23 Luty 2019
Nawigacja
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W DOLINIE SMYKÓW

Nasze przedszkolne świętowanie rozpoczęliśmy dzień wcześniej przed Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka, zamieniając Dolinę Smyków w Wyspę Małych Piratów. Dzieci ze wszystkich grup przyszły przebrane w pirackie stroje, a nasza tajemnicza wyspa była pełna niespodzianek i zabaw, które zapewniły małym piratom wspaniałą przygodę, pełną zadań i zagadek do rozwiązania, mających doprowadzić dzieci do skrzyni skarbów.
Po odkryciu i zdobyciu skarbu, wszyscy piraci bawili się przy muzyce w ogrodzie przedszkolnym.
WRZEŚNIOWE ATRAKCJE W DOLINIE SMYKÓW


Miesiąc nowego roku szkolnego za nami i już przedszkolaki Doliny Smyków przeżyły pierwsze wspaniałe przygody i atrakcje. We wrześniu tradycyjnie już obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, którego świętowanie w tym roku rozłożyliśmy na kilka dni. Nasze dzieci wzięły udział w Gdańskim Projekcie zorganizowanym właśnie z tej okazji i w ramach tego Projektu pt. GDAŃSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2017 „Poza mapą – tam gdzie wzrasta przygoda”. organizowane były różne zajęcia i zadania.
Celem edukacyjnym projektu było kształtowanie w podopiecznych przedszkola świadomości istnienia ciekawych, interesujących, ważnych i przyjaznych przestrzeni w mieście, kształtowanie otwartości na innych.
Od pierwszego dnia projektu nasi wychowankowie aktywnie uczestniczyli w wyznaczonych zadaniach i wspólnie z Rodzicami wykonywali mapy, w których mogli pokazać swoją drogę z domu do przedszkola i wskazać miejsca im przyjazne.. W ten sposób wyrażały swoje spostrzeżenia dotyczące najbliższej okolicy i miejsc gotowych na ich przygodę. Miały też możliwość stworzenia własnej , ich zdaniem przyjaznej przestrzeni w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci utworzyły małe miasteczko , w którym znalazły się domki, przedszkole i drzewa uformowane z wikliny i własnoręcznie ozdobionych parasolek. Mapy tworzyły drogi z różnych stron miasteczka do przedszkola , gdzie przedszkolaki wykorzystując pluszaki stworzyły własny ogród -miejsce na wesołą i wspólną zabawę . Wytwory dzieci, w postaci trójwymiarowego planu przestrzennego, wystawione były w przestrzeni publicznej, wywołując zainteresowanie przechodniów. Podsumowaniem projektu była wystawa map i wręczenie nagród dla wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w nasza akcję.
PO WAKACJACH
WITAMY SERDECZNIE CAŁĄ PRZEDSZKOLNĄ RODZINĘ DOLINY SMYKÓW I PO WAKACYJNYM WYPOCZYNKU ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY I EDUKACJI. ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018, JAK ZAWSZE Z UŚMIECHEM I RADOŚCIĄ, GOTOWI DO PRZEŻYCIA NOWEJ WSPANIAŁEJ PRZYGODY I DO ODKRYWANIA TAJEMNIC OTACZAJĄCEGO NAS ŚWIATA.
ŻYCZYMY KAŻDEMU WSPANIAŁEJ ZABAWY I WIELU SUKCESÓW!!!
ZAJĘCIA ADAPTACYJNE W DOLINIE SMYKÓW-PRZYPOMNIENIE
WAKACJE POWOLI ZBLIŻAJĄ SIĘ DO METY I PRZYPOMINAMY RODZICOM WSZYSTKICH NOWYCH 3-LATKÓW, ŻE W CZWARTEK 31 SIERPNIA O GODZINIE 15.00 ODBĘDĄ SIĘ KOLEJNE ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA NASZYCH MALUSZKÓW ZAPISANYCH NA NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018. SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA TE ZAJĘCIA, KTÓRE UŁATWIĄ KRASNOLUDKOM WEJŚCIE W PRZEDSZKOLNĄ CODZIENNOŚĆ I ROZPOCZĘCIE PIERWSZEGO EDUKACYJNEGO ETAPU W SWOIM ŻYCIU.
NA ZAKOŃCZENIE AKCJI ROWEROWY MAJ PRACUSIE W LOOPY'S WORLD
Na zakończenie Akcji Rowerowy Maj, nasze przedszkole w rankingu
55 placówek uczestniczących w akcji zajęło24 miejsce. Najlepszą frekwencję rowerową miała grupa IV - Pracusie.
W nagrodę za swoją aktywność dzieci pod koniec roku szkolnego wybrały się do Parku Rozrywki Loopy 's World, a dokładnie w czwartek 29 czerwca. Wycieczka na Plac Zabaw, to wspaniałe zakończenie roku szkolnego i zapoczątkowanie wakacyjnych zabaw. Życzymy Pracusiom i wszystkim naszym przedszkolakom PIĘKNYCH, SŁONECZNYCH I UDANYCH WAKACJI!
POŻEGNANIE PRACUSIÓW Z DOLINĄ SMYKÓW

W grupie Pracusiów odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty oraz pożegnania dzieci z przedszkolem.
W atmosferę uroczystego spotkania wprowadziła Pani Dyrektor, która serdecznie powitała dzieci oraz wszystkich gości. Pracusie zaprezentowały Gościom przedstawienie musicalowe pt. „Na morza dnie” oraz kilka piosenek w języku polskim i angielskim, którymi podziękowały całemu personelowi za trud włożony w ich edukację.
Przedszkolaki otrzymały z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola oraz upominki książkowe. Tradycyjnie uhonorowaniem całej uroczystości był pyszny, truskawkowy tort.
Wiele wzruszających słów wdzięczności wyrazili Rodzice małych absolwentów, którzy podziękowali za kilkuletni trud wychowania i opieki nad swoimi pociechami.
Bardzo dziękujemy Wam Kochani Rodzice, za pomoc w zorganizowaniu przedszkolnej uroczystości a naszym przyszłym uczniom życzymy samych sukcesów na kolejnym szczeblu edukacji.


CZERWCOWE ŚWIĘTOWANIE DNIA MAMY I TATY


W tym roku szkolnym obchodziliśmy w maju uroczystość Złotego Jubileuszu Placówki, dlatego Dzień Mamy i Taty, nasze przedszkolaki świętowały w czerwcu, bliżej Dnia Ojca. Z okazji święta Kochanych Rodziców mali artyści zaprezentowali przepiękne przedstawienia musicalowe z Olafem W Krainie Śniegu i Na morza Dnie, a wszystko w kolorowych bajkowych strojach. Po musicalowym wystąpieniu, dzieci wręczyły Mamie i Tacie własnoręcznie wykonane upominki i zaśpiewały piosenki z życzeniami w języku polskim i angielskim, a Wesołki zaprezentowały taniec jubileuszowy przygotowany na 50-te urodziny Przedszkola. Po zakończeniu części artystycznej, wszyscy przystąpili do rozpieszczania podniebienia na wspólnym słodkim poczęstunku.
ROK NA SPORTOWOTen rok szkolny minął nam w bardzo sportowym klimacie, braliśmy udział w różnych zabawach, zawodach i spotkaniach sportowych. Najstarsze grupy uczestniczyły w turniejach i sportowych rozgrywkach organizowanych przez Gdański Klub Sportowy Korsarz, w ramach Narodowego Programu Upowszechniania i Usportowiania Dzieci i Młodzieży. Zawodnicy z Doliny Smyków zostali też zwycięzcami Pierwszej Gdańskiej Spartakiady Sportowej Przedszkolaków. W zawodach wystartowało ponad 110 przedszkolaków z 11 przedszkoli. Podczas spartakiady uczestnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach - Celne oko, Tunel, Czworakowanie, Bieg z przeszkodami i Wyścig gąsienic. Najlepszy łączny czas uzyskany we wszystkich tych konkurencjach zapewnił nam
I-wsze zwycięskie miejsce. Cztery najlepsze przedszkola otrzymały puchary. Dolina Smyków została tegorocznym Mistrzem Gdańskiej Spartakiady, z czego bardzo się cieszymy i gratulujemy naszym wspaniałym małym reprezentantom i złotym medalistom.
INDIAŃSKI DZIEŃ DZIECKA
W tym roku Dzień Dziecka w Dolinie Smyków spędziliśmy w wielkiej indiańskiej wiosce, w jaką zamienił się nasz przedszkolny ogród. Każda grupa przygotowała sobie własnoręcznie wykonane opaski z piórami i wszystkie plemiona Doliny Smyków spotkały się przy symbolicznym ognisku indiańskim, w przygotowanej wcześniej wiosce. Tu czekały na małych Indian rozmaite zadania do wykonania, dzieci musiały wykonać taniec indiański, uczestniczyły w polowaniu na bizony, ujeżdżały dzikiego mustanga, poszukiwały złota i wykonywały biżuterię indiańską według własnego pomysłu. Na zakończenie zabawy wszystkie plemiona zatańczyły wspólny taniec przyjaźni i pokoju i mali Indianie ruszyli na podbój przedszkolnego placu zabaw.
FINAŁ AKCJI AUTOCHODZIK 2016/20179 czerwca w Parku Reagana odbył się Finał Akcji AUTOCHODZIK"Gotowi do drogi". Pracusie aktywnie uczestniczyły w przygotowanych konkurencjach - układanie puzzli obrazkowych, przestrzennych, rozwiązywanie zagadek, rebusów, konkurencjach sportowych , podczas których mogły wykazać się wiedzą z zakresu ruchu drogowego i sprawnością fizyczną. Atrakcją było spotkanie z ratownikami medycznymi (poznawanie wnętrza karetki), jak również spotkanie z policjantem (rozmowy na temat jego pracy i motoru patrolowego). Wszystkie dzieciaki otrzymały medale i słodki poczęstunek w podziękowaniu za udział w akcji.
NASZA WYCIECZKA 2017Zawsze cały rok szkolny, z niecierpliwością czekamy na naszą wiosenną wycieczkę. W tym roku autokary zabrały nas do Parku Miniatur i Gigantów w Stryszej Budzie.
W Kaszubskim Parku Miniatur dzieci zobaczyły najbardziej popularne obiekty Kaszub, Polski i całego Świata, takie jak między innymi osada kaszubska, latarnie morskie, Statua Wolności, Sfinks, Krzywa Wieża w Pizie, twarze amerykańskich prezydentów wykute w skale, Chrystus z Rio czy Wieża Eiffla.
To tylko niektóre obiekty które mogliśmy zobaczyć w tym Parku. O każdej budowli opowiadała przedszkolakom pani przewodnik. Po zwiedzaniu miniatur architektury, dzieci posiliły się, żeby nabrać sił do pokonania Tunelu Strachu i odwiedzenia Małego ZOO oraz bajkowego placu zabaw. Po tych atrakcjach nadszedł czas na wizytę w Parku Gigantów, gdzie dla odmiany mogły zobaczyć wielkie przedmioty, owady w wymiarze XXL, mega ryby, monster truck, prawdziwy samolot o długości niespełna 40m, kącik najmłodszych z kulkolandią i potężne ptaki. Tu mali wycieczkowicze mogli sprawdzić też swoją sportową sprawność na specjalnie przygotowanych boiskach do gier i torze samochodzikowym. To była wspaniała i pełna wrażeń wycieczka edukacyjna, a do przedszkola wróciliśmy wszyscy wybawieni, z pięknymi wspomnieniami i uśmiechami radości. Już czekamy z zaciekawieniem na kolejną wycieczkę w nowym roku szkolnym.
Strona 7 z 44 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka