19 Styczeń 2019
Nawigacja
JESIENNE SPOTKANIE Z RODZICAMI W SMYKUSIACH

W grupie Smykusiów także odbyły się jesienne, plastyczne zabawy z udziałem Rodziców. Podczas spotkania każda rodzina miała za zadanie wykonać kukiełkę z dowolnych warzyw lub owoców. Twórczej pracy towarzyszyła niesamowita, radosna atmosfera. Powstały prawdziwe dzieła sztuki, które w oryginalny sposób udekorowały naszą salę. Dzieci były zadowolone, że mogły bawić się i wspólnie tworzyć ze swoimi Rodzicami. Serdecznie dziękujemy Wam kochani Rodzice za udział i zaangażowanie podczas naszego przedszkolnego spotkania.
JESIENNE WARSZTATY W KRASNOLUDKACH
Jak co roku, w każdej grupie, również w Krasnoludkach, odbyły się jesienne warsztaty z rodzicami. Takie momenty są bardzo ważne dla wszystkich dzieci, gdyż podekscytowanie w oczekiwaniu na wizytę rodziców jest wyczuwane przez cały dzień. Wspólne zajęcia niezwykle łączą, integrują, a przy okazji dają wiele radości. Wszyscy wykonali piękne prace, które jeszcze bardziej utwierdziły nas w przekonaniu, że Krasnoludki i ich rodzice mają ogromny talent! Bardzo dziękujemy wszystkim uczestniczącym za przybycie.
DZIEŃ ZIEMNIAKA

W jednym z listopadowych dni naszym przedszkolu odbył się Ziemniaczany Bal... zabaw z ziemniakiem w roli głównej nie było końca. Dzieci miały okazję wziąć udział w zabawach tanecznych, konkursie wiedzy o ziemniaku a także mini zawodach i pokazie mody.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W DOLINIE SMYKÓW
W naszym przedszkolu, jak co roku wspólnie z dziećmi świętowaliśmy Dzień Niepodległości, ponieważ zapewniając wychowankom wszechstronny rozwój, w sposób szczególny dbamy o to, by wychowywać małych patriotów na Polaków świadomych swojej tożsamości narodowej i dumnych ze swojej Ojczyzny. W czwartek najstarsza grupa 6-latków wyruszyła z nauczycielkami pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie Gdański IPN przygotował akcję edukacyjną, a w ramach trwającego tygodnia Polskiej Flagi rozdawano mieszkańcom i naszym Pracusiom Flagi Narodowe. W piątek w przeddzień 99 rocznicy odzyskania niepodległości, trzy najstarsze grupy zebrały się w jednej sali, na specjalnie zorganizowanej dla nich lekcji historii. Dzieci słuchając montażu słowno - muzycznego zaczerpniętego z teatru pt. „Pisk Orła Białego”, dowiedziały się najważniejszych faktów na temat odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, potem obejrzały film edukacyjny pt. „Polak Mały”, przypominający dzieciom nasze symbole narodowe. Następnie wszystkie przedszkolaki wspólnie ze swoimi nauczycielkami stanęły na baczność i zaśpiewały cztery zwrotki Hymnu Narodowego. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczne z Polskimi Symbolami Narodowymi, które stworzyły specjalną dekorację na przedszkolnym korytarzu.
ZAJĘCIA O STOCZNI
Dzieci z grupy „Pracusiów” uczestniczyły w zajęciach „O Stoczni i Stoczniowcach” w środy 8 i 15 listopada. Zajęcia poprowadził gdański przewodnik pan Andrzej Jaroszyński. Przybliżył dzieciom w bardzo ciekawy i przystępny sposób zagadnienia związane z budowaniem statków oraz pracą stoczniowców. Przez chwilę sala przedszkolna zamieniła się w stocznię i mieliśmy okazję zobaczyć wodowanie statku. Mamy nadzieję, że w przyszłości odbędą się następne zajęcia.
KRÓLEWNA ŚNIEŻKA Z TEATREM QFER
Do naszego przedszkola zawitał rozśpiewany Teatr Qfer, który przywiózł ze sobą nieco odmienioną opowieść o "Królewnie Śnieżce". W roli głównej wystąpił Koszałek Opałek- największy krasnal świata oraz jego niesforna Papuga. Do swojej bajki Koszałek zaprosił również małych aktorów z widowni, którzy przebrani w kostiumy, odegrali główne role w przedstawieniu.
Humorystyczne dialogi, wpadające w ucho piosenki-pokazywanki a także kolorowa scenografia sprawiły, że przedstawienie o Królewnie Śnieżce stało się niezwykłym widowiskiem, a także super przygodą z teatrem, w której nasi zdolni wychowankowie wypadli wzorowo, świetnie sprawdzając się w aktorskich rolach.

OPERA BAŁTYCKA ODKRYWANA PRZEZ PRACUSIÓW

Dzieci z grupy „Pracusiów” w środę 18 października wyruszyły na wycieczkę do Opery Bałtyckiej, aby zwiedzić jej kulisy. Przedszkolaki poznały wszystkie najważniejsze miejsca w Operze, dowiedziały się jakie osoby pracują w tym miejscu i czym dokładnie się zajmują. Pracusie stanęły na scenie, a później obejrzały kulisy. Zajrzeliśmy do garderoby, gdzie dzieci przymierzyły ciekawe nakrycia głowy. Następnie poszliśmy do charakteryzatorni, gdzie starszaki przymierzyły peruki, a panie charakteryzatorki pomalowały im twarze. Na koniec mogliśmy obejrzeć jak ciężko pracują tancerze z baletu, a najodważniejsze Pracusie spróbowały swoich sił w tańcu baletowym. Wycieczka była świetną atrakcją edukacyjną dla naszych najstarszych przedszkolaków.
KONCERTOWA OPOWIEŚĆ ARTYSTÓW PRO MUSICA

W Dolinie Smyków gościliśmy artystów szkoły Pro Musica, którzy wystąpili z przedstawieniem zatytułowanym „Smok Wawelski”. Podczas występu, w którym udział wzięły wszystkie grupy, dzieci mogły zapoznać się z regionalnymi strojami występującymi w okolicach Krakowa. Dodatkowa atrakcją było zaprezentowanie przez artystów instrumentów muzycznych, takich jak: skrzypce i akordeon. Możliwość aktywnego udziału dzieci w przedstawieniu, tradycyjnie okazała się dla naszych wychowanków wspaniałą zabawą i radosnym spotkaniem edukacyjnym.
NOWY CYKL ZAJĘĆ EKSPERYMENTALNYCH
6 października dwie grupy „Wesołków” i „Pracusiów” uczestniczyły w pierwszych w tym roku zajęciach eksperymentalnych prowadzonych przez firmę EDU-FUN pod tytułem: „Tajemnice kryształów”. Przedszkolaki oglądały przeróżne kamienie szlachetne i półszlachetne. Obserwowały pod mikroskopem wytrącenie się kryształu soli. Miały okazję wykonać i przygotować samodzielnie doświadczenie krystalizacji soli.
PRACUSIE NA OŁOWIANCE

22 września, w piątek, grupa Pracusiów pojechała na wycieczkę do Narodowego Muzeum Morskiego na Ołowiance, w ramach programu edukacji morskiej dla najmłodszych pt: "Coś tam stuka, coś tam puka - żeglarskie przesądy". Podczas zajęć Pracusie miały okazję obejrzeć eksponaty Muzeum, makiety łodzi żeglarskich, mogły zajrzeć do wnętrza żaglowca, dowiedzieć się jak dawniej wyglądała praca na statku oraz poznać wiele ciekawych opowieści i przesądów żeglarskich.
DALSZE ŚWIĘTOWANIE

W czwartek 21 września, od rana trwały dalsze wesołe obchody Święta Przedszkolaka. Tego dnia, w naszym Przedszkolu miała miejsce niesamowita Bajkowa Przygoda z Akademią Tańca JUST DANCE. Wraz z postaciami z różnych bajek i baśni przeżyliśmy wspaniałą zabawę. Na dzieci czekały pełne atrakcji wyzwania takie jak, wykonanie zadań smoka, odnalezienie drogi do Myszki Miki, spotkanie ze Smerfami i ucieczka przed Gargamelem. Przy wykonywaniu zadań dzieciom pomagała również Królewna Śnieżka, która gdy dowiedziała się o najmłodszej grupie nazwanej na cześć jej przyjaciół Krasnoludkami, postanowiła wraz z Panią Dyrektor i Myszką Miki dokonać Uroczystego Pasowania naszych nowych trzylatków na Przedszkolaki Doliny Smyków. Po pasowaniu każdy Krasnoludek otrzymał upominek i brawa od wszystkich przedszkolaków. Serdecznie gratulujemy Krasnoludkom i witamy w naszej przedszkolnej rodzinie.
Strona 6 z 44 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka