupa zaprosiła gości do sal na słodki poczęstunek. Tutaj dziadkowie otrzymali też upominki od wnuków z najlepszymi życzeniami.
WIZYTA W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM

Dwie najstarsze grupy z przedszkola wybrały się autokarem na wycieczkę do Muzeum w Parku Oliwskim, gdzie dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej pt. „Zabawy naszych pradziadków”. Wesołki i Pracusie miały okazję pobawić się w zabawy z dzieciństwa dzisiejszych pradziadków, a potem obejrzały różne eksponaty przybliżające ich zwyczaje i życie.

Karnawał w Dolinie Smyków

Nadszedł czas na długo wyczekiwany przez nasze smyki Bal Karnawałowy, który zgromadził w dużej przedszkolnej sali dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Mali tancerze byli tak pięknie poprzebierani, że trudno było rozpoznać kto ukrywa się pod kolorowym karnawałowym strojem. Wszystkich połączyła wspaniała zabawa przeplatana wesołymi konkursami. Na zakończenie fotograf zadbał, by dzieci miały pamiątkę z tego przedszkolnego balu przebierańców i wykonał pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne.
WESOŁKI W DOMU POGODNEJ STAROŚCI

Nasze 5-letnie Wesołki postanowiły zanieść trochę uśmiechu
Seniorom z DPS przy ul. Polanki w Oliwie. Od lat utrzymujemy współpracę
z tym domem i także w tym roku, dzieci przedstawiły Jasełka, złożyły Pensjonariuszom serdeczne życzenia noworoczne i wręczyły upieczone samodzielnie ciasteczka. To było bardzo miłe i wzruszające spotkanie, a dla dzieci nowe doświadczenie i przeżycie
będące piękną edukacyjną lekcją wychowawczą.
Jasełka w Smykusiach

16 grudnia „Smykusie” zaprosiły swoich najbliższych do przedszkola na spotkanie wigilijne. Dzieci przygotowały przedstawienie o tematyce Bożonarodzeniowej - „Jasełka”. Przedszkolaki pięknie wystrojone odgrywały różne role. Z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem „Smykusie” mówiły swoje teksty i śpiewały kolędy w języku polskim i angielskim. Mali aktorzy zebrali gromkie brawa. Potem tradycyjnie dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie nawzajem życzenia. Był też poczęstunek przygotowany przez wspaniałych i zawsze chętnych do takiej pomocy Rodziców , którym serdecznie dziękujemy.
WIGILIJNE SPOTKANIE W KRASNOLUDKACH

Spotkanie wigilijne w grupie „Krasnoludków” odbyło się w miłej i rodzinnej atmosferze. Rodzice wraz z dziećmi śpiewali piękne polskie kolędy, ale nie zabrakło również piosenek świątecznych w języku angielskim. Po zakończeniu części artystycznej wszyscy podzielili się opłatkiem, życząc sobie wszelkiej pomyślności. Po życzeniach był czas na ucztowanie przy wigilijnym stole, który uginał się od pyszności przygotowanych przez Rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za udział i pomoc w zorganizowaniu spotkania wigilijnego.

Wigilijne spotkanie w Wesołkach
W tym roku nasze Wigilijne spotkanie w Wesołkach było nadzwyczajne i odbyło się w niepowtarzalnej atmosferze rodzinnego świętowania. W części artystycznej poza naszymi małymi aktorami wystąpili Rodzice, którzy wzbogacili przedstawienie pięknym śpiewem i aktorską recytacją. Dodatkowo wspaniałą oprawę muzyczną do całych Jasełek przygotowali, Pani rytmiczka, Agnieszka Maliszewska oraz Ksiądz Diakon Piotr Daszkiewicz, który odbywa praktykę w naszym Kościele Parafialnym. Kolędy śpiewane w wykonaniu Ks. Piotra wyciskały łzy wzruszenia na widowni. Nie zabrakło też Gości Specjalnych, Księdza Prałata dr Mirosława Parackiego i Księdza Henryka Tribowskiego. Ksiądz Mirosław odczytał Ewangelię i włączył się także do recytacji tekstu z życzeniami, a na zakończenie wręczył dzieciom upominki w postaci świątecznej świecy „Caritas”, stanowiącej Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom. Po części artystycznej wszyscy podzielili się opłatkiem, popłynęły serdeczne życzenia, po których nadszedł czas na słodką wigilijną ucztę, przygotowaną przez Rodziców. To było niezapomniane i piękne spotkanie w klimacie wzajemnej przyjaźni i życzliwości. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałego spotkania Wigilijnego w naszej grupie.
WIGILIJNE SPOTKANIE U PRACUSIÓW


W czwartek 16 grudnia odbyło się Wigilijne Spotkanie u „Pracusiów”.
Do przedszkola przybyły całe rodziny. Atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim. Na tle pięknej betlejemskiej scenografii, dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie oraz wokalne w przedstawieniu o tematyce zimowej i Bożonarodzeniowej. Większość tekstów przedszkolaki recytowały w języku angielskim, co spotkało się ze strony przybyłych gości z dużym uznaniem. Spotkanie przebiegało w bardzo rodzinnej atmosferze. Przy wigilijnym stole, przygotowanym dzięki pomocy Rodziców, nie zabrało wzajemnych, ciepłych życzeń oraz tradycyjnego opłatka. Dziękujemy Wam Kochani Rodzice, za pomoc w przygotowaniu naszego przedszkolnego Opłatkowego Spotkania!
MIKOŁAJ W DOLINIE SMYKÓW

W poniedziałek w Dolinie Smyków miało miejsce niezwykłe spotkanie.
Rano, kiedy dzieci zjadły śniadanie, nagle rozległ się głośny dźwięk dzwonka. Wszystkie Smyki ruszyły na salę gimnastyczną zobaczyć kto tak głośno dzwoni i ku wielkiemu zdziwieniu dzieci ujrzały przez okno, na dachu przedszkola prawdziwego Mikołaja z pomocnikiem. Tam właśnie nasz Gość zaparkował Swoje sanie z reniferami. Następnie ostrożnie zszedł po drabinie i wolnym krokiem ruszył na spacer od okna, do okna, witając się ze wszystkimi dziećmi, aż dotarł do drzwi i już po chwili był w przedszkolu. Smyki powitały Mikołaja piosenkami i poszczególne grupy zaprosiły wspaniałego Gościa do sal, gdzie dzieci prezentowały swoje umiejętności, oraz talenty wokalne i muzyczne. Mikołaj zachwycony małymi artystami, w nagrodę rozdał prezenty, które ukrywał w wielkim czerwonym worku. Przyniósł Smykom zabawki do zabawy w Sali, a także upominki, które dzieci zabrały do domu. To był cudowny dzień i wspaniałe spotkanie. Dziękujemy Ci Święty Mikołaju!
Strona 42 z 44 << < 39 40 41 42 43 44 >
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka