23 Luty 2019
Nawigacja
WESOŁKI Z WIZYTĄ U SĄSIADÓWW piątek 05.11.2010r, grupa 5-letnich Wesołków wybrała się z wizytą do Przedszkola Nr 77, dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym. Nasi mali aktorzy przedstawili tam jesienną inscenizację pt. „Dom pod Grzybkiem”, a potem wszyscy razem bawili się w sali przedszkolnej. Dla naszych przedszkolaków było to nowe doświadczenie i przeżycie, ponieważ pierwszy raz występowały na scenie poza przedszkolem i przed zupełnie nową publicznością. Takie spotkania służą integracji dzieci z niepełnosprawnymi rówieśnikami, oraz uczą wrażliwości i otwartości na potrzeby innych.
MAŁA POLITECHNIKA

We wtorek, 2 listopada w przedszkolu odbyło się spotkanie ze studentami Politechniki. Był to kolejny cykl spotkań dla najmłodszych w ramach
programu autorskiego. Temat tej edycji dotyczył nauk przyrodniczych.
Przedszkolaki miały okazję poznać budowę ludzkiego organizmu. Dzieci
uczyły się rozpoznawać wybrane organy wewnętrzne, dowiedziały się o ich podstawowych funkcjach.
Niezwykle ciekawym doświadczeniem okazało się
układanie organów wewnątrz manekina - ciała człowieka z pomocą animatora.
Po zakończonych zajęciach każdy przedszkolak otrzymał kolorowankę.
Wykłady są dla małych studentów niezwykłą formą radosnej edukacji.
KONCERT W DOLINIE SMYKÓW
W środę 3 listopada odbył się w przedszkolu koncert muzyczny pt. „ O rybaku, srebrnej rybce i słonym morzu”. Dzieci zostały przeniesione w świat fantazji przy pomocy muzyki wyczarowanej przez muzyków grających na trąbce, puzonie i pianinie. Przedszkolaki poznały historię pewnego rybaka Janka, który miał dużo przygód i pokonał wiele przeciwności losu, aby zdobyć serce ukochanej. Smyki świetnie się bawiły i żywiołowo reagowały na różne utwory muzyczne. Miały również okazję, aby poznać budowę prezentowanych instrumentów muzycznych. Dzieci z „Doliny Smyków” nagrodziły muzyków gromkimi brawami.
PASOWANIE NA WESOŁKA


W środę 27.X. w grupie 5-latków spotkaliśmy się z Rodzicami z okazji Uroczystego Pasowania na Wesołka. Wśród zaproszonych Gości powitaliśmy wiernych przyjaciół Doliny Smyków, Księdza Prałata dr Mirosława Parackiego, oraz Księdza Henryka Tribowskiego. Dzieci przedstawiły inscenizację jesienną, w czasie której Pani Dyrektor przebrana za Jesień, specjalnym, wielkim ołówkiem dokonała aktu pasowania na WESOŁKA, wręczając awansowanym przedszkolakom specjalne opaski okolicznościowe na głowę i symboliczne upominki.
Ksiądz Proboszcz Mirosław poświęcił małym artystom karty pracy, oraz przybory i wręczył trójwymiarowe obrazki z Ojcem Świętym. Po części oficjalnej, wszyscy uczestniczyli w rodzinnych warsztatach plastycznych, wykonując „Wesołka” z warzyw. Na zakończenie spotkania czekały na wszystkich owocowe przysmaki przygotowane przez Kochanych Rodziców. WESOŁKI BARDZO SERDECZNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJĄ ZA WSZELKIE ZAANGAŻOWANIE I POMOC W RADOSNYM PRZEŻYCIU PRZEDSZKOLNEGO AWANSU.
PASOWANIE NA SMYKUSIA


28 października 2010 r. dzieci z grupy Smykusiów zaprosiły Rodziców na
zajęcia otwarte. Najpierw było przedstawienie pt. "Bal u Pani Jesieni".
Przedszkolaki mówiły z dużym zaangażowaniem swoje role, śpiewały
piosenki w języku polskim i angielskim. Następnie dzieci złożyły przysięgę
obiecując, że będą dobrymi przedszkolakami, a Pani Dyrektor
uroczyście pasowała każde z nich na Smykusia wręczając im medale,
oraz upominki. Po części artystycznej dzieci zaprosiły Rodziców do wspólnego wykonywania jesiennych stworków z materiału przyrodniczego oraz do poczęstunku owocowymi przysmakami i słodyczami przygotowanymi przez naszych wspaniałych Rodziców.
PASOWANIE NA KRASNOLUDKA


27 października w grupie 3-latków odbyło się uroczyste pasowanie na „Krasnoludka”. Dzieci przedstawiły zaproszonym gościom inscenizację słowno – muzyczną w języku polskim i angielskim. Pani Dyrektor ogromnym lizakiem pasowała każdego malucha na przedszkolaka najmłodszej grupy i wręczyła nowo mianowanym Smykom czapki Krasnoludków, oraz drobne upominki pamiątkowe. Po części uroczystej Rodzice zostali zaproszeni do twórczej pracy przy wykonywaniu rodzinnych jesiennych kompozycji .Każda praca była inna , a w zajęcia plastyczne zaangażowały się całe rodziny naszych Krasnoludków. Dzieciom wspólne prace dostarczały wiele radości. Dziękujemy wszystkim za przybycie i za udział w spotkaniu!
PASOWANIE NA PRACUSIA


W czwartek 28 października odbyło się pierwsze, w tym roku szkolnym, wspólne, rodzinne spotkanie u „Pracusiów”. Okazja ku temu była nie byle jaka, bo związana z uroczystym pasowaniem na „Pracusia” Na początku spotkania mali aktorzy przedstawili rodzicom inscenizację słowno-muzyczną pt. „Jak miło być „Pracusiem”. Ważny to był dzień dla dzieci z najstarszej grupy. Musiały złożyć przyrzeczenie, którego świadkami byli zaproszeni goście. Pani Dyrektor przy pomocy magicznego ołówka zaczarowała wszystkie przedszkolaki z naszej grupy w prawdziwych „Pracusiów”. Następnie dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami przygotowały owocową sałatkę. Udała się znakomicie, wszystkim bardzo smakowała.
Dziękujemy Wam Kochani Rodzice za pomoc w przygotowaniu uroczystości i pysznego owocowego poczęstunku.

JESIENNA WYCIECZKAWe wtorek 5.X.br. dwie najstarsze grupy z przedszkola wyjechały na wycieczkę autokarową do "OYCOWEJ ZAGRODY" w Gowinie, gdzie znajduje się tajemnicza Kraina Przygód dla dzieci. Na miejscu Smyki musiały natychmiast zabrać się do pracy, bo czekało na nie wiele zadań do wykonania, najpierw dzieci kisiły kapustę, pod okiem szefa kuchni, potem wybrały się na grzybobranie i zapełniły swoje koszyczki pieczarkami. Po grzybobraniu czekał już na małych łowców przygód jesienny tor przeszkód do pokonania, a w nagrodę wszyscy udali się na wspaniały plac zabaw, na którym trzeba było znaleźć Kapuścianego Króla. Na zakończenie wspólnej zabawy, każda grupa układała wspaniałe jesienne bukiety, które razem z wesołymi Smykami wróciły do naszego przedszkola. To była Super-Wycieczka.
Z TEATREM ZA PAN BRAT

W ramach edukacji teatralnej, już od września zapewniamy naszym Smykom systematyczne spotkania z aktorami teatrzyków dla dzieci, którzy przybliżają
małym widzom tajemnice teatralnej sceny i uczą przez dobieranie odpowiedniej tematyki przedstawień i inscenizacji.

Teatr QferOd wielu lat współpracujemy z Teatrem Qfer i dzięki tej współpracy dzieci mają możliwość nie tylko oglądać ciekawe przedstawienia, ale także stają się ich częścią i występują na scenie, z prawdziwymi aktorami, poznając trud tej ciężkiej i ciekawej pracy. Na początku roku szkolnego Pan Gajewski przyjechał do Doliny Smyków z bajką o Królewnie Śnieżce, w której krasnoludkami były nasze Smyki i pięknie prezentowały się w czerwonych czapeczkach na teatralnej scenie.

Wybieram 11228 września dzieci z Doliny Smyków zostały zaproszone na przedstawienie teatralne pt. „Wybieram numer 112” w wykonaniu Teatru Gargulec. W zabawny sposób aktorzy wyjaśnili dzieciom kiedy należy używać numeru alarmowego 112, a w jakich sytuacjach nie należy tego robić. Dzieci aktywnie brały udział w przedstawieniu , były zapraszane na scenę aby wykonywać pewne zadania i uczyły się piosenek. Dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
Strona 44 z 44 << < 41 42 43 44
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka