19 Styczeń 2019
Nawigacja
Jasełka w Smykusiach

16 grudnia „Smykusie” zaprosiły swoich najbliższych do przedszkola na spotkanie wigilijne. Dzieci przygotowały przedstawienie o tematyce Bożonarodzeniowej - „Jasełka”. Przedszkolaki pięknie wystrojone odgrywały różne role. Z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem „Smykusie” mówiły swoje teksty i śpiewały kolędy w języku polskim i angielskim. Mali aktorzy zebrali gromkie brawa. Potem tradycyjnie dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie nawzajem życzenia. Był też poczęstunek przygotowany przez wspaniałych i zawsze chętnych do takiej pomocy Rodziców , którym serdecznie dziękujemy.
WIGILIJNE SPOTKANIE W KRASNOLUDKACH

Spotkanie wigilijne w grupie „Krasnoludków” odbyło się w miłej i rodzinnej atmosferze. Rodzice wraz z dziećmi śpiewali piękne polskie kolędy, ale nie zabrakło również piosenek świątecznych w języku angielskim. Po zakończeniu części artystycznej wszyscy podzielili się opłatkiem, życząc sobie wszelkiej pomyślności. Po życzeniach był czas na ucztowanie przy wigilijnym stole, który uginał się od pyszności przygotowanych przez Rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za udział i pomoc w zorganizowaniu spotkania wigilijnego.

Wigilijne spotkanie w Wesołkach
W tym roku nasze Wigilijne spotkanie w Wesołkach było nadzwyczajne i odbyło się w niepowtarzalnej atmosferze rodzinnego świętowania. W części artystycznej poza naszymi małymi aktorami wystąpili Rodzice, którzy wzbogacili przedstawienie pięknym śpiewem i aktorską recytacją. Dodatkowo wspaniałą oprawę muzyczną do całych Jasełek przygotowali, Pani rytmiczka, Agnieszka Maliszewska oraz Ksiądz Diakon Piotr Daszkiewicz, który odbywa praktykę w naszym Kościele Parafialnym. Kolędy śpiewane w wykonaniu Ks. Piotra wyciskały łzy wzruszenia na widowni. Nie zabrakło też Gości Specjalnych, Księdza Prałata dr Mirosława Parackiego i Księdza Henryka Tribowskiego. Ksiądz Mirosław odczytał Ewangelię i włączył się także do recytacji tekstu z życzeniami, a na zakończenie wręczył dzieciom upominki w postaci świątecznej świecy „Caritas”, stanowiącej Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom. Po części artystycznej wszyscy podzielili się opłatkiem, popłynęły serdeczne życzenia, po których nadszedł czas na słodką wigilijną ucztę, przygotowaną przez Rodziców. To było niezapomniane i piękne spotkanie w klimacie wzajemnej przyjaźni i życzliwości. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałego spotkania Wigilijnego w naszej grupie.
WIGILIJNE SPOTKANIE U PRACUSIÓW


W czwartek 16 grudnia odbyło się Wigilijne Spotkanie u „Pracusiów”.
Do przedszkola przybyły całe rodziny. Atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim. Na tle pięknej betlejemskiej scenografii, dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie oraz wokalne w przedstawieniu o tematyce zimowej i Bożonarodzeniowej. Większość tekstów przedszkolaki recytowały w języku angielskim, co spotkało się ze strony przybyłych gości z dużym uznaniem. Spotkanie przebiegało w bardzo rodzinnej atmosferze. Przy wigilijnym stole, przygotowanym dzięki pomocy Rodziców, nie zabrało wzajemnych, ciepłych życzeń oraz tradycyjnego opłatka. Dziękujemy Wam Kochani Rodzice, za pomoc w przygotowaniu naszego przedszkolnego Opłatkowego Spotkania!
MIKOŁAJ W DOLINIE SMYKÓW

W poniedziałek w Dolinie Smyków miało miejsce niezwykłe spotkanie.
Rano, kiedy dzieci zjadły śniadanie, nagle rozległ się głośny dźwięk dzwonka. Wszystkie Smyki ruszyły na salę gimnastyczną zobaczyć kto tak głośno dzwoni i ku wielkiemu zdziwieniu dzieci ujrzały przez okno, na dachu przedszkola prawdziwego Mikołaja z pomocnikiem. Tam właśnie nasz Gość zaparkował Swoje sanie z reniferami. Następnie ostrożnie zszedł po drabinie i wolnym krokiem ruszył na spacer od okna, do okna, witając się ze wszystkimi dziećmi, aż dotarł do drzwi i już po chwili był w przedszkolu. Smyki powitały Mikołaja piosenkami i poszczególne grupy zaprosiły wspaniałego Gościa do sal, gdzie dzieci prezentowały swoje umiejętności, oraz talenty wokalne i muzyczne. Mikołaj zachwycony małymi artystami, w nagrodę rozdał prezenty, które ukrywał w wielkim czerwonym worku. Przyniósł Smykom zabawki do zabawy w Sali, a także upominki, które dzieci zabrały do domu. To był cudowny dzień i wspaniałe spotkanie. Dziękujemy Ci Święty Mikołaju!
SPOTKANIE Z FIZYKĄ
Na kolejnym spotkaniu ze studentami, nasze Smyki zaliczyły wykład z fizyki, w czasie którego poznawały czym jest dźwięk i jakie ma właściwości. Dzieci odkrywały możliwości wydobycia dźwięku ze wszystkiego co nas otacza. Największą zabawą dla małych studentów, była stworzona przez nich orkiestra i koncert grany na różnych instrumentach. W czasie tego koncertu Dolina Smyków stała się jednym wielkim dźwiękiem, bardzo głośnym i niepowtarzalnym.
RELIGIA W KOŚCIELE

W piątek po obiedzie, dwie najstarsze grupy, Wesołki i Pracusie udały się
na lekcję religii do naszego Parafialnego Kościoła Św. Stanisława Kostki, do którego zaprosił dzieci Przyjaciel Doliny Smyków, Ksiądz Prałat dr Mirosław Paracki, Proboszcz naszej parafii. Ksiądz Mirek pokazał Smykom najważniejsze miejsca w Domu Bożym, a także te, które dotychczas były dzieciom nieznane. Po wspólnej modlitwie dzieci zaśpiewały z Panią katechetką dla Pana Jezusa i podziękowały Księdzu za edukacyjne spotkanie w kościele. Ksiądz Proboszcz na pamiątkę wspólnego spotkania wręczył każdemu dziecku obrazek ze Św. Stanisławem Kostką, a na zakończenie wszyscy wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie. To było bardzo miłe spotkanie i dziękujemy serdecznie Księdzu Proboszczowi za poświęcenie nam czasu i owocną edukacyjnie wizytę w Kościele.
GADY W SALI GIMNASTYCZNEJ

W piątek 19.XI.br. w sali gimnastycznej naszego przedszkola rozgościły się węże boa dusiciele, które przyjechały do naszych Smyków, ale na szczęście razem ze swoimi właścicielami, pilnującymi żeby nikomu nic się nie stało. Natalka, Karolinka, Klemens i Marcelek, zawiesiły się wygodnie na ramionach swojej opiekunki i w ten sposób zbliżały się delikatnie do dzieci, które mogły je obejrzeć z bliska, a nawet pogłaskać. Nasze przedszkolaki bardzo przeżywały wizytę takich nietypowych gości i z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowiadania o zwyczajach i życiu węży.
Tego spotkania Smyki długo nie zapomną.
KOZA W DOLINIE SMYKÓWDo naszego przedszkola przyjechała z wizytą prawdziwa koza o imieniu Magda. To była wizyta edukacyjna, ponieważ kozę przywieźli do Doliny Smyków bardzo mili gospodarze ze wsi Lipy, którzy opowiedzieli naszym wychowankom o życiu i pracy na wsi, w prawdziwym wiejskim gospodarstwie. Smyki ze wszystkich grup wiekowych uczyły się ubijać masło, przygotowywać twarożek i każdy chętny przedszkolak mógł wydoić kozę i spróbować jak smakuje świeże kozie mleko. Spotkanie było bardzo pracowite i pouczające, a nasze dzieci ucząc się, jednocześnie wspaniale się bawiły.
PIOSENKARSKI SUKCES NASZYCH PRZEDSTAWICIELI

We wtorek 16.XI. czworo dzieci z naszej placówki wzięło udział w I-wszym Konkursie Piosenki Dla Jasia i Małgosi, który odbył się w siedzibie Zespołu Muzyki Dawnej "Cappella Gedanensis" w Gdańsku. Jury w składzie: Maria Okonek – przewodnicząca - Dyrektor ZMD Cappella Gedanensis, Lucyna Jakubiak – poetka, Marek Więcławek - tenor – ZMD Cappella Gedanensis, Katarzyna Rogalska – sekretarz Jury, oceniało muzykalność, osobowość sceniczną, dobór repertuaru i interpretację piosenki. Piosenki śpiewały przedszkolaki i uczniowie z gdańskich szkół i przedszkoli. W kategorii „starszaków” nasz reprezentant z grupy Pracusiów– Łukasz Rohde zajął I-wsze miejsce zwyciężając konkurs, a Ania Stybor z tej samej grupy zajęła III-cie miejsce. W kategorii „średniaki”, Ola Szpejankowska z grupy Wesołków zajęła również III-cie miejsce, a Maja Wolińska otrzymała nagrodę za wyróżnienie. Nasi piosenkarze zostali wytypowani do udziału w konkursie przez Panią Rytmiczkę, Agnieszkę Maliszewską, której dziękujemy serdecznie za tak dobre przygotowanie młodych wokalistów. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
WIELKI KONKURS EKOLOGICZNY DLA PRZEDSZKOLI


W październiku Dolina Smyków wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „WIELKI KONKURS EKOLOGICZNY DLA PRZEDZSZKOLI”. Z każdej placówki można było wysłać trzy prace dzieci z różnych grup wiekowych, czyli po jednej pracy z danej grupy. O zwycięstwie w konkursie decydowali internauci, głosując na wybrane dzieła przedszkolaków. Konkurs został rozstrzygnięty i nasi mali artyści zostali nagrodzeni wyróżnieniem w postaci dyplomu, który przedstawiamy na załączonym obrazku. Dziękujemy Smykom za udział i gratulujemy wyróżnienia.
Strona 43 z 44 << < 40 41 42 43 44 >
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka